Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

работа на официален празник при СИРВ

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Дечев



Регистриран на: 08 Мар 2016
Мнения: 26

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2018 09:48    Заглавие: работа на официален празник при СИРВ Отговорете с цитат

Здравейте!

Честита Баба Марта!

Как да постъпим за начисляване на доплащане 200% при работа на официален празник на работник, който е със СИРВ и по график се пада да работи на този ден? За него това не е извънреден труд по чл.143 от КТ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Цветомир Маринов
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 19 Окт 2012
Мнения: 344

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2018 10:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, необходимо е в секция "Данни за заплата"да използвате променливата "Отработени часове официален празник" и да попълните стойността на отработените часове.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Дечев



Регистриран на: 08 Мар 2016
Мнения: 26

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2018 11:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Така го правим, но начислява допълнително само още 100%, а от ИТ имахме проверка и казват, че там трябва да е 200%
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 01 Апр 2005
Мнения: 1201

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2018 14:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Часовете положен труд в официален празник трябва допълнително да бъдат отнесени към някоя от следните променливи:
- Отработени дневни часове или
- Отработени нощни часове.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Дечев



Регистриран на: 08 Мар 2016
Мнения: 26

МнениеПуснато на: Пет Мар 02, 2018 09:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се получава, явно ще трябва да записвам отработените часове удвоени в програмата, така или иначе във фиша не се отразяват часовете.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Рали



Регистриран на: 05 Авг 2015
Мнения: 37

МнениеПуснато на: Вто Май 08, 2018 09:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Ако в месеца имате 20 раб дни =160ч., и 1 ден оф. празник=8ч.
В секция отработени дневни/нощни часове записвате 168ч./тук се 100% отр. часове/
в секция работа на оф. празник записвате 8ч./тук се заплащат останалите 100%/.
За да нямате извънреден труд в края на периода служителят в следващия или предходния месец този работен ден на оф. празник трябва да си го почива.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vilisun



Регистриран на: 21 Май 2018
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2018 06:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
за лице на СИРВ за период от един месец, което няма извънредни часове,
но е положило труд в официален празник, трябва да начисля удвоен размер на трудовото възнаграждение за съответните часове. Въвеждам в променлива "Отработени часове официален празник" часовете, но в РПВ, тип на справката СИРВ, ми показва тези часове като надбавка за извънреден труд, в т.ч. в официален празник. В случая хипотезата е по чл.264 КТ, а не 262, ал.1, т.3 КТ. Как да въведа данните коректно, за да получа адекватно записът в РПВ за положен празничен труд, който не е извънреден. Благодаря ви!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 01 Апр 2005
Мнения: 1201

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2018 09:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Може да създадете потребителска променлива, меню Редакция->Администриране->Потребителски начисления и удръжки, тип фиксирана стойност, която да добавите в секция Данни за заплата в личен картон на работник/служител. Потребителски създадените начисления и удръжки са включени в група Други от списъка за избор на променлива.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vilisun



Регистриран на: 21 Май 2018
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2018 12:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ви благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov