Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Ефект при МЕ1/МЕ2 коефициент = 0

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
andrewa

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Авг 09, 2018 20:32    Заглавие: Ефект при МЕ1/МЕ2 коефициент = 0 Отговорете с цитат

Интересен ефект: по невнимание въведох с операция импорт няколко нови стоки с коефицент на преобразуване = 0 от мерна единица 1 към мерна единица 2 понеже за тези стоки няма втора мерна единица. Не съобразих че по-удачно е К=1
Днес колегите изреваха че не могат да визуализират някои стокови разписки - екранът примигва и няма стокова. Установи се че проблемни са стокови, в които участва продажба на някоя от новите стоки. Забелязах разликата с другите стоки, редактирах коефициента = 1 и проблемът се оправи.

Предполагам че в Crystal reports или на друго място се получава деление на 0 заради нулевата стойност на коефициента.
Дали не е удачно (и възможно) да се сложи сравнение и да се избегне този проблем? Не е редно заради въведена в някое поле стойност, при което няма предупреждение за несъвместимост, програмата или някоя нейна функция да крашва.
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Авг 10, 2018 11:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще анализираме ситуацията, посочете точно документа за да видим неговото поведение.
andrewa

МнениеПуснато на: Пет Авг 10, 2018 16:08    Заглавие: Отговорете с цитат

SaleReceipt...pdf
https://ndox.abv.bg/download?id=aa7cb3c7a1

SaleReceipt...rpt
https://ndox.abv.bg/download?id=e4430aebd2

Това е стоковата разписка, която прави проблем ако К за превръщане МЕ1 --> МЕ2 е =0. В пдф файл е разпечатка на пример, как изглежда.

Сега ми светва че бланката е доработена с добавка на количество на продаваната стока в МЕ2 и вероятно там има деление на К и се получава проблем ако К=0. И понеже редакцията на бланката е мое творение, камъните със сравнението са в моята градина . . .
azrod

МнениеПуснато на: Нед Авг 12, 2018 11:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Просто сложи един IF Very Happy
0877/399177
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Авг 13, 2018 09:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз затова написах за точно описание на документа, това е един от стандартните тестове, които провеждаме върху всички документи преди да излезе всяка версия.
andrewa

МнениеПуснато на: Пон Авг 13, 2018 21:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Мда, моята доработка е аматьорска и нито съм правил тестове, нито ми е хрумнало че може да се получи такава ситуация и тя да доведе до този проблем.
Ще прочета повечко за синтаксиса на CrystalReports, предложението на azrod е на място.

Но след като МЕ1 / К = МЕ2 не е ли редно при въвеждането в полето на стойност за К да се проверява и да се отхвърля 0? Както се прави със забранените символи в имената на стоките, например.
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Авг 14, 2018 08:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Програмата проверява и отхвърля. Има обаче заварени данни (цели супермаркети и складове на едро), преди да се въведе проверката и там няма какво да се направи.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети