Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Биткойн !
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
alximika

МнениеПуснато на: Сря Апр 26, 2017 15:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Направете точно задание на това, какво искате от програмата. Очакваме Техническо задание с примери. Изпратете на victor@microinvest.net

Нямаме против плащането да стане в Bitcoin, ще посочим еврова сметка в Уникредит Булбанк.

Нека първо уточним нещо важно, преди да ангажирам хора с помощ за заданието.

Ако ние(Биткойн гилдията) съберем парите за тази функционалност, следва тази функционалност да бъде безплатна и достъпна за всички клиенти на Склад Про и Склад При Лайт в България и извън нея!
Нали така ?
Някак не искам да видя как това за което ние ще платим после ще бъде продавано като функционална добавка за 50Е !

Парите можем да Ви ги преведем в каквато хартия пожелаете!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Апр 27, 2017 15:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато искате проектът да е индивидуален ще следват правилата:
1. Обезателно ще е външно приложение, което е отделно от основния софтуер. Това обикновено прави проектът на 30% по-сложен, защото ще трябва да се повтаря функционалност, която е направена в друг продукт;
2. Този проект ще е много по-скъп, защото в него ще влязат потенциалните приходи, които могат да се получат, ако фирмата работи по друг проект, който се продава по-масово;
3. Ако желаете този проект да се разпространява безплатно, то ние няма да се ангажираме с поддръжка и/или тя ще е платена.

След като прочетох няколко пъти написаното, аз не разбрах:
1. Искате проектът да се разпространява безплатно или не искате това?
2. Когато го правим за Вас, други могат ли да го използват или не могат?
3. За кой продукт става дума - Microinvest Склад Pro или Microinvest Склад Pro Light?
alximika

МнениеПуснато на: Чет Апр 27, 2017 19:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Когато искате проектът да е индивидуален ще следват правилата:
1. Обезателно ще е външно приложение, което е отделно от основния софтуер. Това обикновено прави проектът на 30% по-сложен, защото ще трябва да се повтаря функционалност, която е направена в друг продукт;
2. Този проект ще е много по-скъп, защото в него ще влязат потенциалните приходи, които могат да се получат, ако фирмата работи по друг проект, който се продава по-масово;
3. Ако желаете този проект да се разпространява безплатно, то ние няма да се ангажираме с поддръжка и/или тя ще е платена.

След като прочетох няколко пъти написаното, аз не разбрах:
1. Искате проектът да се разпространява безплатно или не искате това?
2. Когато го правим за Вас, други могат ли да го използват или не могат?
3. За кой продукт става дума - Microinvest Склад Pro или Microinvest Склад Pro Light?

Явно си говорим на различни езици! Аз не искам индивидуален проект... аз искам като собственик на търговски обект да мога да приемам плащания в Биткойн. Също така като потребител бих се радвал ако повече търговци започнат да приемат Биткоин.
Това е функционалност която вие рано или късно ще трябва да направите във вашият софтуер! Обективно Вие на мен трябва да платите за да ви напиша спецификата и функционалността а не аз на вас!
Явно още не сте узрял... гн.Павлов.
Върнете се в началото
slavib

МнениеПуснато на: Чет Апр 27, 2017 20:38    Заглавие: Отговорете с цитат

alximika
Това за Биткойните го има по всички форуми.
Мисля си че определена група хора здраво правят реклама.
Само че чудя кой ви плаща за усилията.
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
andrewa

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Апр 27, 2017 21:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Само че чудя кой ви плаща за усилията.

Класикът го е посочил: "който има полза от това".

Предлагам разработката да се финансира от ЕС по програмата за безопасност на труда, така ще стане напълно безплатна за всички клиенти, а консултантите ще намажат филия. По тази програма, защото евентуалните потербители-търговци са изложени на сериозни рискове.

Готов съм да взема платено участие. За да не се конкурираме с алхимика за спецификациите, аз ще развия дървото с номенклатурата на стоките, които се разплащат с криптовалута. Примерно групи:
- за шмъркане
- за боцкане
- за гърмене
и т.н. Няма да дам подробности за да не издам консултантска тайна!
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Апр 28, 2017 08:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз наистина не съм узрял. Вчера бях във Фантастико и не можах да платя с биткойни. А повярвайте, опитах. Бях и в Билла, там също не стана. В кварталното магазинче имаше напредък, продавачът каза: ще ги взема, но преди това искам да проверя от колко карата злато са направени. Там аз ударих на камък, защото не успях да ги извадя от телефона си...
slavib

МнениеПуснато на: Пет Апр 28, 2017 09:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Истинската стойност на парите се определя от това което стои зад тази валута. И както всички знаем това не е златото. Това са комплексни фактори, но темета е много дълга. В момента биткойните нямат това което имат другите валути. Не мисля че ще се развият в този смисъл който се влага в истинските пари. Да технологията ще се ползва но ще се ползва по друг начин и по вероятно е в не далечно бъдеще истинските пари да имат и второ крипро измерение.
В момента истинските пари съществуват преди всичко в електронен вариант и може би в бъдеще тази технология ще бъде усъвършенствана.
Т.е в момента имаме крипто технология но нямаме покритие. Това е важно да се разбере.
Ако гледате на биткойните като на валута на която се покачва цената и на вложение то това означава че това не е валута. Това е по скоро "стока" в която би могло да се инвестира.
Ако разгледаме показателят доходност то всички знаем че парите имат най ниска доходност но най висока ликвидност. При биткойните е обратното. Много по лесно в момента е да продадеш злато и да вземеш пари. Дори само по показателите доходност и ликвидност се вижда че биткойните в момента не са пари и нямат характеристиките на пари.
Това е моето мнение.

Тъй като започнахте да правите пазарлък. Ще ви кажа че познавам човекът който може да направи плащане с крито валути и не само че може ами го е правил и сега го прави. Обаче за да Ви дам телефонът бих приел 1000 Евра в замяна. Мисля че предложението ми е напълно в стила на разговорът който се води.

По принцип смятам че темата представлява реклама и ако няма сериозен ангажимент от страна на възложител е по добре да бъде заключена.
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Апр 28, 2017 14:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма да заключваме темата, защото очаквам вълна от интерес и поне 1001 различни клиента, които пишат едно и също и да демонстрират нечуван интерес.
alximika

МнениеПуснато на: Нед Окт 15, 2017 14:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Викторе, започнахте ли да узрявате поне малко ?
Надявам се осъзнавате ,че ако не се приспособите към тази технология, много скоро ще започнете да губите пазарен дял.
Върнете се в началото
slavib

МнениеПуснато на: Вто Окт 17, 2017 20:59    Заглавие: Отговорете с цитат

http://accountingnews.bg/%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%83%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B8%D0%BC-%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B8-%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D1%8A%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%8E%D1%80%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D1%87-265.html
0878443585
.
Върнете се в началото
rosen71

МнениеПуснато на: Чет Окт 19, 2017 06:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Криптовалутите във видът, в който се приемат у нас, си е чиста проба лов на шарани(балъци). При тях основна цел е набавянето на средства от хора, желаещи бързо забогатяване с малки инвестиции, и без полагането на усилия.
Пробвал съм да изнеса една "лекция" на едни млади надъхани момчета как се прави бизнес (особено в БГ), но твърде много им беше трудно да разберат хора като мен със "остаряло мислене".
По-младите явно не осъзнават и не помнят събитията от преди 15-20 год. у нас с т. нар. "пирамиди".

Сега е същото, само че под друга форма.

Явно не сме "узрели" още...
Върнете се в началото
alximika

МнениеПуснато на: Съб Окт 28, 2017 16:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Нали сте счетоводители... дори и по тази тема сте невежи и неузрели...
Биткойн е счетоводна система за тристранно счетоводство:
http://forum.bitcoin.bg/index.php/topic,166.0.html
Върнете се в началото
andrewa

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Окт 28, 2017 16:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Мутренското двустранно счетоводство е тетрадка с две страници:
стр.1 - "са ми дали"
стр.2 - "съм си взел"

Коя е третата страница при биткойнската счетоводна система?
alximika

МнениеПуснато на: Нед Окт 29, 2017 12:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Стр.3 - "са емитирани"
Върнете се в началото
alximika

МнениеПуснато на: Нед Окт 29, 2017 12:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Баланса на страница 1 и 2, както и ревизията към страница 3 се извършват в реално време по сметките на всички участници в счетоводната книга!

Сега стана ли по ясно защо Биткойн не е балон и какво е Биткойн в своят замисъл?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 5 от 7

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети