Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Warehouse Pro връзка с базата данни през интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nanera

МнениеПуснато на: Пет Мар 02, 2018 00:23    Заглавие: Warehouse Pro връзка с базата данни през интернет Отговорете с цитат

Извинете ме ако темата вече е писана не успях да я намеря.

Става въпрос за следното. Използваме Microinvest Warehouse Pro в офиса на локална мрежа. Но имаме един колега, който работи от вкъщи и той стартира програмта от там като успява да се свърже през интернет с базата данни SQL на сървъра, който е в офиса на локаната мрежа. Това, му го направи един "разбирач". Има на работният плот две икони за Microinvest Warehouse Pro Локално и Microinvest Warehouse Pro Интернет. Сега се наложи да сменим рутера и явно настройките са се изгубили. Разгледах малко и видях, че тези две икони всъщност генерират два ралични App.config файла в папката на Warehouse Pro. Като разликата е само в add key="servername". Въпросът ми е как да настороя новият рутер, за да може отново да работи през интернет? Препдолагам, че трябва да се отвори някакъв порт или нещо такова.

Благодаря за отделеното време. Ако не съм бил ясен моля питайте.

Като цяло трябва явно да се направи SQL видим през интернет. Не знам точно как да го напрвя. Четох тук-там и видях, че май е възможно през порт 1433.

Някой има ли опит да сподели. Може да напиша модела на новия рутер.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йордан Сираков
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Мар 02, 2018 10:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако до преди смяната на рутера е имало връзка, единственото, което трябва да направите, е да влезете в настройките му и да пренасочите порт 1433 към вътрешния ip адрес на компютъра, на който се намира SQL сървърът.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети