Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Продажба със отрицателно количество.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sandro_pz

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2018 11:21    Заглавие: Продажба със отрицателно количество. Отговорете с цитат

Здравейте.

Интересува ме може ли да направя програмата така , че да продава със отрицателно количество само определени групи.
Знам , че има настройка да за общо или се продава със отрицателна или не?

Последната промяна е направена от sandro_pz на Сря Май 16, 2018 13:56; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sandro_pz

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2018 13:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм се изразил правилно. Принципно става въпрос за отрицателно количество.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Май 19, 2018 03:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е предвидена такава възможност. Защо ви трябва това?
sandro_pz

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2018 13:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Не е предвидена такава възможност. Защо ви трябва това?

Имам стоки който при доставка се бъркат и когато не се видят стават минуси. Обаче не мога да направя да не се продава със минус заради хляба сутрин който се продава докато се почне въвеждането на стоката. И ми трябваше да направя групата на хляба да може да се продава със отрицателна стойност. А всичко останало да не може за да излиза когато има грешка и да се коригира. Иначе продават и не се отразява. След време ги виждам , понеже във полето доставка няма количество , за което говорих във няколко теми и на момента при доставка не мога да видя. Няма как да отварям всяка стока а ако го има поле количество във доставка мога да видя минусите или да видя по голямо количество от което трябва да бъде във обекта и да му обърна внимание. След 2 3 4 дни когато проверявам наличност тогава изкачат и се почва едно търсене кое е повече кое по малко.
Върнете се в началото
Йордан Сираков
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2018 08:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма как да се разреши една стока да се продава на минус, а друга не.

Ако във Вашия случай проблемна е само стока хляб, може да се измисли някакво решение, което обаче ще носи своите компромиси.

Например:
Доставете от всички видове хляб по 1000 бр. Това ще позволи да продавате без да са доставени, в същото време лесно ще знаете какво трябва да е реалното им количество, когато справката покаже примерно 1015 бр.
Неудобното е, че това ще изкриви данните в общата справка за наличност - и като количество, и като стойност.
Върнете се в началото
sandro_pz

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2018 11:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Йордан Сираков написа:
Няма как да се разреши една стока да се продава на минус, а друга не.

Ако във Вашия случай проблемна е само стока хляб, може да се измисли някакво решение, което обаче ще носи своите компромиси.

Например:
Доставете от всички видове хляб по 1000 бр. Това ще позволи да продавате без да са доставени, в същото време лесно ще знаете какво трябва да е реалното им количество, когато справката покаже примерно 1015 бр.
Неудобното е, че това ще изкриви данните в общата справка за наличност - и като количество, и като стойност.

Това не е вариант.
Ясно не може , разбрах отговора на въпроса благодаря.
Върнете се в началото
mpk_1000

Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2018 15:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинете ме, че се намесвам, но не може ли в този случай, "доставката" на хляба да се направи в момента на поръчката (предния ден), а след "реалната доставка" (на другия ден), да се редактира документа за доставка?
Върнете се в началото
sandro_pz

МнениеПуснато на: Вто Май 29, 2018 17:36    Заглавие: Отговорете с цитат

mpk_1000 написа:
Извинете ме, че се намесвам, но не може ли в този случай, "доставката" на хляба да се направи в момента на поръчката (предния ден), а след "реалната доставка" (на другия ден), да се редактира документа за доставка?

Поръчката се прави вечер тогава няма кой пак да я вкара.
И друго ако се вкара вечер как ще ти излезе касовата книга нали ще имаш разход там и парите няма да са ок. То може ама не си заслужава триенето и редактирането Smile.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2018 19:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Решихте ли този въпрос, аз имам няколко предложения, които могат да изпълнят поставената задача.
Kristinazh

МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2018 13:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!
Ще си позволя да използвам темата, за да задам и своя въпрос, тъй като е еднотипен.
На нас също ни трябва да изпишем стока с отрицателен знак, но явно не става.Следвайки Вашият съвет за създаване на фиктивна стока, от която да се "дръпнат" бройките, не ми става ясно после в справката как ще оправдаем тези количества?
Върнете се в началото
Добрин Митев
Microinvest
Microinvest

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2018 19:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Kristinazh написа:
Здравейте!
Ще си позволя да използвам темата, за да задам и своя въпрос, тъй като е еднотипен.
На нас също ни трябва да изпишем стока с отрицателен знак, но явно не става.Следвайки Вашият съвет за създаване на фиктивна стока, от която да се "дръпнат" бройките, не ми става ясно после в справката как ще оправдаем тези количества?

Обяснете по-подробно каква е идеята и какъв е методът на работа, който използвате.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети