Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

проблем с модул разплащане

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
des.tihomirova

МнениеПуснато на: Вто Юни 05, 2018 12:03    Заглавие: проблем с модул разплащане Отговорете с цитат

Здравейте,

имаме издадена фактура от търговски офис на куриерска компания Еконт. При осчетоводяване по следния начин, не е вярно в модула разплащане.

1. Осчетоводяване на външната услуга

Дт 602
Дт 4531
Кт 499/12 Еконт

2. Осчетоводяване на плащането

Дт 49911 ТП Еконт/Кт 501

3. Прихващане на задължението

Дт 49912 Еконт/ Кт 49911 ТП Еконт

Но в менюто разплащания не ми се изравняват. Каква е причината и как мога да го коригирам?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
baizmei

МнениеПуснато на: Вто Юни 05, 2018 17:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Всъщност проблем няма. Просто след първата контировка е трябвало да влезете в модул Разплащания, да изберете фактурата и в долната част на прозореца да посочите как и с какъв документ разплащате. Втората и третата контировки са излишни, освен ако нямате сериозни съображения да ги използвате. Избраният от Вас начин е излишно усложняване на работата/това е мое лично виждане/. Успех!
Върнете се в началото
des.tihomirova

МнениеПуснато на: Сря Юни 06, 2018 08:03    Заглавие: Отговорете с цитат

От счетоводството искат да мине и през двете фирми, но там не използват модула разплащане, а аз си го следя. Но не знам защо при едната фирма се появява само един документ, а при другата три и не мога да ги закрия.
Върнете се в началото
baizmei

МнениеПуснато на: Сря Юни 06, 2018 09:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Признавам, че не разбирам идеята на Вашето счетоводство. Тук става дума за обикновена доставка с ПДК. В Делта Про прследяването на вземания и задължения работи идеално. Според мен става дума за непознаване на технологията на работа с програмата. А и аналитичност на ниво конрагент??? Аз имам 352 - на всеки подсметка?Ако някой съфорумец се досеща за нещо, нека да Ви помогне.
Върнете се в началото
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Юни 06, 2018 10:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
В последният запис, който се посочили в поста си присъстват сметки с "различни" партньори - ТП Еконт и Еконт. В прозорец контиране не е възможно отразяване на стопанска операция с наличието на два различни контрагента.
В секция Поддръжка-> Счетоводен портал-> Как да в Microinvest Делта Pro тук в сайта на Microinvest може да използвате описаният начин за прихващане на задължения и вземания с използване на сметка 430 - Вътрешни разчети.
Върнете се в началото
Regal

МнениеПуснато на: Сря Авг 29, 2018 13:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Добър ден,

искам да попитам има ли начин да добавя още сметки в падащото меню на Разплащанията. Например освен сметка 430, да си добавя още разчетни сметки ?

Благодаря
Върнете се в началото
Цветомир Маринов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Авг 30, 2018 08:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, може да добавите още сметки. Необходимо е да са настроени с категория "Други парични средства" от меню "Операции"->"Сметкоплан и начални салда"->"Индивидуален сметкоплан".
Върнете се в началото
Regal

МнениеПуснато на: Чет Авг 30, 2018 10:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, много благодаря.

Аз вчера до някъде по случайност това направих. Когато настроя разчетна сметка като "Други парични средства" и ако в края на годината има салдо по нея, това ще даде ли отражение на други справки, например Баланс ?

Знам, че мога да поправя Баланса с формулите. Дали тази категория се отразява някъде другаде. В паричния поток ?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети