Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Изтегляне на стара версия
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Продукти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
i_ivanov89

МнениеПуснато на: Съб Окт 08, 2016 09:09    Заглавие: Изтегляне на стара версия Отговорете с цитат

Скъпи колеги, Здравейте,
Бих искал да изразя разочерованието си от отношението на колегите от отдел поддръжка на Микроинвест. Въпросът е следния , тъй като ми се наложи да преинсталирам лаптопа си от 32 бит на 64 бит (и не съобразих да си запазя инсталационните файлове на програмите ТРЗ и Делта), но и да бях ги запазил нямаше как да ги инсталирам на новата си операционна система която е 64 бит, вашите колеги от съпорта ми искаха достъп до личния ми компютър за да ми възстановят инсталационните файлове. Именно това ме потресе , и аз бих ви попитал вие бихте ли допуснали непознат вкъщи , който може да си вземе всичко без да му се търси някаква отговорност за действията понеже аз ( в случея ) съм дал пълен достъп на съответния гост. Недопостимо е да принуждавате по този начин вашите клиенти да купуват и актуализират вашия софтуер, мисля че вие сте длъжни да осигурите всички версии на софтуерния продукт, който впрочем ние сме заплатили ( а вие в този случей ни лишавате от правото да го ползваме) и сме получили флашка с платеният лиценз без която продукта неможе да се ползва.
Благодаря Ви за отделеното внимание и ще очаквам адекватен отговор от вашия екип
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Окт 08, 2016 10:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Задължение на потребителите е да пазят инсталационните пакети на продукта, който те са закупили.

Изречението:
Цитат:
и не съобразих да си запазя инсталационните файлове на програмите ТРЗ и Делта

точно определя причината.

Цитат:
мисля че вие сте длъжни да осигурите всички версии на софтуерния продукт

Откъде произтича това задължение и на какво основание?

PS: Указаните от вас продукти са безплатни и спокойно можете да си свалите последните версии от сайта.
PS 2: Аз от около година търся Acrobat PDF Reader с точно определена версия но няма откъде да се свали.
i_ivanov89

МнениеПуснато на: Съб Окт 08, 2016 11:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Правото ни Господине , произтича от това че сме си заплатили вашия продукт, защо Микрософт позволява да се използва първоначално закупения лиценз дори и след преинсталацията PC или Apple , да не би те да са по-невежи в продажбите си от Микроинвест , за мен отговорът е НЕ просто вие не държите на клиентите си , а ги виждате просто като още едни допълнителни 100 лв. Това е некоректно и не мисля че е етично.
А по въпроса за достъпа който ми искахте до личните ми данни да имате някаква дуплика ,не смятам че това също е корекно.Задълочавайки темата, вероятно ще има и още ваши клиенти които няма да се съгласят с политиката Ви, но ще спра до тук, ако мислите че това е начинът за постигане на целите в краткосрочен план ок , но дългосрочно само ще загубите. Нека да оставим управленските решения на Вас

Приятен Ден
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Окт 08, 2016 11:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой забранил ли ви е да пазите копие от продукта? Microsoft забраняват да се прави копие.
Някой забранил ли да си пазите версията? Защо това ни го вменявате на нас, вие трябва да си съхранявате версията, щом държите точно на нея.

В момента на сайта има безплатна версия, последна, с много подобрения. Защо не я използвате нея?

PS: По отношение на политиката искам да заявя, че с новите по-стриктни мерки се успокоиха много от проблемите. Да се срещали в последните 3-5 години проблеми с лицензирането или кодовете от страна на Microinvest?
i_ivanov89

МнениеПуснато на: Съб Окт 08, 2016 11:29    Заглавие: Отговорете с цитат

И още нещо в случея , аз минавам от 32 bit към 64 bit система , дори и да си запазя файловете пак няма да мога да инсталирам продукта :

Задължение на потребителите е да пазят инсталационните пакети на продукта, който те са закупили.

Изречението:
Цитат:
"и не съобразих да си запазя инсталационните файлове на програмите ТРЗ и Делта"

точно определя причината.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Окт 08, 2016 11:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Като сме писали, тези продукти изискват 32 битова система. Никой не ви задължава да си сложите 64 битов Windows. Когато искате да работите с продуктите от това поколение трябва да изпълните техните изисквания.

За Windows 64 са предвидени Microinvest Делта Pro и Microinvest ТРЗ и ЛС Pro.
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Окт 08, 2016 11:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Микрософт позволява да се използва първоначално закупения лиценз дори и след преинсталацията PC

При продуктите на Microsoft се поставя лепенка, да не би да може да я пренесете на друг компютър?
При продуктите на Microsoft има ключ върху лепенката, да не би да може да инсталирате друга версия?
При продуктите на Microsoft получили ли сте инсталационно DVD? Защото то се плаща достатъчно скъпо.
При продуктите на Microsoft имате много ограничения по начина на използване, разпространение, архивиране и т.н. Запознати ли сте с тях в детайли?

Нашата политика е много по-либерална, запознайте се с това, което твърдите, защото всеки специалист в областта ще ви се смее на твърденията.
i_ivanov89

МнениеПуснато на: Съб Окт 08, 2016 11:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Господине аз работя с доста по напраднали продукти от вашия (САП, Скала и т.н) и никъде не съм срещал подобно отношение. Въпросът не е какви версии вие предлагате , въпросът е там че когато човек си заплати за даден продукт (в случея лиценз за точно определена версия) той има право да го ползва , в случея вие ограничавате правото на позване на този продукт-версия (КОЙТО СЪМ СИ ЗАКУПИЛ не сте ми го подарили) това имам впредвид.
Отностно това че не ме задължавате да си сложа Windows 64 бит система това е така, но това е мой избор , аз съм преценил, че искам да работя на 64 bit версия и съм си я закупил от Microsoft и съм си я инсталирал , но явно вие имате проблем с това да осигурите на клиентите си продукта за който са си платили.
Върнете се в началото
i_ivanov89

МнениеПуснато на: Съб Окт 08, 2016 12:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Вижте аз не съм ИТ специалист , говоря от гледна точка на потребител който си плаща на ИТ специалисти да му осигурят нужния комфорт за работа. Случея е точно такъв и с вашия продукт , с разликата че когато си преинсталирах компютъра (със същата версия , на същия компютър, същото което искам да направя и с вашия продукт) и с е свързах със подръжката на Microsoft и те ми обясниха че няма проблем да си ползвам ключа тъй като аз съм си го заплатил и мога колкото си искам пъти да го ползвам при преинсталация на компютъра си със същата версия на windows. Така че недейте да ми носите от 9 кладенеца вода и да ми обяснявате колко сте велики. Искането ми беше просто ДА ИЗПОЛЗВАМ ПРОДУКТА КОЙТО СЪМ СИ ЗАПЛАТИЛ НА СЪЩИЯ ПРЕИНСТАЛИРАН КОМПЮТЪР СЪС ЗАПЛАТЕНИЯ ЛИЦЕНЗ КОЙТО ИМАМ НА ФЛАШКА
Върнете се в началото
Даниел Петков

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 08, 2016 14:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Звъннете ми за да обсъди м нещата и да намерим някакво решение. Освен това имачм няколко допълнителни въпроси.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
slavib

МнениеПуснато на: Съб Окт 08, 2016 19:01    Заглавие: Отговорете с цитат

i_ivanov89 написа:
Така че недейте да ми носите от 9 кладенеца вода и да ми обяснявате колко сте велики. Искането ми беше просто ДА ИЗПОЛЗВАМ ПРОДУКТА КОЙТО СЪМ СИ ЗАПЛАТИЛ НА СЪЩИЯ ПРЕИНСТАЛИРАН КОМПЮТЪР СЪС ЗАПЛАТЕНИЯ ЛИЦЕНЗ КОЙТО ИМАМ НА ФЛАШКА

Еми използвайте го кой Ви спира
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
andrewa

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Окт 08, 2016 20:29    Заглавие: Отговорете с цитат

i_ivanov89 подсказва голямата грешка, която правят в МИ като отказват да съхраняват и предлагат стари версии на програмите. И показва решението, който има очи трябва да го забележи!
САП, Скала и др. нямат такова отношение - как ще имат като цените са солени и за всичко се заплаща! Така разработчикът е мотивиран да предлага каквото му поискат, а клиентите са мотивирани да правят каквото трябва. По рефлекс скъпото се уважава повече от евтиното и много повече от безплатното!
Защо МИ не предложат архив на стари версии . . . срещу заплащане. Така ще им е все едно дали клиент актуализира или преинсталира старата версия. А който много държи на старата версия, но е пропуснал да си архивира инсталатора, няма да бъде принуден да обяснява защо и как, няма да се оплаква от лошо отношение, а ще си заплати услугата "свваляне" и ще си свърши работа.

Струва ми се че за да се намали разходът на гипс за счупени крайници не трябва да се увеличава броят на табелките "внимание, мокър под!", а те трябва да се премахнат.
azrod

МнениеПуснато на: Съб Окт 08, 2016 20:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Андрей, то е казано - кьорав карти не играе!
В случая решението е очевидно, за който иска да го види. Многократно обаче се убеждавам, че интелектуалният труд не се цени колкото материалното, което може да се види и пипне.

@i_ivanov89: Само едно уточнение от чиста проба любопитство - закупил сте си и преинсталирате на 64 битова версия комп, на който е имало закупена преди това 32 битова версия на Уиндоус ? Щото колкото пъти да го чета излиза, че едва ли не сте си купили още един уиндоус...
0877/399177
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Окт 09, 2016 16:28    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Покажете ми форум на SAP, където ви отговарят безплатно на поставени от вас въпроси. И след това да продължим да дискутираме.
2. Какъв IT специалист сте, като не съхранявате инсталационните файлове? Аз например имам всички инсталатори, на всички продукти, които използвам. Това за всички компютри, до които имам достъп.
3. Вие отворихте темата за лицензите на Microsoft, сега някакси незабележимо се прехвърлихме на SAP. Какво стана с примера за Microsoft? Защо не дискутирате 4-те точки, които аз написах като отговор за лицензната политика на Microsoft.

@andrewa: Прочетете това:
Цитат:
вашите колеги от съпорта ми искаха достъп до личния ми компютър

Предложен е платен вариант за решаване на проблема, клиентът не иска да съдейства.
andrewa

МнениеПуснато на: Нед Окт 09, 2016 18:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Той иска друго - старата версия. Предлагате на цена на апгрейд и настапва мир и спокойствие.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Продукти All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети