Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Редактиране на шаблон

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
jayv

МнениеПуснато на: Пон Дек 03, 2018 13:33    Заглавие: Редактиране на шаблон Отговорете с цитат

Здравейте,

Тествам един Invoice Pro на x64 Win10 инсталация.

Опитвам се да си редактирам шаблона за фактура и да си добавя Logo. Използвам SAP Crystal Reports 11.5.
Единствените rpt, файлове които намирам са в c:\ProgramFiles x86\Microinvest\Invoice Pro\ReportTemplates. Там редактирам Invoice.rpt, но нанесените от мен промени не се отразяват в изгледа на фактурата. За да тествам дали работя в правилната папка изтрих всички .rpt файлове там, а InvoicePro продължава да визуализира фактурата по подразбиране.

Въпросът ми е: В този вариант на инсталация Win10 x64/InvoicePro - къде се съхраняват реалните темплейти, с които InvoicePro работи за да мога да си ги нарисувам както желая? Предполагам, че е някаква скрита/системна папка, но търсейки RPT не успях да открия други файлове там ..

Благодаря предварително за отделеното време.
Поздрави.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Дек 03, 2018 15:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Вградени са в програмата и не може да ги редактирате от вън. Има друга технология, но отново минава през наш специалист.
jayv

МнениеПуснато на: Пон Дек 03, 2018 21:41    Заглавие: Шаблони - Invoice Pro Отговорете с цитат

А тази папка с бланки ReportTemplates за какво се използва тогава ?

Признавам, събудихте любопитството ми със загадъчната технология по която специалистите ви ще редактират за 2 мин шаблона, както правя и аз добавяйки му лого и карайки програмата да пренебрегне вграденият в нея. Начин, който е обаче е толкова секретен, че не желаете да го споделите тук с нас във форума за помощ. Благодаря ви все пак за отговора и хубава вечер.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Дек 04, 2018 09:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Папката се използва когато се свързват допълнителни документи към програмата или външен документ подменя вътрешен. Това за 2-те минути ще го пропусна, тъй като дори мога да се обзаложа, че нищо няма да стане в рамките на това време.
azrod

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Дек 04, 2018 10:08    Заглавие: Re: Шаблони - Invoice Pro Отговорете с цитат

jayv написа:
А тази папка с бланки ReportTemplates за какво се използва тогава ?

Признавам, събудихте любопитството ми със загадъчната технология по която специалистите ви ще редактират за 2 мин шаблона, както правя и аз добавяйки му лого и карайки програмата да пренебрегне вграденият в нея. Начин, който е обаче е толкова секретен, че не желаете да го споделите тук с нас във форума за помощ. Благодаря ви все пак за отговора и хубава вечер.

Колега, след като можеш да си промениш шаблона не мога да схвана защо е драмата? Или да покажеш колко са лоши Микроинвест, че не съдействат безплатно за къстъмизация на бланка в безплатен софтуер?!
0877/399177
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
jayv

МнениеПуснато на: Сря Дек 05, 2018 20:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече разбрах какво пропускам - редактираният шаблон от ReportTemplates трябва да се копира в Reports и тогава Invoice Pro го вижда и визуализира. Повече от логична е тази процедура.

Това което не видях е : Възможност да се печата фактура единствено на фискално устройство /тип фактура от бензиностанция/. Планирате ли такава функционалност?

Благодаря на г-н Павлов за оказаната помощ /отговорите му ме насочиха в правилната посока/ и специални поздрави за "колегата" от Пловдив, който въобще не схвана какъв е проблема и смисъла на питането ми.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Дек 14, 2018 10:55    Заглавие: Отговорете с цитат

За фактура от фискално устройство още размишляваме. Има аргументи За и Против.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети