Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Модул разплащане не работи при валутни фактури

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dimitrov_m

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Май 10, 2017 07:37    Заглавие: Модул разплащане не работи при валутни фактури Отговорете с цитат

Здравейте,

версията на програмата е 1.01.055/23.02.2017
Вчера установих, че не мога да извърша от модул разплащане Инвойс във валута долари. Не ми светва бутона разплати, пробвах всякакъв начин, нито през каса нито през банка, направих през модул контиране банковия запис, визуализира се в модул разплащане, но не мога да направя и прихващане, минах през 430 да пробвам и така не става. стои фактурата отдолу плащането но не се прихващат.
Сметките за този доставчик, които използвам са
401 във валута долари
402 във валута долари
Къде може да е проблема?

По-интересното е, че във лева модулът работи, тоест правя разплащания.

Добре, че поне като пробвах с 430 оборотката излезна правилно, че трябваше да е нося в данъчното.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Димитър Грудев
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Май 10, 2017 08:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
причината винаги излиза в помощен панел Twisted Evil
Върнете се в началото
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Сря Май 10, 2017 15:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, това поле ми е било скрито и съм забравил да погледна там. Там ми изписа две причини:
- операциите са в различни валути или валутни суми и не могат да бъдат записани - валутата е една и съща долари, но остава валутна разлика
- втората причина беше, че не съм дефинирал сметките за валутните разлики
Втората е оправих, но не ми дава заради първата причина.

Някакви идеи и съвет?
Върнете се в началото
hariti

МнениеПуснато на: Пет Май 12, 2017 08:57    Заглавие: Валутни разлики Отговорете с цитат

Те валутните разлики така или иначе не работят коректно. Справка тази тема: http://forum.microinvest.net/viewtopic.php?t=15487 Никой така и не ми отговори на въпроса там, тръгна дискусия в съвсем друга посока.
Върнете се в началото
Петя Лозанова
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Май 12, 2017 16:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Не използвате автоматичната опция за разплащане на документи, а се опитвате да обвържете вече осчетоводените фактура и БИ и имате валутна разлика. В този случай в документа за съществуващо плащане трябва да отразите приход/разход от валутни операции, а в полето Курс в сметката на контрагента да сложите курс, който е равен на курса отразен във фактурата. По този начин в модул Разплащане ще можете да обвържете двата документа.

Мисля, че би ви било по-лесно да използвате автоматичното осчетоводяване в модул Разплащане. Там програмата отразява прихода или разхода от валутните операции и няма да се налага ръчна намеса в осчетотводения платежен документ.
Върнете се в началото
hariti

МнениеПуснато на: Вто Май 16, 2017 11:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Госпожо Лозанова, Вие явно не сте прочели темата която съм постнал. Прочетете я хубаво, осмислете я, пробвайте точно това което съм написал там и ще видите че с автоматичната операция с валутни разлики в аналитичния регистър се получават глупости и стават излагации пред данъчни и други контролни органи. Като това:
1. Дт 5031 / Кт 4112 / 508,88 лв /260,19 евро / 1.95583
2. Дт 624 / Кт 4112 / 1.79 лв /0.91 евро / 1.95583 -- това е НЕПРАВИЛНО.

В този случай се налага да се влиза във абсолютно всеки един документ за разплащане и да се прави ръчна корекция, което обезмисля автоматизираната функция. Познайте какво се случва при 20-30 страници извлечение с такива разлики. Няколко часа безмислен труд.

Само не мога да разбера, защо се правите всички на ударени, а не си оправите функцията. Не е толкова сложно да се разбере. Ако ви е сложно посъветвайте се със счетоводител.
Върнете се в началото
KNikodomov

МнениеПуснато на: Сря Май 17, 2017 05:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Пловдив, какво точно ви стана? От София винаги ми помагат и ако имате такъв напън е по-добре да си поговорите директно.
Върнете се в началото
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Чет Май 18, 2017 10:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Госпожо Лозанова, естествено е че когато има два варианта ще избера по-лесния...в този случай използвам автоматичното разплащане, но т.като там не проработи, се наложи да се намесвам ръчно по друг начин...
Аз мисля, че по-скоро модула не работи май както трябва...

И моля ви, четете какво съм написъл преди да бързате да правите коментари, и да извъртате как съм и не съм използвал програмата! Wink
Върнете се в началото
Петя Лозанова
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Май 18, 2017 12:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Г-н Димитов, в никакъв случай не съм се опитвала да извъртя Вашите думи. По-скоро изказването ми беше предположение, за начина Ви на работа с разплащания във валута и може би съм се опитала да дам насоки за работа. Съжалявам, ако не помогнала с коментара си.
Хубав и слънчев ден! Smile
Върнете се в началото
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Чет Май 18, 2017 17:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма проблеми, само че оставам с нерешен проблем.
Ако правилно съм разбрал това което ми дадохте като съвет е да редактирам плащането като вътре да вмъкна някоя от валутните сметки за разлики, да дам запис и след това от прозореца трябва да стане прихващането така ли?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети