Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

База Данни Импорт

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
solti

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2019 12:26    Заглавие: База Данни Импорт Отговорете с цитат

Здравейте, имам следният проблем. Моят шеф преинсталира компютъра, без да направи архив на фирмите, програмата бе инсталирана на друг дял на харддиска и имам достъп до самата програма, но няма връзка с базата.

Има ли начин да копирам базата по друг начин и да я сложа на новата инсталация на програмата, която работи идеално, просто нямаме архива на фирмите.

Благодаря Ви.

Последната промяна е направена от solti на Чет Яну 24, 2019 12:38; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Добрин Митев
Microinvest
Microinvest

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2019 12:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Базите данни на програмата не стоят в инсталационната папка. Поддържат се от отделен компонент Microsoft SQL Server.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
solti

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2019 12:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, знам, имам достъп и до SQL папката в суров вид, вътре има папки 80, 90, 100, 110. Има ли друг туул подобен на Workbench с който евентуално да направя връзка със сървъра и да ги експортна, или да възстановя връзката до сървъра с програмата invoice pro?

Казаха ми, че евентуално може да имаме архив на фирмите в служебния архивен бекъп хард, който има милиони файлове, бихте ли ми казали разширението на файла с архива, за да го потърся?
Върнете се в началото
Добрин Митев
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2019 13:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Липсва основната папка с базите данни. Архивните файлове са с разширение *.zip ако са направени през програмата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
solti

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2019 13:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, оправих се, намерих бекъпове с .xml формат
Върнете се в началото
solti

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2019 16:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се, пак съм аз. Как става импортването на фирмите, смисъл има база с две фирми, но като кача едната и след това другата, ми казва, че предишната ще се изтрие.
Как стават нещата симулативно да се качат и двата файла и да си ги избирам от програмата?
Върнете се в началото
slavib

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2019 16:30    Заглавие: Отговорете с цитат

преди да качите втората фирма от меню файл създайте нова фирма.
така ще получите две фирми които може да превключвате
0878443585
.
Върнете се в началото
solti

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2019 22:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, ще го направя в понеделник Smile
Върнете се в началото
solti

МнениеПуснато на: Пон Яну 21, 2019 10:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, при внасяне на втората фирма, всичко е окей, докато не се опитам да сменя текущата фирма - изписва грешка:

Промяната на активната фирма беше неуспешна. Избраната фирма не може да бъде обновена успешно. Моля свържете се с технически специалист от поддръжката на Microinvest

Срещу имената на файловете с архиви на фирмите ми изписва версия: 1.02.025, предполагам това е проблема, аз съм с последната версия от сайта 2.00.007

Има ли начин да направя тези .xml файлове да отговарят на текущата версия?
Върнете се в началото
Добрин Митев
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Яну 21, 2019 11:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Опитвате се да възстановите архив правен с много стара версия на програмата. Мога да съдействам за отстраняване на проблема под формата на дистанционен сервиз. Услугата е заплатена на стойност 19 евро без ДДС.

Можете да се свържете с мен на 052 / 69 5678
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети