Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с болничен
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
razl

МнениеПуснато на: Пет Мар 11, 2016 09:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Вижте и изпълнете препоръките от Виктор Павлов в първото мнение на страница 11 т.е. деинсталирайте текущата версия и инсталирайте последната налична на сайта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Мар 14, 2016 11:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук има информация: http://wiki.microinvest.net/index.php?title=%D0%92%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D0%B8,_%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B8,_%D1%84%D0%B8%D0%BA%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B5_%D0%B8_%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%B8_%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5 за това какво следва да направите.
pepa60

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2016 11:07    Заглавие: Отговорете с цитат

подавам болничен за самоосигуряващо се лице
от сайта на НОИ при проверка ми излиза следно:

Файлът не може да бъде записан
Несъответствие между вида на задълженото лице и стойността във файла - 100;
в приложение 9 е с код 12, също много често ми се случва да въвеждам ръчно в приложението, че лицето има стаж, понякога не се налага, но винаги трябва да проверявам дали тази опция е въведена правилно
Върнете се в началото
Ирена Люцканова
Microinvest
Microinvest

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2016 13:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако в сайта на НОИ сте се регистрирали, че ще подавате данни като СОЛ, то следва и при генериране на еспортният файл за болничен да изберете "Представяне на данните по ел.път като: СОЛ"
dani_markov

МнениеПуснато на: Сря Мар 23, 2016 19:06    Заглавие: Проблем с болничните в НОИ! Отговорете с цитат

Здравейте колеги,

Искам да попитам някой от вас има ли проблеми с болничните от м. 02.2016. Ситуацията е следната:
Подал съм коректно болничните по ел. път и имам протоколи, че са приети, няма върнати! И така докато не започнаха да ми звънят служители и да ме питат защо не са им превели болничните...ходих на място в НОИ и "любезните" им служители ми казаха, че такива болнични/защото си носех прилежно и болничните листове/ при тях във "космическата" им система НЕ СЪЩЕСТВУВАТ!

Някой знае ли нещо по въпроса, защото служителка от НОИ казала, че имат някакъв хаос в системата. Някой друг има ли подобен проблем и как го е разрешил ако го е разрешил??
Върнете се в началото
dani_markov

МнениеПуснато на: Чет Мар 24, 2016 19:41    Заглавие: Искам да изпратя много ПО ЗДРАВИ.... Отговорете с цитат

След известно разкарварне по институции и много главоболия...след като втори месец хората чакаха да си получат парите от обезщетения от НОИ!

Искам да пратя МНОГО ПО-ЗДРАВИ на човека/хората/ от вашият екип отговорни за тази глупост с ЛНЧ-тата, надявам се в бъдеще всички ние ползващи вашите Продукти да нямаме повече главоболия в резултат на "намесата" на ваши специалисти.
А иначе в личен план си пожелавам в най-близко бъдеще да сменя вашият "Програмен продукт" с този на М-Софт ТРЗ.

Лека вечер! [/b]
Върнете се в началото
pepa60

МнениеПуснато на: Пон Мар 28, 2016 08:46    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте искам да подам болничен в системата, избрала съм упълномощено лице във вашата програма: представяне данни по ел път.
В сайта на НОИ съм се регистрирала като такова. В програмата в моята фирма съм записана като упълномощено лице, но не ми приема приложението. Ел подпис е на мое име, но на друга фирма, виждам, че изписва: Файлът не може да бъде записан
Missing registration!2Регистрираното заявление за упълномощаване е отхвърлено.::+++???++++-1>>1>>/тук булстата на фирмата за която подавам болнични/булстата на фирмата на която е подписът/;/моето ЕГН/;B-Trust
нещо в програмата ли трябва да се въведе? При използване софтуера на НОИ нещата се получават, но с вашата програма не.
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Пон Мар 28, 2016 09:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Опитвали ли сте подаване на болнични точно на тази фирма, чийто лист се отхвърля, изготвен с програмата на НОИ? Грешката, която цитирате препоръчвам да отправите към консултантите на НОИ. Уведомете ни за резултата.
martaseva

МнениеПуснато на: Сря Мар 30, 2016 13:00    Заглавие: Проблем с болничен Отговорете с цитат

Здравейте,
получих следния проблем:
Файлът не е записан
Грешка при валидация на документ спрямо XSD схема: The 'EGNRegion' element is invalid - The value '' is invalid according to its datatype 'String' - The actual length is less than the MinLength value. The actual length is less than the MinLength value.

Какво не сме направили както трябва за да се получи този проблем?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Мар 30, 2016 13:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Точна версия на програмата?
martaseva

МнениеПуснато на: Сря Мар 30, 2016 13:43    Заглавие: Отговорете с цитат

2.00.015 РЕВ.2 ОТ 01.03.2016
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Мар 30, 2016 14:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е последната версия. Свържете се с нас за да видим откъде идва проблема. При отваряне на болничния, натиснахте ли бутон "Опресняване" за да се попълнят новите данни в болничния?
martaseva

МнениеПуснато на: Сря Мар 30, 2016 14:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Става въпрос за един и същи болничен лист, който трябва да се подаде и за работника и за СОЛ, но ми го отхвърли системата сега се опитах да го въведа от тяхната програма, но ми върнаха за СОЛ, че е отхвърлен, тъй като представям един и същ болничен!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Мар 30, 2016 14:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Съвсем объркано стана.
any_mg87

МнениеПуснато на: Пет Юни 16, 2017 18:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
При експорт на данни за болнични ми изписва следната грешка:

Стойността в поле "Област в Лични данни-> Данни за кореспонденция на лицето"! не е коректно въведенаСтойността в поле "Населено място в Лични данни-> Данни за кореспонденция на лицето"! не е коректно въведена.

Всички данни в личния картон на лицето са попълнени и не мога да разбера какъв е проблема.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Следваща
Страница 12 от 13

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети