Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

micro.bg
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Продукти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Авг 15, 2017 18:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Трябва да мине време, след определен период ще се изключи потребителя. Системата предполага, че потребителят е влязал и не е излязъл. Прекъсването на връзката или затварянето на сайта не се приема за изход от системата.
prilepat

МнениеПуснато на: Вто Сеп 12, 2017 16:55    Заглавие: експорт на микро бг Отговорете с цитат

Здравейте,

В момента тествам микро бг и имам въведени няколко фактури на които бих искала да направя експорт към делта про. Но при импорта от Делта Про ми се появява следното съобщение "Импортът не може да бъде извършен поради следните причини: 1. Файлът с данни за импорт е с нарушена структура. Свържете се с техническата поддръжка. Подробна информация е записана в Дневника на приложението."

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=opt1505227721c.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Венцислав Симеонов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2017 10:23    Заглавие: Re: експорт на микро бг Отговорете с цитат

prilepat написа:
Здравейте,

В момента тествам микро бг и имам въведени няколко фактури на които бих искала да направя експорт към делта про. Но при импорта от Делта Про ми се появява следното съобщение "Импортът не може да бъде извършен поради следните причини: 1. Файлът с данни за импорт е с нарушена структура. Свържете се с техническата поддръжка. Подробна информация е записана в Дневника на приложението."

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=opt1505227721c.jpg

Здравейте,
Изпратете ми xml файла за анализ, както и емайл адреса, с който сте регистриран в Micro.bg на ventsislav@microinvest.net
Върнете се в началото
vital

МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2017 13:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Има ли вариант да ми показва общо колко стоки има в една група?

Благодаря
Върнете се в началото
prilepat

МнениеПуснато на: Вто Окт 03, 2017 07:48    Заглавие: Колона доставна цена в продажби Отговорете с цитат

Здравейте,
Понеже в нашия обект търговския екран е видим към клиентите и когато се прави продажба, колона „доставна цена“ е видима за клиентите. Какви са вариантите тя да не се визуализира, съответно да не е видима за клиентите?
Благодаря,
Галя
Върнете се в началото
Венцислав Симеонов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Окт 03, 2017 08:50    Заглавие: Re: Колона доставна цена в продажби Отговорете с цитат

prilepat написа:
Здравейте,
Понеже в нашия обект търговския екран е видим към клиентите и когато се прави продажба, колона „доставна цена“ е видима за клиентите. Какви са вариантите тя да не се визуализира, съответно да не е видима за клиентите?
Благодаря,
Галя

Ако ползвате модул "Търговски екран", то там не се вижда доставна цена. Ако ползвате модул "Продажби", необходимо е да създадете потребител, напрмер с ниво на достъп "Оператор" и на този потребител в секция "Администриране"->"Потребители"->"Редакция права" - >"Модул:Всички модули" забранете да вижда доставни цени. Ползвайте този акаунт за извършване на продажби.
Върнете се в началото
vital

МнениеПуснато на: Пон Окт 23, 2017 10:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Един въпрос - защо някои доставни цени ми стоят в червено?
Върнете се в началото
Венцислав Симеонов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Окт 23, 2017 11:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Един въпрос - защо някои доставни цени ми стоят в червено?

Това е само предупреждение, че продажната цена за тази стока е по-ниска от доставната.
Върнете се в началото
vital

МнениеПуснато на: Чет Окт 26, 2017 20:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко е странно това, защото когато въведа доставната и премина към въвеждането на продажната вече е в червено Rolling Eyes

Друго питане: предвижда ли се връзка с invoicepro?

Ще има ли възможност за издаване на проформи?

Благодаря
Върнете се в началото
Венцислав Симеонов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Окт 27, 2017 08:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Друго питане: предвижда ли се връзка с invoicepro?
Ще има ли възможност за издаване на проформи?

Проформа фактура може да се издава и в момента. Операции - Мениджмънт - Проформа фактури. Необходимо е да сте с ниво, по-високо от 'Оператор'.
Каква е целта на евентуална връзка с invoicepro?
Върнете се в началото
vital

МнениеПуснато на: Пет Окт 27, 2017 10:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Изписвам стоки, които съм дал на клиента, той иска проформа, по която да плати.
В invocepro мога да изкопирам например стокова в проформа. Тук в micro.bg един път трябва да въведа стоките в стокова например, за да си изпиша бройките(защото ги давам на клиента, а той плаща после по банка) и втори път да ги въведа, за да му издам проформа.

Връзка с invoicepro ми трябва, защото имам въведени клиенти, издадени различни документи и т.н
Върнете се в началото
Венцислав Симеонов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Окт 27, 2017 10:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Изписвам стоки, които съм дал на клиента, той иска проформа, по която да плати.
В invocepro мога да изкопирам например стокова в проформа. Тук в micro.bg един път трябва да въведа стоките в стокова например, за да си изпиша бройките(защото ги давам на клиента, а той плаща после по банка) и втори път да ги въведа, за да му издам проформа.

1. Ако давате стоката и чакате плащане.
Въвеждате продажба (тя изписва стоките от склада). Маркирате продажбата в списъка и в действия с избраните я трансформирате в Проформа ф-ра. След получаване сумата, влизате в продажбата, отбелязвате плащането и издавате ф-ра.

2. Ако искате предварително плащане.
Издавате проформа. (Ако желаете, трансформирате я в 'Резервирано количество'). Идва ви плащането. Трансформирате в продажба по аналогичен начин, като освобождавате количеството, ако има резервирано, отбелязвате плащането и издавате ф-ра.

Цитат:
Връзка с invoicepro ми трябва, защото имам въведени клиенти, издадени различни документи и т.н

В micro.bg има импорт на стоки и партньори от xls файл. От своя страна фактуриращите програми имат експорт на номенклатурите. Документи не могат да се прехвърлят. Там стоките може да са свободент текст, има информация само за издадени ф-ри, но не и за доставки, няма обекти и т.н ...
Върнете се в началото
vital

МнениеПуснато на: Пет Окт 27, 2017 11:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Венцислав Симеонов написа:

1. Ако давате стоката и чакате плащане...

...

В micro.bg има импорт на стоки и партньори от xls файл. От своя страна фактуриращите програми имат експорт на номенклатурите.

Мисля, че тези препоръки ще решат проблемите ми.

Благодаря
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Ное 05, 2017 18:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Към настоящия момент има ли останали отворени въпроси?
vital

МнениеПуснато на: Вто Дек 05, 2017 14:07    Заглавие: Отговорете с цитат

По предишните въпроси всичко е ясно.

Друг въпрос имам - каква е разликата между Налично количество и налично количетво към момента на операцията?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Продукти All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети