Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

изчисление на сумата за платен отпуск
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Каракерезов

МнениеПуснато на: Пет Окт 27, 2017 14:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, виждам че темата е много стара, но аз днес се сблъсквам с подобен проблем.
Реших най-накрая да въведа в моята фирма служителите и да започна да работя на ТРЗ ПРО (паралелно работя на старото си ТРЗ за да съм уверен, че получавам с новия софтуер това което трябва).
Имам следните два казус:
1. Служител на втори допълнителен договор, на 2 часа и 200 лв. РЗ и към 31.12.2016 има 14 г. 10 м. 5 д. трудов стаж. До тук добре януари и февруари имаме 8,4% професионален опит, което ще рече 16,80 лв.. Но през март (тъй като има основен ТД) той става на 9%. ТРЗ ПРО не знам защо не ми натрупва дори и ден и за това аз ръчно променям в Личния картон, Данни за назначение на 15 г. 0 м. 5 д. Служителя през м. март им един работен ден и 4 дни отпуска до напускането му. И тук е проблема Имаме 9,09 лв. възнаграждение за отработени дни (1 ден) и 0,82 лв. допълнително възнаграждение за проф.опит (9%). А за 4 дни отпуска ми изчислява 39,42 лв. (т.е. разделено на 4 по 9,855 лв. = 9,09 + (9,09*8,4%) ). До колкото разбирам отпуската я смята по предишния %. Така ли е или аз греша някъде?
2. Съдружник който започва да полага личен труд на 15.03 във фиша се изчислява заплата като за цял месец, въпреки изписаните Отработени дни в месеца 13. Защо така? Къде греша?

Предварително благодаря аз отговорите
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петя Лозанова
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Окт 30, 2017 14:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
По повод първото питане - отпускът се смята по следнаия начин - базата е последния месец, в който лицето има най малко 10 отрабортени дни.
По повод второто питане при СОЛ няма отработени дни - коригирате сумата спрямо работните дни от момента на зповане на полагане на личен труд.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети