Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Въпрос относно Баркод Про

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rumbata

МнениеПуснато на: Пет Юли 31, 2015 16:10    Заглавие: Въпрос относно Баркод Про Отговорете с цитат

Днес пуснах тази програма, като за печат ползвам принтер GoDEX G500.
Всичко е добре, но има един сериозен проблем и 1 по малък (за сега).
Сериозния е че печата етикетите х 2. На количество ако дам 1 бр. печата 2, ако дам 2 печата 4. Свързах се с helpdesk-а в Микроинвест, но човека ми каза че не знае защо се получава така и да питам Форума.
За да е ясно, че съм опитал всичко по силите ми, първо влизах в драйвера на принтера и там настроих шаблона и всички параметри, но никъде не намерих печат х2 за да го махна. В самата програма на брой копия седи 1 и не мога да намеря проблема.
Моля за помощ.

Другия среден проблем.
ЗАЩО когато ме пита коя операция да задам за да изкара номенклатурата за етикетите и примерно логично в повечето случаи е ДОСТАВКА има СОРТИРАНЕ ПО: 1. Основна мярка, 2. Цена дребно, 3. КОД. Това сортиране е ясно че е на базата на шаблона, НО НАС ПОТРЕБИТЕЛИТЕ това не ни интересува, а ни интересува стоките да са подредени по реда на вкарване. Значи тъкмо го настроих и взех една доставка с около 50 позиции и каква ми беше изненадата като тръгнах да избирам от кои позиции да пусна етикети, че всъщност всичко е разбъркано. ЕТО тези малки моменти ми напомнят, че програмата се прави от хора, които не са в практиката и се надявам така да сме полезни. И основния въпрос е кога ще се оправи този недъг или ако е поправен моля за извинение и ми дайте решението. Дано сте ме разбрали, че си трябва повече описание, а нямам време.

Надявам се на резултат,
Лек ден
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Юли 31, 2015 16:34    Заглавие: Отговорете с цитат

За драйвера на принтера е много странно. Godex е много популярен принтер и със сигурност работи. Пробвайте да му смените драйвера. В руския форум много пъти е коментиран този принтер и със сигурност работи.

За втория въпрос също имам мнение, Вие не предполагайте, че ние сме бумажни мишки и не се занимаваме с реални действия. Като пример мога да Ви кажа, че аз участвах в автоматизация на най-големия ресторант, работещ с нашата система. За складове на едро вероятно има още повече опит.
rumbata

МнениеПуснато на: Пет Юли 31, 2015 17:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Ок, извиняваме се но, какво е решението по втория проблем. Аз веднага се сетих за един вариант, но не ме урежда. Трябва да карам колегите при доставка на стока да сортират стоката по код преди да я пускат за печат, но това е начин на база на опита ми с програмата. Трябва да си има задължително вариант стоките да излизат по реда на вкарване, защото държим, а предполагам и колегите когато се доставя стоката, тя да се въвежда по реда по който е пусната и фактурата от колегите, така че ако се наложи да се правят справки да е по лесно.

Всичко хубаво
Върнете се в началото
rumbata

МнениеПуснато на: Сря Авг 12, 2015 21:50    Заглавие: Отговорете с цитат

След няколко дневна работа с програмата ми излиза следнтото съобщение: Access to the path C:\Program Data\Barcod Printer Pro\format.bpf""is denied.
Как да го отстраня този проблем за да мога да работя с програмата.

Всичко хубаво
Върнете се в началото
Атанас Попов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Авг 13, 2015 08:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Сложете права на посочената папка и файлове в нея за всички потребители (Everyone), също може да проверите антивирусната дали не блокира посочения път и да го добавите в изключенията и.
rumbata

МнениеПуснато на: Пет Авг 14, 2015 22:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Оправих проблема.
Благодаря
Върнете се в началото
rumbata

МнениеПуснато на: Пет Авг 21, 2015 08:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Пиша относно нов проблем.

На 5 компютъра сложих баркод четци. На един от тях като маркирам с четеца не отваря нов ред, а след като маркира отива на количество стока.
Смених друг четец, който на друг компютър чете с отваряне на нов ред и работи по същия начин до количество.
Първо мислех че проблема е в програмирането на четеца, но явно не е.
Има ли настройка в Склад Про или драйвера в компютъра от които може да се оправи проблема.

Благодаря предварително
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Авг 21, 2015 09:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Какъв о модела на скенера?

Проверете дали скенера изпраща Enter накрая. Ако не изпраща - добавете го. Също така елиминирайте всички допълнителни символи, които се изпращат след края на цифровата поредица.
rumbata

МнениеПуснато на: Пет Авг 21, 2015 09:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Да поясня. На този компютър закачам различни четци и се държат така, а като ги закача на другите компютри няма проблем
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Авг 21, 2015 10:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Версиите на продукта еднакви ли са?
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети