Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Софтуер за управление на продажбите
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Продукти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
misskittin



Регистриран на: 04 Яну 2019
Мнения: 27

МнениеПуснато на: Съб Фев 02, 2019 20:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересно ако преминеш от инсталационен продукт на физическо работно място към он-лайн решение до 31,03,2019, какво трябва да се направи със инсталирания продукт на компютъра, който няма да е свързан с КА , а има данни за издадени документи?
При проверка казваш да СУПТО-то ми е онлайн базирано, но на компюръра също имаш програмен продут който преди промените си ползал и съхраняваш информация за издадени документи. НАП няма ли да реши че имаш нерегистрирано СУПТО , да те затвори за месец и да те глоби с 10 000 лева?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 12 Авг 2002
Мнения: 19289

МнениеПуснато на: Пон Фев 04, 2019 11:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Трудно ще е ние да дадем становище от името на НАП, но при всички положения стари продукти ще останат за да може да се правят справка за стари периоди.
_________________
Клиентите на Microinvest по света: http://www.microinside.ru
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Щирлиц



Регистриран на: 05 Мар 2005
Мнения: 205

МнениеПуснато на: Вто Фев 05, 2019 14:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Наредба 18, чл.52з, ал.3 регламентира, че данъчно задължените лица могат да използват само софтуер, отговарящ на посочение в Приложение 29 изисквания.

Не че трябва да сме буквалисти, но наличието на друг софтуер, който не се използва на практика не е нарушение. Въпреки това, според чл.52и, ал.1 при поискване от страна на проверяващ орган - трябва да се осигури достъп до всички устройства, които работят с използвания в обекта софтуер. Така че ако стария софтуер е инсталиран на същите компютри, където работи и новия софтуер - по закон трябва да се осигури достъп.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Продукти All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov