Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Update Invoce
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Продукти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
boppl

МнениеПуснато на: Чет Юни 15, 2017 14:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, вече е новата версия, но до предния ми пост не беше. Току що изтеглих и инсталирах. Работи нормално. Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tasha

МнениеПуснато на: Чет Юни 15, 2017 14:47    Заглавие: Отговорете с цитат

boppl написа:
Да, вече е новата версия, но до предния ми пост не беше. Току що изтеглих и инсталирах. Работи нормално. Благодаря!

Да, и аз успях да инсталирам новата версия.
Съвет към всички, който все още имат проблема, изчистете си кеша на браузъра и тогава свалете апдейта.
Върнете се в началото
ASO TREZOR

МнениеПуснато на: Пет Юни 16, 2017 11:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Изчистих кеша на браузъра (работя с Google chrome), но отново не иска да актуализира. Стига до някъде и показва следното -
Cannot create MICRONB.TTF
Cannot create MICRONN.TTF
Върнете се в началото
boppl

МнениеПуснато на: Пет Юни 16, 2017 15:05    Заглавие: Отговорете с цитат

ASO TREZOR написа:
Изчистих кеша на браузъра (работя с Google chrome), но отново не иска да актуализира. Стига до някъде и показва следното -
Cannot create MICRONB.TTF
Cannot create MICRONN.TTF

Пробвайте пак да инсталирате след като рестартирате компютъра, но без да стартирате Invoice преди инсталацията му.
Преди години имах подобен момент и така стана
Върнете се в началото
ASO TREZOR

МнениеПуснато на: Пет Юни 16, 2017 15:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Направих го. Успя да се инсталира, но всичките ми данни като издадени фактури, стоки, клиенти и прочие отидоха по дяволите. Добре, че ги имам в Microinvest Invoice Pro=
Върнете се в началото
Tasha

МнениеПуснато на: Пет Юни 16, 2017 15:45    Заглавие: Отговорете с цитат

ASO TREZOR написа:
Направих го. Успя да се инсталира, но всичките ми данни като издадени фактури, стоки, клиенти и прочие отидоха по дяволите. Добре, че ги имам в Microinvest Invoice Pro=

Нямате ли архив?
Ако имате просто копирате файловете в папката с Invoice (най-вероятно c:\Micro\Invoice) и след това стартирате Invoice и от меню Файл избирате Възстановяване.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Юни 18, 2017 08:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Нищо "не отива по дяволите". Инсталатора на Microinvest Invoice е саморазпакетиращ се архив, който просто презаписва програмните файлове върху старите (само програмни файлове, без бази от данни). Инсталаторът дори не зная как е именувана вашата база от данни.

Вероятно при вас е друг проблема, проверете в коя папка и на кой диск е инсталирана програмата.
ASO TREZOR

МнениеПуснато на: Пон Юни 19, 2017 08:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Нищо "не отива по дяволите". Инсталатора на Microinvest Invoice е саморазпакетиращ се архив, който просто презаписва програмните файлове върху старите (само програмни файлове, без бази от данни). Инсталаторът дори не зная как е именувана вашата база от данни.

Вероятно при вас е друг проблема, проверете в коя папка и на кой диск е инсталирана програмата.

Явно предишният колега е инсталирал програмата по този начин и не е архивирал. Дали има вариант да импортирам данните от Invoice PRO ръчно, тъй като в Invoice няма такава операция?
Върнете се в началото
Петко211

МнениеПуснато на: Пон Юни 19, 2017 16:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет,
при мен пък Avira блокира файла и ми пише, че файла съдържа HEUR/APC (Cloud)
Успявам някак да направя инсталацията, като спра антивирусната.
Ето какво казва avira:

A generic detection routine designed to detect common family characteristics shared in several variants. This special detection routine was developed in order to detect unknown variants and will be enhanced continuously.

Само при мен ли е тoзи проблем и трябва ли да се притеснявам?
Върнете се в началото
al_nik

МнениеПуснато на: Сря Юни 21, 2017 14:44    Заглавие: ВИРУС! HEUR/APC (Cloud) Отговорете с цитат

Петко211 написа:
Привет,
Ето какво казва avira:

A generic detection routine designed to detect common family characteristics shared in several variants. This special detection routine was developed in order to detect unknown variants and will be enhanced continuously.

Здравейте,

И при мен го има същия проблем! Само, че аз няма да си инсталирам заразен софтуер!

В допълнение при инсталацията ХР-то ми казва, че това не е валидно приложение!

Поздрави!
Върнете се в началото
boppl

МнениеПуснато на: Чет Юни 22, 2017 08:35    Заглавие: Re: ВИРУС! HEUR/APC (Cloud) Отговорете с цитат

al_nik написа:
Петко211 написа:
Привет,
Ето какво казва avira:

Здравейте,

И при мен го има същия проблем! Само, че аз няма да си инсталирам заразен софтуер!

Поздрави!

Колеги, проблема ви е в антивирусната програма вероятно или си имате вирус отпреди свалянето на invoice.exe. Файла няма никакви вируси,малуеъри и други, размера му е точно 10505 KB и съм го сканирал със Malwarebytes Anti-Malware и Microsoft Security Essentials.
Евентуално причината софтуера Авира да го детектва като опасен е може би това,че при стартирането и затварянето на invoice всеки път се зареждат страници на Microininvest в браузъра ви.
Върнете се в началото
Albatron

МнениеПуснато на: Чет Юни 22, 2017 22:00    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм на мнение, че Avira-та е в грешка. Сканирах с Avast и NOD32 On-Line. Дава ми, че няма проблеми.

Дали не е добра идея да смениш Avira-та?
al_nik

МнениеПуснато на: Пет Юни 23, 2017 02:08    Заглавие: Re: ВИРУС! HEUR/APC (Cloud) Отговорете с цитат

boppl написа:
al_nik написа:
Петко211 написа:
Привет,
Ето какво казва avira:

Здравейте,

Поздрави!

Колеги, проблема ви е в антивирусната програма вероятно или си имате вирус отпреди свалянето на invoice.exe. Файла няма никакви вируси,малуеъри и други, размера му е точно 10505 KB и съм го сканирал със Malwarebytes Anti-Malware и Microsoft Security Essentials.
Евентуално причината софтуера Авира да го детектва като опасен е може би това,че при стартирането и затварянето на invoice всеки път се зареждат страници на Microininvest в браузъра ви.

Как да ви кажа, колега,

Много по-вероятно е да си нямам вирус отпреди свалянето на invoice.exe. По ред причини, но най-вече внимание и хигиена.

Повече от 20 години са ми минавали подобни проблеми през ръцете... Та обикновено когато една антивирусна открие проблем, след време и други антивирусни почват да го откриват. В тоя ред на мисли, определено ще се доверя на Авирата, а не на уверенията ви, че други антивирусни не засичат този проблем. Винаги има такива, които не откриват определени вируси, но това не значи, че ги няма, нали? Имал съм случаи, ровейки се в стари архиви да откривам вируси, които едновремешните антивирусни програми са пропускали.

В случая антивирусната открива проблема още в процеса на инсталацията и вкарва в карантина инсталационния файл. Въобще не се стига до стартиране на Инвоис. Няма откъде другаде да се появи вирус, освен чрез вашия файл.

Аз на ваше място бих се замислил какъв процент от клиентите ви ползват Авира и как ще повлияе на бъдещите ви отношения с тях едно такова съобщение за вирус при инсталация, дори и да е фалшив сигнал. В случая Инвоис от реклама става антиреклама. Но това си е ваш проблем. Аз лично софтуер, който свети в червено НЯМА да си сложа!

С най-добри пожелания,
Александър
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Юни 23, 2017 09:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Внимателно четем:
Цитат:
This special detection routine was developed in order to detect unknown variants and will be enhanced continuously.

Тоест в софтуера има някакъм механизъм, който по някакви параметри преценява дали има вирус или не. И тъй като към 23.06.2017 година на компютрите все още разсъжденията не са им силна страна, вероятно е да грешат.

Изключете метода Heuristic, оставете нормалното сканиране на базата на вирусни дефиниции. По същия начин можем да твърдим, че всеки с брада е терорист, защото прилича на джихадист. Това струва ли ви се правилно?
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Юли 03, 2017 13:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Решихте ли въпроса?
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Продукти All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети