Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с миграция от 1.0.59 към 1.0.60

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
hedwin

МнениеПуснато на: Вто Май 29, 2018 19:51    Заглавие: Проблем с миграция от 1.0.59 към 1.0.60 Отговорете с цитат

Зздравейте,

Историята на проблемът ни е дълга и свързана с прехвърляне на няколко продукта от една на друга машина. Предварително искам да упомена, че професионално съм системен архитект и съм далеч от счетоводство.

В базата данни всички фирми, които са били мигрирани (обновени) предварително до 1.0.59 не могат да бъдат актуализирани и в програмата извежда грешка "Промяна на активната фирма беше неуспешна. Избраната фирма не може да бъде обновена успешно...."

Това е видно от самата база, в която всички по-стари версии на базите (които не са били отваряни с предишната версия 1.0.59) се мигрират успешно.
Последната инсталирана версия преди 1.0.59 е 1.0.46, като има и по-стари, но всички те са ок.

Опитах се и да потърся логове, но не открих и за момента мога само да гадая, но със сигурност проблемът идва при последната версия.
Имам и backup на цялата база и това ми позволи да разглеждам спокойно. Мога да изпратя и .BAK файловете.

Какво би следвало да се направи, освен да се изчака нова версия, в която проблемът е оправен? Ще се наложи ли да се заплати още една актуализация в този случай?

Благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Димитър Грудев
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Май 31, 2018 08:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
бихте ли се свързали с мен на 0885 30 05 95 или 0885 30 05 91. Ако може изпратете базите за анализ на dimitar.grudev@microinvest.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети