Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Биткойн !
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Юли 24, 2014 16:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Решението за Bitkoin не е сложно. Дефинирайте нов вид плащане, а самия QR код може да се генерира в документа (стокова разписка за продажба).

Работата не е много, но лично моето мнение е, че е много, много рано за това. Хората не са узрели.

PS: Прочетете новината за Норвегия и разплащанията до 2020 година.
alximika

МнениеПуснато на: Чет Юли 24, 2014 18:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Решението за Bitkoin не е сложно. Дефинирайте нов вид плащане, а самия QR код може да се генерира в документа (стокова разписка за продажба).

Работата не е много, но лично моето мнение е, че е много, много рано за това. Хората не са узрели.

Благодаря за отговора гн.Павлов
Моя магазин е бързо оборотен и QR кода трябва да е на касовата бележка.Без ваша помощ няма как да го направя.За отделен модул не бих платил защото Вие ще го направите рано или късно. (по добре рано)

Много хора гн.Павлов вече са узрели а тези хора са мой клиенти... и клиенти на много други Ваши клиенти!(както виждате и Ваши клиенти)Предполагам ,че работата не е много и Ви моля когато решите да правите този модул да се свържете с мен за да участвам в разработването му съвсем безвъзмездно(поне да ме изслушате)! Като мое портфолио мога да кажа ,че съм член на Менса. Може да се свържете с мен на allximika@gmail.com.

p.p
Банките и Държавите винаги ще бягат от криптовалутата като дявол от тамян! Но наши клиенти са хората... а те приемат криптовалутата доста бързо , особено когато има къде да я харчат!

п.п2
За Норвегия - забраната за плащания в брои само и единствено ще стимулират плащанията с Биткойн. (Вие как си представяте ,че Норвежците ще си купуват трева или кокаин.... или те не ползват такива неща!) Държавата се опитва да затвори системата на парите и с това да има пълен контрол над всичко... но както знаете свободата е основна движеща сила за човека.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
azrod

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Юли 24, 2014 22:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, че ви разубеждавам, но не мисля, че това е от "първа необходимост" и е нужно на всички. Оттам следва и че не е нормално да се включва в широко разпространения модул и оттам да му се покачва цената. А и не е толкова невероятно вървежно да си имаш електронен портфейл, че хората да не могат без него.

П.П.: Тази криптовалута ми се струва като един голям балон, само не знам докога ще се надува?! Само не ми е ясно какво спира клиентите ви да ползват конвенционалните валути?
Първо самото "копане" според мен е в помощ на някакви нечисти начини за разчистване на сметки хаквайки SHA кодировката.
Второ какво правим в момента, когато и последния хеш бъде разбит ? Нали не мислите, че тази висока заинтересованост, стендове, много и скъпи карти с голям коефициент ще работят безкрайно десетки години ? Какво ще копате тогава? Как ще се добива валутата и каква ще е стойността след като повече няма вариант за придобиване посредством изчисления, а само чрез замяна за стоки ?
Трето - изгубих време да прочета цялата статия и само мога да доложа един цитат оборвайки вашата теза за почти анонима и непроследима валута:
Цитат:
Биткойн е предназначен да позволи на потребителите да изпращат и получават плащания с приемливо равнище на неприкосновеността на личния живот, както е и при всяка друга парична форма. Въпреки това, Биткойн не е анонимна и не може да предлага същото ниво на поверителност, както е при парите в брой.

Използването на Биткойн оставя обширни публични регистри. Съществуват различни механизми, с които да се защити неприкосновеността на личния живот на потребителите, а други са в процес на разработване. Въпреки това, все още има работа за вършене, преди тези функции да започнат да се използват правилно от повечето потребители на Биткойн.

Не го приемай като заяждане просто както Виктор отбеляза повечето магазини особено в по-малките населени места нямат вариант за плащане с карта камо ли да узреят за биткойни...
0877/399177
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Юли 25, 2014 08:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Мога да се обзаложа, че историята на Bitcoin ще повтори историята на DivX, сигурен съм в това.

Допълнително, за да се отпечати QR код на фискална бележка е необходимо съответния касов апарат да поддържа печат на QR кодове. Такива още няма, а времето за изменение и последваща сертификация ще е минимум 1.5 години. Това е за Ваша информация.
alximika

МнениеПуснато на: Пет Юли 25, 2014 16:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Че не е първа необходимост съм съгласен и аз. Дали е нормално или не е го преценява Виктор. Аз лично бих го включил защото ще е добра реклама за компанията а и 100% ще има хора които ще изберат Склада пред конкурентните му програми именно защото може да работи с Биткоин. От там може и конкурентите да го пуснат... което ще направи харченето му по лесно ,с което и доверието в него по голямо.(не напразно някъде из горните постове употребих думата "пионер")

Дали е балон или не ,също ще разберем.... доколкото към момента се вижда ,че не е балон. Просто е нещо към което хората които знаят за него имат около 620 пъти по голямо доверие от колкото имат към долара Laughing
Нищо не спира клиентите ми да пазаруват във фиатни пари, тук говорим за идеология. Аз желая да запозная клиентите си(и не само тях) с това колко е лесно да ползват Биткоин.
Когато се изкопае и последния Биткоин ,копачите ще получават пари от транзакциите от всяка затворена верига и пак ще поддържат мрежата.
За анонимността - не е анонимен ако го сравним с парите кеш , но ако го сравним с кредитните карти ?

гн,Павлов за Биткоина няма да се обзаложа с вас но за криптовалутите съм готов! Аналогията с DivX не е правилна... може би с VHS ,където DivX се явява като криптовалута ще е по удачен Wink

QR кога не може ли да се разпечата от фискален принтер като проформа ? или складова разписка ?

п.п
На края на месеца в Интерпред пускат първия Биткоин банкомат в БГ.

п.п2
Не Ви навивам ,само препоръчвам Very Happy
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Юли 25, 2014 17:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Вие не разбрахте за DivX, прочетете историята на проекта, започнат от ентусиасти и превърнат в затворена общност от DivX Inc. В един момент парите стават толкова, че тези, които държат ядрото могат да го обявят за собственост. И изведнъж се появява DivX Inc, която започва да продава свободния труд. Много хора губят по малко, няколко човека (трима!) стават мултимилионери за една нощ. И тези, които все пак вярват в доброто създават проекта XviD, което е обратно изписан DivX с оцелелите сорсове (всичко друго е старателно заличено за една нощ). Проектът също съществува за кратко, защото доверието е безвъзвратно загубено...
alximika

МнениеПуснато на: Съб Юли 26, 2014 12:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма как това да се случи с биткоин.

Поне малко не се ли замислихте да добавите подобен модул? Или и Вие не сте узрял?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Юли 27, 2014 07:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Вие четете ли това, което пиша?

Цитат:

hariti

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Юли 28, 2014 07:54    Заглавие: Отговорете с цитат

http://america.actualno.com/Elektronnata-civilizacija-bila-na-kosym-da-zagine-prez-2012-g--news_41372.html

И какво ще стане с измислените парици в един такъв случай?
Върнете се в началото
slavib

МнениеПуснато на: Пон Юли 28, 2014 08:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте
Искам да взема отношение по въпроса.
Трябва да се има в предвид че независимо от наименованието „Виртуална валута“ Биткойните не се третират от законодателството на страните като валута.
Биткойните към настоящият момент се третират като финансов актив.
Прочетете тази статия.
http://hash.bg/%D1%81%D0%B0%D1%89-%D1%80%D0%B5%D0%B3%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B9%D0%BD/
В този смисъл смятам че е неправилно към настоящият момент Биткойна да се третира като. валута.
От казаното до тук Биткойна по скоро прилича на други финансови инструменти , най познатите от които са акциите и облигациите. Тези финансови инструменти самите те се продават или купуват с валута. В този смисъл смятам че Бийкойните биха могли да се търгуват точно както се търгуват финансовите инструменти а имено чрез замяна с други финансови активи или валута.
Според мен към настоящият момент Биткойна не може да бъде валута с която се разплащат стоки на „пазара на дребно“.
Мисля че още е много много рано да се обсъжда точи въпрос докато Биткойна не бъде приет или отхвърлен като валута в световен мащаб. Наличието на някои сделки с Биктойни не са достатъчно основание Биткойна да бъде приет за валута.
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
StoychooBG19

МнениеПуснато на: Вто Юли 29, 2014 15:30    Заглавие: Отговорете с цитат

rivsystems написа:
Случая с Биткойа обаче е друг... няма такса, няма и данъци!!

Това как си го представяш?

При безкасово плащане пак трябва да издадеш касова бележка от апарата.

Това е единствената пречка наистина за фирмите, но как тогава някои кафета и магазини ги ползват за разплащане?
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Юли 29, 2014 18:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Посочете кафе, където да се използват. С удоволствие бих го посетил за да проверя как работи.
slavib

МнениеПуснато на: Вто Юли 29, 2014 20:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък с удоволствие бих си купил Биткойни за да печеля лихва
Всички валути може да ги слижиш в банка и да печелиш лихва.
Има ли банка за Биткойни в случай че су купя и да си ги пазя там за да ми носят доход лихва.
0878443585
.
Върнете се в началото
alximika

МнениеПуснато на: Вто Юли 29, 2014 21:10    Заглавие: оп Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Посочете кафе, където да се използват. С удоволствие бих го посетил за да проверя как работи.

Изберете си сам Smile

http://usebitcoins.info/index.php/bitcoin-in-the-real-world#!/catid=12;2;21;3;22;10;13;17;20;15;16;9;4;11;6;18;1;14;25;24;23;19

И това е само началото.....

slavib не ги виждаш нещата.... не се напъвай!

Последната промяна е направена от alximika на Вто Юли 29, 2014 21:15; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Юли 29, 2014 21:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще си избера, ако видя поне едно. Тази вечер зададох въпрос на 2-ма собственици на магазини и ще ме е срам да цитирам отговора във форума.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 2 от 7

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети