Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с болничен
Иди на страница 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
atanasova4015

МнениеПуснато на: Сря Яну 27, 2016 18:20    Заглавие: Проблем с болничен Отговорете с цитат

Здравейте, генерирам файла за болничните и при направена проверка в сайта на НОИ ми изписва следния текст :Файлът не може да бъде записан
Грешка при валидация на документ спрямо XSD схема: The element 'NumberPril9' has invalid child element 'PatientsChartNumber'. List of possible elements expected: 'Number' . Буквите към номера на болничните листи ги записвах на латиница, на кирилица, но резултат е един и същ. Болничните за месеца са три броя - генерирах файл за трите едновременно, за всеки поотделно - за да видя дали грешката е в конкретен болничен, но винаги резултат е един и същ. Работя с версия 2.00.015. Благодаря Ви предварително за съдействието.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Яну 27, 2016 19:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво на НАП, така се пише софтуер! Информативно, ясно, на български език, с точно посочен проблем при проверката. Следващия път очакваме грешката да е във вида:

00105e0 e6 b0 08 04 e7 9e 08 04-e7 bc 08 04 e7 d5 08 04
00105f0 e7 e4 08 04 e6 b0 08 04-e7 f0 08 04 e7 ff 08 04
0010600 e8 0b 08 04 e8 1a 08 04-e6 b0 08 04 e6 b0 08 04
toshko123

МнениеПуснато на: Сря Яну 27, 2016 19:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Браво на НАП, така се пише софтуер! Информативно, ясно, на български език, с точно посочен проблем при проверката. Следващия път очакваме грешката да е във вида:

00105e0 e6 b0 08 04 e7 9e 08 04-e7 bc 08 04 e7 d5 08 04
00105f0 e7 e4 08 04 e6 b0 08 04-e7 f0 08 04 e7 ff 08 04
0010600 e8 0b 08 04 e8 1a 08 04-e6 b0 08 04 e6 b0 08 04

НОИ имате предвид сигурно.
Върнете се в началото
ani5713

МнениеПуснато на: Сря Яну 27, 2016 19:44    Заглавие: Болничен - проблем Отговорете с цитат

При въведено приложение 9 за болничен и приложение 10 за отглеждане на малко дете, при формиране на файловете за НОИ и проверка в системата дава грешка "несъответствие между вида на задълженото лице и стойността във файла-100" .
Върнете се в началото
aktia

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 08:23    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен програмата прави два файла, същите както преди актуализацията вчера. От колеги които ползват приложението на НОИ за болнични разбрах, че файла за експорт трябва да е само един. Преинсталирах ТРЗ Про но пак прави два файла. Къде е проблемът в случая - аз ли не правя правилно нещо или програмата не работи както трябва?
Върнете се в началото
toshko123

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 08:26    Заглавие: Отговорете с цитат

aktia написа:
При мен програмата прави два файла, същите както преди актуализацията вчера. От колеги които ползват приложението на НОИ за болнични разбрах, че файла за експорт трябва да е само един. Преинсталирах ТРЗ Про но пак прави два файла. Къде е проблемът в случая - аз ли не правя правилно нещо или програмата не работи както трябва?

По скоро второто.
Върнете се в началото
gvt_bg

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 10:18    Заглавие: БОЛНИЧЕН - ПРИЕТ ВЧЕРА Отговорете с цитат

ТОВА ГО ПОЛУЧИХ ВЧЕРА ПРИ ПОДАВАНЕ НА ДАННИ НА ЕДНА МОЯ ФИРМА . Мисля че ги приеха данните

ПОТВЪРЖДЕНИЕ ЗА ПОЛУЧАВАНЕ НА ДОКУМЕНТИ в ИСЕОДД
Доставчик на електронни административни услуги: Национален осигурителен институт, ЕИК 121082521
Уникален регистров идентификатор на получения документ:P9-12-000-00-0000024465
Вид на пренос: Пренос на електронен документ чрез уеб базирано приложение
Заявител на електронната административна услуга: ..................
Автор: .............................V
Сериен номер на електронния сертификат на автора: 00-9C-64-00
Доставчик на удостоверителни услуги: BORICA - BANKSERVICE AD, EIK 201230426
Извършил регистрацията: Портал за електронни услуги
Време на създаване на съобщението: 27-1-2016 17:7:17.615

Информация за достъп до получения документ:

Справка за приети и върнати документи, представени по електронен път (Приложение №14 към НПОПДОО)
№ P14-12-000-00-0000024465/27-1-2016 г. за ХАЛИ ЕООД
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 10:39    Заглавие: Отговорете с цитат

aktia написа:

Здравейте,

Един е файлът за Приложение 9, един е файлът за Приложение 10, един е файлът за приложение 11.

Т.е. ако в месеца имате 3 болнични и 4 майчинства ще Ви се генерират един файл с име Pril9....xml и един файл с име Pril10.....xml.
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 10:42    Заглавие: Re: Проблем с болничен Отговорете с цитат

atanasova4015 написа:
Здравейте, генерирам файла за болничните и при направена проверка в сайта на НОИ ми изписва следния текст :Файлът не може да бъде записан
Грешка при валидация на документ спрямо XSD схема: The element 'NumberPril9' has invalid child element 'PatientsChartNumber'. List of possible elements expected: 'Number' . Буквите към номера на болничните листи ги записвах на латиница, на кирилица, но резултат е един и същ. Болничните за месеца са три броя - генерирах файл за трите едновременно, за всеки поотделно - за да видя дали грешката е в конкретен болничен, но винаги резултат е един и същ. Работя с версия 2.00.015. Благодаря Ви предварително за съдействието.

Опитайте следното - рестартирайте програмата и изгответе Експорт на данни за болнични отново. Подобно разместване може да се получи ако не сте избрали бутон Запис в картон на лице с болничен, когато сте изготвяли експорта.
aktia

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 11:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария Рашева написа:
aktia написа:

Здравейте,

Един е файлът за Приложение 9, един е файлът за Приложение 10, един е файлът за приложение 11.

Т.е. ако в месеца имате 3 болнични и 4 майчинства ще Ви се генерират един файл с име Pril9....xml и един файл с име Pril10.....xml.

Имам само един болничен и програмата генерира файлове POPO2015 и POPP2015, точно както предишните, от миналия месец.

Почти реших проблема - програмата прави два файла защото БЛ е от 29,12,2015г. и месеца за експ. беше 12.2015г., след като го промених на 01,2016г. файла е един, за прилож. 9, обаче не мога да го подам - сайта на НОИ ми връща съобщение
Файлът не може да бъде записан
Несъответствие между вида на задълженото лице и стойността във файла - 100;
Върнете се в началото
atanasova4015

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 11:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, пробвах, но резултата е същия. Ако не дам запис на болничния в картона на работника, няма да ми излезе коректно във ведомостта за заплата, която генерирам за да експортирам файла за болничните.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 12:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Здравейте, пробвах, но резултата е същия.

Опишете стъпка по стъпка какво правите.
Контролната група от клиенти работят нормално, това са индивидуални случаи. При всички положения след като въведете данните в Личния картон го запишете. За по-сигурно даже го затворете.
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 14:46    Заглавие: Отговорете с цитат

aktia написа:
Мария Рашева написа:
aktia написа:

Здравейте,

Имам само един болничен и програмата генерира файлове POPO2015 и POPP2015, точно както предишните, от миналия месец.

Почти реших проблема - програмата прави два файла защото БЛ е от 29,12,2015г. и месеца за експ. беше 12.2015г., след като го промених на 01,2016г. файла е един, за прилож. 9, обаче не мога да го подам - сайта на НОИ ми връща съобщение
Файлът не може да бъде записан
Несъответствие между вида на задълженото лице и стойността във файла - 100;

При изготвяне на експортните файлове избирате ли Представяне на данни по ел. път като: Упълномощено лице?
atanasova4015

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 16:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Данните ги подавам като осигурител с електронен подпис на осигурителя.Така е направена и регистрацията в НОИ.
Върнете се в началото
viki_iv

МнениеПуснато на: Чет Яну 28, 2016 16:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз се опитах да подам като упълномощено лице, но излезе "китайското" съобщение от НОИ "Грешка при валидация на документ спрямо XSD схема: The 'EGNRegion' element is invalid - The value '' is invalid according to its datatype 'String' - The actual length is less than the MinLength value. The actual length is less than the MinLength value." ..... Shocked
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Следваща
Страница 1 от 13

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети