Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Печат на стокова разписка А5 с разменени ДОСТАВЧИК и ПОЛУЧАТ

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
radob

МнениеПуснато на: Пон Юни 26, 2017 14:52    Заглавие: Печат на стокова разписка А5 с разменени ДОСТАВЧИК и ПОЛУЧАТ Отговорете с цитат

Здравейте!
При "ПРОДАЖБА" когато отпечатвам стоковата разписка след фактурата ми излиза с разменени ДОСТАВЧИК и ПОЛУЧАТЕЛ. /ЯСНО НАПИСАНО - МОЙТА ФИРМА НА ФАКТУРАТА Е ОТПЕЧАТАНА КАТО ДОСТАВЧИК, а на СТОКОВАТА като ПОЛУЧАТЕЛ !!!!! за ЕДНА ОПЕРАЦИЯ !!!!

ПС: За Бета тестерите които Ви откриват проблемите какви премии
давате?

РАЗОЧАРОВАНИЕТО Е ПЪЛНО ПРИ ПЪРВИЯ ДОПИР С УЖ НАЙ РАЗПРОСТРАНЕНАТА и ПОПУЛЯРНА ПРОГРАМА за счетоводство и склад
Не мога да печатам на размер различен от А4 и А5, /бланките са ми със офсетов пълноцветен печат на B5(JIS) и не мога да си ги използвам - ако все пак има възможност моля за описание как да настроя размера /175/250мм/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Юни 26, 2017 15:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Размер B5 не е общоприет за България.
Вероятно вие използвате хартия А4, но поради предварително съществуващия печат искате документът да е B5. Тук ще възникне следния проблем - принтерът ще даде сигнал за хартия B5, ще подравни листа по B5 и отново ще припокрие печата.

Вероятно искате печат във формат B5 върху лист А5. Така ли е? Това е доста нестандартно.

Каква точно стокова разписка печатите? Проверих, всичко е наред!

PS: Форматите от серия B са предназначени за постери, плакати и паспорти.
radob

МнениеПуснато на: Пон Юни 26, 2017 16:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега видях къде ми е грешката /но смятам че това е повече грешка в алгоритмите Ви - , програмата не издържа теста за "дуракоустойчивост" SmileSmileSmile
От диспечера за печат избирам документ при продажба "стокова разписка за ДОСТАВКА на стоки" и при продажбата ми печата "обратна" стокова разписка!!!!!!!

Относно размера:
От многогодишен опит на мойте фактури най удачния размер е 17,5/25см за да нямам излишъци от бели полета по листа, и все пак да ми стига за продажби по 10-15 реда, а е и кратен на размера на офсетовите машини 50/70 и 70/100 / - от формат 50/70см изваждам 4 бланки/ , докато при А4 са само 2 бланките. Офсетовия печат е по целия гръб на фактурата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mpk_1000

Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Вто Юни 27, 2017 12:20    Заглавие: Отговорете с цитат

radob написа:

Относно размера:
От многогодишен опит на мойте фактури най удачния размер е 17,5/25см за да нямам излишъци от бели полета по листа, и все пак да ми стига за продажби по 10-15 реда, а е и кратен на размера на офсетовите машини 50/70 и 70/100 / - от формат 50/70см изваждам 4 бланки/ , докато при А4 са само 2 бланките. Офсетовия печат е по целия гръб на фактурата

Позволете ми да не се съглася: Станадртен размер А4 (210х297) се импозира в 50х70 без проблеми 4 бр. Дори, при малко съобразителност при дизайна, може да се печата в далеч по-ефтиния формат 60х45, отново 4 бр.
А ето и едно решение от мен:
Печатайте си документите през виртуален PDF принтер, след това през Аcrobat-a, задайте необходимото скалирене и си отпечатайте документа на реалния принтер
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radob

МнениеПуснато на: Вто Юни 27, 2017 16:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, в бързината съм смятал наум за 35/50 размера - там отношението е 2 А4, срещу 4 бр. В5, при 50/70 излизат 5 бр А4 /с малък компромис в мм на размера/ срещу 8 бр.В5. Идеята да избягам от А4 е многото дразнещо бяло пространство което остава при малки документи /с 1-3 реда/. През А5 вертикално излиза добре при Вас, но е за сметка на дребния шрифт, който за някой клиенти с леко развалено зрение е дразнещо. Идеята "през" за над 100 дневни документа трябва да е изцяло автоматична - може ли?
Върнете се в началото
mpk_1000

Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Вто Юни 27, 2017 16:51    Заглавие: Отговорете с цитат

ОК - ясно Smile
Ами, мисля, че донякъде "пълната автоматизация", зависи от това, колко кадърно е написан драйвера за принтера Ви.
Евентуално, ако драйвера поддържа "user profiles", може да зададете едно скалиране (предполагам, без да съм смятал с калкулатора), около 82-83% и да го заложите като дефолтен профил за печат, с центриране в медията. Наистина, чисто "дизайнерски" може би няма да е най-доброто визуално решение, но и Вие разберете, че редизайна на не малък брой шаблони през crystal report-a не става за 5 мин.
Естествено, от Микроинвест, едва ли ще Ви откажат, изработка на документ по Ваше желание, но срещу съответното заплащане
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети