Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Внезапна грешка при разплащане

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ND

МнениеПуснато на: Нед Фев 08, 2015 00:54    Заглавие: Внезапна грешка при разплащане Отговорете с цитат

Ако под един номер фактура на един и същ контрагент са направени 2 контировки при опит за разплащането им -дава грешка "внезапна" и ме изхвърля от програмата . Правих опит да ги платя едно по едно-на второто разплащане пак дава грешка.Пробвах и в друга база на друга фирма и там дава грешка.Пробвах да променя втората контировка с друг номер фактура или друг тип документ-но явно помни, че вече е възникнала грешка при плащането на точно този разчет.
Тези контировки са обичайна практика- налагат се при лихви към чез, бтк, соф. вода, за да може колежката, която разнася банката да не се чуди защо са си дръпнали сума,различна от тази по ф-рата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
deyo123

МнениеПуснато на: Нед Фев 08, 2015 01:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз в момента направих тест на 1.01.048 и не забелязвам такъв проблем.
Вкарах две фактури на един и същ партньор с един и същ номер и едно плащане от банка на обща стойност двете фактури, от менюто разплащане чекирах двете фактури и плащането и се разплатиха успешно Rolling Eyes

Деинсталирай и инсталирай отново програмата...
Върнете се в началото
ND

МнениеПуснато на: Нед Фев 08, 2015 01:41    Заглавие: странно Отговорете с цитат

Пробвах -ако и двете контировки са 602/401 -и при мен ги плаща без проблем. И аз съм с 01.01.048
Ако едната е 602/401, а другата 621/401-дава грешка при плащането.А сега...
Май проблемът не е в дублирания номер на фактурата.Направих още една проба-1 контировка -ф-ра без ддс 159/401-например лизинг на лек автомобил-грешка при плащането.
Коригирам осчетоводяването-вкарвам и ддс- 159, 4531/401-плаща ми го.
Само при мен ли е така?
Върнете се в началото
Жени Костадинова
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Фев 09, 2015 09:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

ще проверим дали може да се симулира грешка в наши условия.
ND

МнениеПуснато на: Вто Фев 10, 2015 10:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Грешката я дава и на друг компютър, в друга фирма.
1 контировка 159/401- при плащане-внезапна грешка и ме изхвърля.В Събота ви изпратих приложението. Преди малко също го изпратих.
Явно версията има нужда от ремонт:)
тел. за контакт 0888493480
ПП.Само аз ли имам такива контировки?
Върнете се в началото
ND

МнениеПуснато на: Сря Фев 11, 2015 14:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Грешката при разплащане я дава и когато контировката е 304/401.Това вече не го очаквах-какво ще правим с фирмите нерегистрирани по ддс.
Пиша Ви от събота, пращам ви приложения и очаквам отговор.
МОЛЯ, някой от Микроинвест да поеме отговорност и да каже какво се случва или какво ми се случва!
Върнете се в началото
Даниел Петков

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 11, 2015 17:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Копирайте съдържанието на Дневника на Приложението. Така не може да се каже от какво е.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
deyo123

МнениеПуснато на: Сря Фев 11, 2015 17:59    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен също извежда грешка при контировка 159/401 и после опит за разплащане.
Върнете се в началото
Даниел Петков

МнениеПуснато на: Сря Фев 11, 2015 18:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Тогава направете, това което написах. Ние не сме нито врачки, нито гадатели..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ND

МнениеПуснато на: Сря Фев 11, 2015 18:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Г-н Петков, не очаквам да сте врачка . Ако прочетете внимателно цялата тема, ще разберете, че съвсем добронамерено описвам проблема. Изпратила съм ви приложение и по мейла . Пращам го и всеки път само с бутон прати (ама май не става така ). Разиграла съм различни ситуации( виж по-горе), които се надявам да ви помогнат, за да ми помогнете вие. Грешката я дава на различни компютри в различни фирми с различни ИТ подръжка. Благодаря на колегата, който се включи -ако забелязвате сме си писали и посред нощ в събота. Щом и при него дава съм малко по- спокойна, че не аз съм объркала нещо (макар че работя с ваши продукти от 1999 г, когато идвахте да актуализирате с по 1 дискета). Грешката е много странна. Ако направите осчетоводяване 159/401- БЕЗ ДДС дава грешка при разплащане от модул разплащане. Ако е С ДДС -не дава. И на двата комп -а са 32 бит. версии.- на единия е от 3-ти, на другия от 5-ти , ако това има значение.

Последната промяна е направена от ND на Сря Фев 11, 2015 19:05; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
ND

МнениеПуснато на: Сря Фев 11, 2015 19:01    Заглавие: Ето ви и приложението Отговорете с цитат

Дата: 11.02.2015 18:42:16
Версия: 1.01.048
Операционна система: Microsoft Windows NT 6.1.7601 Service Pack 1
Съдържание: General Error: 100 :
Timestamp: 11.02.2015 16:42:16
Message: HandlingInstanceID: 7364df24-4185-4034-8e9b-c9d7830c16c4
An exception of type 'System.NullReferenceException' occurred and was caught.
-----------------------------------------------------------------------------
02/11/2015 18:42:16
Type : System.NullReferenceException, mscorlib, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089
Message : Object reference not set to an instance of an object.
Source : Microinvest.Accounting.Modules.Operations
Help link :
Data : System.Collections.ListDictionaryInternal
TargetSite : Boolean xcb90041a016f937c(Microinvest.Accounting.Core.Common.AccountCategoryType)
HResult : -2147467261
Stack Trace : at Microinvest.Accounting.Modules.Operations.ViewModels.Payments.PaymentsViewModel.<>c__DisplayClass6f.xb30bac96113eb14b.xcb90041a016f937c(AccountCategoryType xe3a5026760089ce0)
at System.Linq.Enumerable.Any[TSource](IEnumerable`1 source, Func`2 predicate)
at Microinvest.Accounting.Modules.Operations.ViewModels.Payments.PaymentsViewModel.<>c__DisplayClass6f.<ApplyChanges>b__52(IAccountingDetail ad)
at System.Linq.Enumerable.WhereEnumerableIterator`1.MoveNext()
at System.Linq.Enumerable.First[TSource](IEnumerable`1 source)
at Microinvest.Accounting.Modules.Operations.ViewModels.Payments.PaymentsViewModel.xe34fbb027e2a6a43()
at Microinvest.Accounting.Modules.Operations.ViewModels.Payments.PaymentsViewModel.x3f9a9be6c22471df(Object x19218ffab70283ef)
at Microsoft.Practices.Composite.Presentation.Commands.DelegateCommand`1.Execute(T parameter)
at Microsoft.Practices.Composite.Presentation.Commands.DelegateCommand`1.System.Windows.Input.ICommand.Execute(Object parameter)
at MS.Internal.Commands.CommandHelpers.CriticalExecuteCommandSource(ICommandSource commandSource, Boolean userInitiated)
at System.Windows.Controls.Primitives.ButtonBase.OnClick()
at System.Windows.Controls.Button.OnClick()
at System.Windows.Controls.Primitives.ButtonBase.OnMouseLeftButtonUp(MouseButtonEventArgs e)
at System.Windows.UIElement.OnMouseLeftButtonUpThunk(Object sender, MouseButtonEventArgs e)
at System.Windows.Input.MouseButtonEventArgs.InvokeEventHandler(Delegate genericHandler, Object genericTarget)
at System.Windows.RoutedEventArgs.InvokeHandler(Delegate handler, Object target)
at System.Windows.RoutedEventHandlerInfo.InvokeHandler(Object target, RoutedEventArgs routedEventArgs)
at System.Windows.EventRoute.InvokeHandlersImpl(Object source, RoutedEventArgs args, Boolean reRaised)
at System.Windows.UIElement.ReRaiseEventAs(DependencyObject sender, RoutedEventArgs args, RoutedEvent newEvent)
at System.Windows.UIElement.OnMouseUpThunk(Object sender, MouseButtonEventArgs e)
at System.Windows.Input.MouseButtonEventArgs.InvokeEventHandler(Delegate genericHandler, Object genericTarget)
at System.Windows.RoutedEventArgs.InvokeHandler(Delegate handler, Object target)
at System.Windows.RoutedEventHandlerInfo.InvokeHandler(Object target, RoutedEventArgs routedEventArgs)
at System.Windows.EventRoute.InvokeHandlersImpl(Object source, RoutedEventArgs args, Boolean reRaised)
at System.Windows.UIElement.RaiseEventImpl(DependencyObject sender, RoutedEventArgs args)
at System.Windows.UIElement.RaiseTrustedEvent(RoutedEventArgs args)
at System.Windows.UIElement.RaiseEvent(RoutedEventArgs args, Boolean trusted)
at System.Windows.Input.InputManager.ProcessStagingArea()
at System.Windows.Input.InputManager.ProcessInput(InputEventArgs input)
at System.Windows.Input.InputProviderSite.ReportInput(InputReport inputReport)
at System.Windows.Interop.HwndMouseInputProvider.ReportInput(IntPtr hwnd, InputMode mode, Int32 timestamp, RawMouseActions actions, Int32 x, Int32 y, Int32 wheel)
at System.Windows.Interop.HwndMouseInputProvider.FilterMessage(IntPtr hwnd, WindowMessage msg, IntPtr wParam, IntPtr lParam, Boolean& handled)
at System.Windows.Interop.HwndSource.InputFilterMessage(IntPtr hwnd, Int32 msg, IntPtr wParam, IntPtr lParam, Boolean& handled)
at MS.Win32.HwndWrapper.WndProc(IntPtr hwnd, Int32 msg, IntPtr wParam, IntPtr lParam, Boolean& handled)
at MS.Win32.HwndSubclass.DispatcherCallbackOperation(Object o)
at System.Windows.Threading.ExceptionWrapper.InternalRealCall(Delegate callback, Object args, Int32 numArgs)
at MS.Internal.Threading.ExceptionFilterHelper.TryCatchWhen(Object source, Delegate method, Object args, Int32 numArgs, Delegate catchHandler)
at System.Windows.Threading.Dispatcher.LegacyInvokeImpl(DispatcherPriority priority, TimeSpan timeout, Delegate method, Object args, Int32 numArgs)
at MS.Win32.HwndSubclass.SubclassWndProc(IntPtr hwnd, Int32 msg, IntPtr wParam, IntPtr lParam)
at MS.Win32.UnsafeNativeMethods.DispatchMessage(MSG& msg)
at System.Windows.Threading.Dispatcher.PushFrameImpl(DispatcherFrame frame)
at System.Windows.Threading.Dispatcher.PushFrame(DispatcherFrame frame)
at System.Windows.Threading.Dispatcher.Run()
at System.Windows.Application.RunDispatcher(Object ignore)
at System.Windows.Application.RunInternal(Window window)
at System.Windows.Application.Run(Window window)
at MyApp.Main()

Additional Info:

MachineName : MILENA1-PC
TimeStamp : 11.02.2015 16:42:16
FullName : Microsoft.Practices.EnterpriseLibrary.ExceptionHandling, Version=5.0.414.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35
AppDomainName : Microinvest Accounting.exe
ThreadIdentity :
WindowsIdentity : Milena1-PC\Milena1

Category: General
Priority: 0
EventId: 100
Severity: Error
Title:Microinvest Accounting Unhandled Exception
Machine: MILENA1-PC
App Domain: Microinvest Accounting.exe
ProcessId: 2948
Process Name: C:\Program Files\Microinvest\Delta Pro\Microinvest Accounting.exe
Thread Name:
Win32 ThreadId:3856
Extended Properties:
Върнете се в началото
Даниел Петков

МнениеПуснато на: Сря Фев 11, 2015 19:05    Заглавие: Отговорете с цитат

ND, аз не говорих на вас, а на deyo123. При него може да идва друго място проблема. Idea
Върнете се в началото
ND

МнениеПуснато на: Чет Фев 12, 2015 11:26    Заглавие: ДОПЪЛНЕНИЕ КЪМ ГРЕШКИТЕ Отговорете с цитат

Здравейте,получих отговора ви, че работите по проблема , за което благодаря.
Предполагам, че вие ще си анализирате по-добре, " ама аз да кажа" какво установих току що -ако осчетоводяването е 602/401-няма грешка при плащане, НО ако е 602/461,462,454,401-осчетоводявам така гр. договори, платени по банка-дава грешка при плащане.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети