Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Изтриване на фирма. Как?
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
servlet

МнениеПуснато на: Пет Мар 11, 2016 13:05    Заглавие: Изтриване на фирма. Как? Отговорете с цитат

Искам да изтрия фирма, тъй като повече няма да бъде използвана. как да го направя...?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Недялко Неделчев

МнениеПуснато на: Пет Мар 11, 2016 13:08    Заглавие: Re: Изтриване на фирма. Как? Отговорете с цитат

servlet написа:
Искам да изтрия фирма, тъй като повече няма да бъде използвана. как да го направя...?

Здравейте,
Ако Ви е за пръв път, по-добре някой, който го е правил досега да Ви покаже, а следващияте пъти, като се наложи вече да го правите самостоятелно. Idea
s

МнениеПуснато на: Пет Мар 11, 2016 13:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Инсталирайте си Архи Про
Стартирайте го.
Иконката на Ахиватор Про ще се появи в долния десен ъгъл при часовника.
Кликвате с десния бутон на мишката върху нея.
Отвори - Инструменти - Изтриване
Върнете се в началото
servlet

МнениеПуснато на: Пет Мар 11, 2016 17:49    Заглавие: Re: Изтриване на фирма. Как? Отговорете с цитат

Недялко Неделчев написа:
servlet написа:

Здравейте,
Ако Ви е за пръв път, по-добре някой, който го е правил досега да Ви покаже, а следващияте пъти, като се наложи вече да го правите самостоятелно. Idea

Благодаря за отговора
Ами не познавам никой който да ми го покаже на живо, за това бих се радвал ако някой предостави указания или стъпки за извършване на споменатото изтриване..

Би било желателно да се вгради такъв бутон в самата програма, за да може всеки лесно да използва такава фукнционалност....
Върнете се в началото
slavib

МнениеПуснато на: Пет Мар 11, 2016 17:50    Заглавие: Отговорете с цитат

s написа:
Инсталирайте си Архи Про
Стартирайте го.
Иконката на Ахиватор Про ще се появи в долния десен ъгъл при часовника.
Кликвате с десния бутон на мишката върху нея.
Отвори - Инструменти - Изтриване

Здравейте
Нарочно няма такъв бутон за да не се получи масово изтриване по погрешка.
Колегата ви е посочил най-лесният начин а Архи Pro
Бутона който търсите е там.
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Мар 14, 2016 12:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Би било желателно да се вгради такъв бутон в самата програма, за да може всеки лесно да използва такава фукнционалност....

Дискутирано е във форума, прочетете аргументите ни.
Почти всекидневно се случва някой да страда по телефона затова, че си е изтрил база (и съответния труд за 3-4 години).
Като минимум прочетете съобщенията във форума за създадени архиви с една версия и след това невъзможността да си ги възстановят, защото не си спомнят версията или нямат резервни копия.

Вариантът през Microinvest Архи Pro e оптимален защото преди изтриването се прави едно резервно копия на базата.
servlet

МнениеПуснато на: Пон Мар 14, 2016 17:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговорите. Ще се възползвам от насоките, за да извърша това което ми е нужно.

Не мога да се съглася с довода че такъв бутон няма защото някой си щял да си изтрие фирмата по погрешка. По тази логика не трябва да има бутон за изтриване в клавиатурата!!! или пък падащо меню с опция за триене. Хората са го измислили... бутон за изтриване и изкачащ прозорец за потвърждение на изтриването, за случаите в които неволно сме натиснали бутон или линк.
Върнете се в началото
slavib

МнениеПуснато на: Пон Мар 14, 2016 18:08    Заглавие: Отговорете с цитат

servlet написа:
Благодаря за отговорите. Ще се възползвам от насоките, за да извърша това което ми е нужно.

Не мога да се съглася с довода че такъв бутон няма защото някой си щял да си изтрие фирмата по погрешка. По тази логика не трябва да има бутон за изтриване в клавиатурата!!! или пък падащо меню с опция за триене. Хората са го измислили... бутон за изтриване и изкачащ прозорец за потвърждение на изтриването, за случаите в които неволно сме натиснали бутон или линк.

Задравейте
Извинявайте но това го казвате с такава лекота все едно нищо не означава.
Представете си счетоводител който има на месец 30 000 документа и е работил с програмата 5 години.
Тогава ?
Какво да му каже Микроинвест - Ами извинявай но да си внимавал.
Микроинвест е фирма която се грижи за клиентите си и избира най-добрите възможности за тях.
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Мар 14, 2016 19:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Заповядайте на нашите дежурни телефони за консултации. За 1/2 ден ще се пречистите и ще започнете да мислите по съвсем друг начин.
plot.arh

МнениеПуснато на: Пет Апр 15, 2016 09:38    Заглавие: Отговорете с цитат

а аз не мога да разбера толкова ли не можете да си напънете мозъците за да измислите как нова версия да може да зарежда стар архив!
Върнете се в началото
toshko123

МнениеПуснато на: Пет Апр 15, 2016 10:23    Заглавие: Отговорете с цитат

plot.arh написа:
а аз не мога да разбера толкова ли не можете да си напънете мозъците за да измислите как нова версия да може да зарежда стар архив!

Най-вероятно с друг цел е направено така, а не че не могат.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Апр 15, 2016 12:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:

Можем, но струва пари. И не виждаме смисъл да се прави сложен конвертор в самата програма, при положение, че това са чисто операторски грешки.

Ще дам пример за конвертор:
1. Стандартните автомобили работят на бензин или дизел. Не е нужен конвертор. При грешка се заплаща ремонт на двигателя;
2. Боен танк Т72 може да работи и на бензин, и на дизел и на керосин. Има динамичен конвертор на горивото, защото това е нужно в точно това съоръжение.

И ще заключа - архивиране с една версия и възстановяване с друга е чисто операторска грешка, ние я елиминираме с платена услуга.

PS: Опитайте се да подадете данни с програмите на НАП или НОИ, ако версията е различна. Те също ли не могат да направят конвертор?
PS2: Архиви от една версия на MS SQL сървър в много случаи са несъвместими с друга версия на MS SQL.
tony montana

МнениеПуснато на: Сря Май 04, 2016 22:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Г-н Павлов във Форумите се пише по собствено желание в помощ на останалите.

Постовете Ви са пълни със заяжания и даване на нерелативни примери в неимоверното ви желание да докажете как всички останали са криви а само вие и програмата сте прави.

Имал съм няколко разговора с вас по телефона с вас и там се държите съвсем нормално, ако сте дали на някой друг да пише от вашият профил по добре го спрете защото правите изключително лоша услуга на фирмата.

За да не съм офтопик - Как да изтрия Обект - Фирмата към обекта - Потребителя към обекта - без да изтрия останалите обекти, фирми и потребители, който са в същата база с данни

Създадох нов Обект, нова Фирма към обекта и Потребител за обекта
Пуснах няколко операции за проба и реших да ги изтрия - Изтрил съм всички операции но продължава да ми пише че обекта не може да бъде изтрит понеже участва в операции - Не ми разрешава да изтрия и Фирмата не ми разрешава да изтрия и Потребителя

Методът който е даден с Архипро ми се струва че ще изтрие цялата база с данни, а не просто фирмата както е попитал автора на темата. А между това да се изтрие фирма и цялата база има огромна разлика
Върнете се в началото
toshko123

МнениеПуснато на: Чет Май 05, 2016 08:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Цитат:

Можем, но струва пари. И не виждаме смисъл да се прави сложен конвертор в самата програма, при положение, че това са чисто операторски грешки.

Как може да твърдите, че няма смисъл да се прави конвертор? Защо карате хората да пазят старите версии на програмите? Нима работата на един счетоводител е постоянно изтриване и инсталиране на версии, само и само за да се докопа до информацията, която му е нужна? Казвате, че струва пари. Съгласен съм, нали затова плащаме пари за актуализациите.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Май 05, 2016 09:06    Заглавие: Отговорете с цитат

@tony montana: Дайте достъп до базата от данни. Свържете се с мен на 0888 344 304.

@toshko123: Ще направим конвертор по Вашето желание. Къде да изпратим проформа фактура за доработката?
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети