Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Склад Про и EP60

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
shirinyan

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2016 20:02    Заглавие: Склад Про и EP60 Отговорете с цитат

Здравейте, не намерих такава тема за това питам тук.
Искам да попитам как да настроя шаблоните за да печата кухненския Datecs EP60 по мой начин.
Примерно искам да ми отпечатва 1 колана-артикул; 2 колона брой; 3 колана единична цена; 4 колона обща сума.
Сега съм успял да настроя всичко но тази колона за единична цена не знам как да я пусна. Излизат ми само артикул+брой+обща сума.
И като цяло смятам, че няма да е излишно някъде да го има това като обяснение.

Благодаря предварително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Юни 29, 2016 08:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Каква технология за печат използвате?
Как е свързан принтера - през Windows драйвер или през Device Manager?
shirinyan

МнениеПуснато на: Сря Юни 29, 2016 10:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Инсталиран е с драйвер от диска но понеже светеше в жълто в Device menager намерих драйвер за да го хване по УСБ. Инсталира се и след това качих Pro Light за да го хване склада. И оттам вече ми се появи в склада Device Manager настройки за принтера и всичко си е ок.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Юни 29, 2016 10:35    Заглавие: Отговорете с цитат

С две думи - през драйвер е свързан принтера и печатите през Device Manager?
shirinyan

МнениеПуснато на: Сря Юни 29, 2016 10:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Да контролирам принтера от склада през device manager.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Юни 29, 2016 10:40    Заглавие: Отговорете с цитат

В този случай вида на бележката се настройва чрез скрипт. Пълно описание на скриптовете има в техническия раздел на сайта.
Още по-пълна документация има на руската версия на сайта.
shirinyan

МнениеПуснато на: Сря Юни 29, 2016 10:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Много се извинявам но не мога да открия такава документация. Ако може да ми помогнете малко по-конкретно по случая. А пък и не разбирам руски. И защо трябва братята руснаци да получават по-голямо инфо от нас Confused Cool
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Юни 29, 2016 11:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Обърнете се към нашите партньори в Пловдив, те ще окажат съдействие.

Руснаците получават повече информация поради простата причина, че изучават продукта в детайли и сами строят доста сложни системи от сървъри, отчети и документи. А това в България не се случва, хората не могат елементарни неща да си настроят.
azrod

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Юни 30, 2016 08:49    Заглавие: Отговорете с цитат

shirinyan написа:
Много се извинявам но не мога да открия такава документация. Ако може да ми помогнете малко по-конкретно по случая. А пък и не разбирам руски. И защо трябва братята руснаци да получават по-голямо инфо от нас Confused Cool

Напускай си тестове от шаблоните, там ще ти се попълнят надолу полетата и вероятно с проба-грешка ще успееш да схванеш кое какво е.

Виктор Павлов написа:
Обърнете се към нашите партньори в Пловдив, те ще окажат съдействие.

Руснаците получават повече информация поради простата причина, че изучават продукта в детайли и сами строят доста сложни системи от сървъри, отчети и документи. А това в България не се случва, хората не могат елементарни неща да си настроят.

Ние правим това, което искат от нас нашите клиенти. А това, че и някои колеги могат да направят по-малко от клиентите си е следствие на политиката да сме търговци, а не специалисти Smile
0877/399177
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
shirinyan

МнениеПуснато на: Пон Авг 20, 2018 23:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново, пиша си в старата тема за да не отварям нова. Имам проблем и моля за помощ до сег не ми се е случвало и е странно.
Вече почти 2г. настроеният от мен скрипт си работи безпроблемно на EP60...до преди няколко седмици. Та....след рестарт на компютъра и пускане на продажба не излизат никакви артикули на бележката нито цена. Принтера си печата само и единствено информационните текстове от скрипта. т.е. данни на фирмата, Стока, Ед. цена, Брой, Тотал сума, дата час, Вас ви обслужва и т.н. Самите артикули с техните цени не ги печата. С едно просто изключване и включване на принтера от бутончето проблема се оправя и всичко е наред до следващия рестарт на компютъра.
Пробвах със смяна на кабел, ъпдейт на усб драйвери, размяна на усб портове но нищо. От вчера пък излизат и ироглифи. С рестарт на компютъра този проблем ми се оправя в някои случая (за жалост системата е на 80км от мен и дистанционно по тел. навигирам хората а пък са ми близки и искам да помогна) Моля за помощ.
Системата работи със Склад Про 3.07.041 build 19119 и Windows 7 Home Premium и печата през Device Manager на Склада. Благодаря Ви предварително
Върнете се в началото
Добрин Митев
Microinvest
Microinvest

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Авг 21, 2018 06:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, първо започнете с актуализация на Склад Pro. Версията, която използвате е по стара с цели 11 версии. След това разгледайте настройката за кодова таблица на принтера в Device Manager. Обърнете внимание и как са настроени микроключетата на самият принтер.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
azrod

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Авг 21, 2018 10:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Да споделя, че ми при мен също се омаза един EP60 тия дни. Печата глупости с кодова таблица UTF-8. Нито една от кодовите таблици на лайта не печата на кирилица по тоя начин. Препрограмираме го и след ден пак същото, просто си забравя кодовата таблица. С джъмперите не сме се заигравали, защото си е работил над 5 години без да се пипа, няма логика сега от нищото да му е дошъл факс от кораба майка, може да има литиева батерийка за смяна, може и да му е проблемен адаптера. В крайна сметка го пенсионирахме.
П.П.: Отделно на компютъра няма интернет и няма как случаен ъпдейт да го е окендзал...
0877/399177
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
shirinyan

МнениеПуснато на: Вто Авг 21, 2018 14:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Не виждам някаква логика да сменям версия при положение, че си е работила без грешка 2г. А и никой освен мен никой не пипа там така че нямам как нещо по шаблоните да е пипано.Компютъра няма достъп до интернет. Подчертавам че всичко е ОК след изключване и включване на принтера, но рестартирам ли компютъра спира да печата артикули с цена. Печата само самият шаблон така както съм си го настроил. Проблема се оправя и след като изкарам и вкарам УСБ кабела от принтера. Не знам в принтера ли има проблем или някъде нещо по Уиндоуса или Склада да се е омазало.
Върнете се в началото
Daniel Toshev
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Авг 21, 2018 14:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Добър ден,
относно ваденето и поставянето обратно на кабела, щом това решава проблема, моля разгледайте дали друга програма не държи и не запушва виртуалния COM, също така проверете дали USB порта не "заспива", през настройка на Windows или Bios.
Относно кирилизацията, моля, пробвайте да поставите кодова таблица "MIK" и в първия "header" поставете:
<ESC>u<CHR08>
Навсякъде около Вас!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети