Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Обезщетение по чл.222 ал.1
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
msgeorg



Регистриран на: 23 Фев 2017
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Пон Мар 06, 2017 10:42    Заглавие: Обезщетение по чл.222 ал.1 Отговорете с цитат

Здравейте имаме служител който сме го освободили на 01.10.2014г. На 20.02.2017 се появява и си търси обезщетението, че не е започнал работа през този период. Как да процедираме, за да има осигуровки работника точно за месец октомври 2014г? Изплащането стана през месец февруари, но как да пуснем правилно Д1 и Д6?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 01 Апр 2005
Мнения: 1135

МнениеПуснато на: Пон Мар 06, 2017 11:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
За да бъде влючено Обезщетението по чл.222, ал. 1 от КТ в периода в Декларация Образец 1 за периода, за който се изплаща, а именно за м.Октоври 2014г. е необходимо да създадете Ново назначение на лицето.
В секция Данни за назначение:
- поле Дата на постъпване- посочете първи ден в обезщетение;
- поле Дата на последен работен ден - посочете последен ден в обезщетение;
В секция Данни за заплата добавете следните променливи от група Обезщетения и отсъствия:
- Дни в обезщетение по чл.222, ал. 1 от КТ- посочете брой дни в обезщетение;
- Обезщетение по чл.222, ал. 1 от КТ- посочете сума на обезщетението;

За да бъде включено назначението на служителя в м. Октомври 2014г. използвайте модул Корекция за минал период, бутон Добавяне, меню Редакция.
Изчислете данни за Декларация Образец 1, меню Операции-> Декаларция Образец 1->Изчисляване.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PetyaМ



Регистриран на: 07 Мар 2017
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Вто Мар 07, 2017 15:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам същия проблем, но не е за минал период. Правя всичко, както сте описали, но накрая ми дава грешка в Д1 - неправилен процент ТЗПБ. В код вид осигурен слагам 27.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PetyaМ



Регистриран на: 07 Мар 2017
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Вто Мар 07, 2017 17:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Моля, някой да ми отговори на въпроса, защото трябва да подам декларация 1! Служителя е освободен на 01.02.2016 - последен работен ден 31.01. Създавам ново назначение, както сте обяснили, добавям обезщенението по чл. 222 и ми дава грешка в Декларация 1! Пак ли трябва нещо ръчно да се корегира, корегирах код на вид осигурен на 27, както са изискванията на НАП и пак ми дава грешка. Къде греша?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Цветомир Маринов
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 19 Окт 2012
Мнения: 313

МнениеПуснато на: Сря Мар 08, 2017 09:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, ако сте изпълнили точно указанията на колежката, вид осигурен 27 ще Ви се попълни автоматично. Дайте малко повече информация какво точно сте попълнили в картона на лицето.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 01 Апр 2005
Мнения: 1135

МнениеПуснато на: Сря Мар 08, 2017 13:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Успяхте ли да генерирате и подадете коректен файл в НАП?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PetyaМ



Регистриран на: 07 Мар 2017
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Сря Мар 08, 2017 13:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Лицето е освободено на 01.02.1017. Ново назначение на трудов договор с дата на постъпване 01.02 и дата на последен работен ден 28.02.2017г. Добавям в данни за заплата променлива сума по чл.220 с размера на една брутна заплата.Излиза и като допълнителен трудов договор и кода на вид осигурен е 04, който аз променям на 27. Може би греша във вида на договор в новото назначение?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PetyaМ



Регистриран на: 07 Мар 2017
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Сря Мар 08, 2017 13:39    Заглавие: Отговорете с цитат

чл.222, не 220.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 01 Апр 2005
Мнения: 1135

МнениеПуснато на: Чет Мар 09, 2017 09:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Прочетете отново по-горният ми пост. В секция Данни за назначение в поле Тип договор посочете Основен. При коректно отразени променливи в секция Данни за заплата, отнасящи се за Обезщетение по чл.222, ал. 1 от КТ в Декларация Обарзец 1 в поле 12-Вид осигурен, програмата автоматично ще добави код 27.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PetyaМ



Регистриран на: 07 Мар 2017
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Чет Мар 09, 2017 11:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, успях да генерирам коректен файл за Д1. не бях добавила дни в обезщетение по чл. 222, но преди това търсих тази променлива и не я видях, затова бях добавила само сумата. Сега нещата са се получили, наистина се е генерирал автоматично код 27. Благодаря за помощта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ou_sadovec



Регистриран на: 16 Мар 2017
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Чет Мар 16, 2017 20:15    Заглавие: Имам същият проблем. Отговорете с цитат

Моето обещетение е за два месеца- януари и февруари 2017 г. една ли декларация 1 трябва да подам или две за двата месеца с код корекция . Ние го изплащаме заедно сега през м 03,2017. Какво да направя с учителя , да му изтрия ли стария картон и да го назнача наново и като МОД какво да пиша , как да изчисля и дните които трябва да се напишат?Също така в картона му от дясно на какво да сложа отметка ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Цветомир Маринов
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 19 Окт 2012
Мнения: 313

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2017 09:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, организира се по същия начин, но трябва да обхване два месеца. Подробна информация може да откриете на стр. 80 в Ръководството на потребителя http://microinvest.net/Documents/1/manual_TRZ_Pro.pdf

Последната промяна е направена от Цветомир Маринов на Пет Мар 17, 2017 10:00; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ou_sadovec



Регистриран на: 16 Мар 2017
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2017 09:38    Заглавие: запитване Отговорете с цитат

Напишете ми точно къде да отворя , че ми излиза цялата информация на Микроинвест. Г-н Грудев ми помогна , но имам още не ясноти и за това искам да прочета сама .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Цветомир Маринов
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 19 Окт 2012
Мнения: 313

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2017 10:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, необходимо е да създадете Ново назначение на лицето.
В секция "Данни за назначение":
- поле "Дата на постъпване"- посочете първи ден в обезщетение;
- поле "Дата на последен работен ден" - посочете последен ден в обезщетение;
В секция "Данни за заплата" добавете следните променливи от група Обезщетения и отсъствия:
- "Дни в обезщетение по чл.222, ал. 1 от КТ"- посочете брой дни в обезщетение за съответния месец;
- "Обезщетение по чл.222, ал. 1 от КТ"- посочете сума на обезщетението спрямо дните за съответния месец.
След като изчислите заплатите в следващия месец е необходимо да промените дните в "Обезщетение по чл.222, ал. 1 от КТ" и сумата на "Обезщетение по чл.222, ал. 1 от КТ".
Стр. 80-81 от ръководството за потребителя http://microinvest.net/Documents/1/manual_TRZ_Pro.pdf
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 12 Авг 2002
Мнения: 19011

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2017 10:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Препоръчително е да прочетете цялото ръководство. Там има много информация, която ще ви е полезна, не само по този казус.
_________________
Клиентите на Microinvest по света: http://www.microinside.ru
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov