Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Въпроси за склад про

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivgeorgiev

МнениеПуснато на: Вто Фев 09, 2016 15:16    Заглавие: Въпроси за склад про Отговорете с цитат

Здравейте!
Имам няколко въпроса относно програмата:

1. При генериране на автоматична заявка възможно ли е изтриване на продукт? Когато задам 0 стойност не ми дава да продължа.

2. Има ли възможност при оформяне на заявка да копирам баркода на продукта, защото поръчвам по баркод от доставчика и при преписването на информация и един сгрешен символ може да ми докара нежелана стока.

3. Направил съм 3 доставки от един доставчик, но цените, който съм въвел са били без ДДС, аз мислех, че са с ДДС и сега трябва да ги редактирам, също трябва да променя и цената на едро. Как това да стане най-лесно?
Аз въвеждам директно цените с ДДС и съм задал на програмата стойност на ддс 0%, защото фирмата не е регистрирана по ддс.

Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Фев 09, 2016 18:18    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Да. Маркирате целия ред. Или Ctrl-Del за маркиране на целия ред.
2. Да, функциите са стандартни. Откъде копирате и къде искате да по поставите?
3. Редакция на доставката, меню Редакция/Администриране/Преоценка, задавате формула Доставната цена = Доставната цела * 1.2, след това Приложи и запис на документа.
ivgeorgiev

МнениеПуснато на: Вто Фев 09, 2016 19:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
3. Редакция на доставката, меню Редакция/Администриране/Преоценка, задавате формула Доставната цена = Доставната цела * 1.2, след това Приложи и запис на документа.

2. Когато правя заявка искам да копирам баркода в прозореца Заявка или Доставка или Продажба. Smile

3. Това е добре, но при мен не е на всички продукти, а само на продукти от един доставчик. Начина, който се сетих е през редакция на документи да намеря доставките и да сметна и коригирам доставната цена на всеки продукт, после да преизчисля и променя цената на едро.
Но се чудех дали има по лесен начин, например с експорт към ексел след това с форума и след това импорт?
Върнете се в началото
ivgeorgiev

МнениеПуснато на: Сря Фев 10, 2016 10:55    Заглавие: Отговорете с цитат

ivgeorgiev написа:
Виктор Павлов написа:

2. Когато правя заявка искам да копирам баркода в прозореца Заявка или Доставка или Продажба. Smile

3. Това е добре, но при мен не е на всички продукти, а само на продукти от един доставчик. Начина, който се сетих е през редакция на документи да намеря доставките и да сметна и коригирам доставната цена на всеки продукт, после да преизчисля и променя цената на едро.
Но се чудех дали има по лесен начин, например с експорт към ексел след това с форума и след това импорт?

Имам още един въпрос. Възможно ли е при генериране на автоматична заявка по някакъв начин да се приспаднат вече заявени продукти. Например минала седмица съм направил заявка към доставчик А, днес пускам автоматична заявка за допълване до номинално количество, но все още не съм получил заявката от миналата седмица.

Много ви благодаря за съдействието!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Фев 10, 2016 11:23    Заглавие: Отговорете с цитат

2. Да, в прозореца можете да поставите баркода. Въпросът ми е откъде ще го вземете?
3. Това се извършва на ниво документ, а не на ниво доставчик. Трябва да прегледате всички документи от този доставчик, не е сложно, особено, че има филтър по партньор.
4. Програмата няма как да знае поради каква причина не е изпълнена заявката. Затова тя ще направи заявка за това, което реално не ви достига.

Много от въпросите ще се решат значително по-бързо по телефон.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети