Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Декларация Обр.1 - Несъвпадение на файла със описанието на ф
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Петя

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 04, 2019 09:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Много крещите господине не сме на пазара. Вече стана ясно че Версия 2.00.030 е непълна и изисква доработка за въпросните декларации обр.1 и 6, моля да напишете в нови версии с големи букви ВНИМАНИЕ-Ако не ви е спешно не актуализирайте. Мисля че това е най-коректното нещо което може да направи фирма Микроинвест, а не да продължава да подвежда клиентите си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Недялко Неделчев

МнениеПуснато на: Пон Фев 04, 2019 10:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Петя написа:
моля да напишете в нови версии с големи букви ВНИМАНИЕ-Ако не ви е спешно не актуализирайте.

На цигарените кутии пише, че тютюнопушенето е опасно за здравето и са наслагани стряскащи картинки, но това не спира пушачите да си купуват цигари.
E-mail: ncomvt@gmail.com
http://softwaretestingfundamentals.com
Върнете се в началото
Даниела27

МнениеПуснато на: Пон Фев 04, 2019 10:36    Заглавие: Отговорете с цитат

С поведението си в тази тема не мисля, че сте полезен някому. Дори не сте добра реклама за Микроинвест и хората, работещи в него. Ще очакваме новата версия . Да не продължаваме с негативизма повече.
Хубава седмица на всички !
Върнете се в началото
Цветомир Маринов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Фев 04, 2019 11:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Петя написа:
Много крещите господине не сме на пазара. Вече стана ясно че Версия 2.00.030 е непълна и изисква доработка за въпросните декларации обр.1 и 6, моля да напишете в нови версии с големи букви ВНИМАНИЕ-Ако не ви е спешно не актуализирайте. Мисля че това е най-коректното нещо което може да направи фирма Микроинвест, а не да продължава да подвежда клиентите си.

Здравейте, във версия 2.00.030 от 23.01.2019г. са отразени всички официални и обнародвани промени за 2019г. към тази дата, което означава, че версията е пълна.
Изменението по Наредба Н-8 свързано с генериране на данни за декларации образец № 1, образец №3 и образец № 6 е публикувано и официално отразено в по-късен период (31.01.2019г.). Това не е обект на доработка към текущата версия.
Измененията във версиите и какво включва всяка една, са подробно описани както в програмата в меню "Помощ"->"Нови версии", така и в нашия форум в раздел "ТРЗ и ЛС Pro".
Върнете се в началото
Недялко Неделчев

МнениеПуснато на: Пон Фев 04, 2019 11:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Даниела27 написа:
С поведението си в тази тема не мисля, че сте полезен някому. Дори не сте добра реклама за Микроинвест и хората, работещи в него. Ще очакваме новата версия . Да не продължаваме с негативизма повече.
Хубава седмица на всички !

Изразеното мнение си е лично мое и не ангажира никого. Ако сте забелязали, не съм служител на Микроинвест. Истините, споделени от мен не са лицеприятни и е нормално това да Ви дразни, както е дразнещо, че искате някой да работи безплатно.
E-mail: ncomvt@gmail.com
http://softwaretestingfundamentals.com
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Фев 04, 2019 12:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Нашият екип следи всички изменения и ние подготвяме версиите в срок. Технологичното време за публикуване на нова версия е минимум 14 дни (създаване, проверка, тестване, компилиране, описание и публикуване). При ситуация, в която НАП публикуват изменения в момент, след като версията е публикувана, ние не можем да направим нищо, освен да прекъснем другите разработки (Наредба Н-18 ) и да започнем промени в Microinvest ТРЗ и ЛС Pro. Това е доста голям обем от работа, който трябва да се направи за да се изпълнят всички изменения. Тук нашата фирма нищо не може да направи, освен да предложи нова версия на програмата.
RosiVasileva

МнениеПуснато на: Пон Фев 04, 2019 20:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Нашият екип следи всички изменения и ние подготвяме версиите в срок. Технологичното време за публикуване на нова версия е минимум 14 дни (създаване, проверка, тестване, компилиране, описание и публикуване). При ситуация, в която НАП публикуват изменения в момент, след като версията е публикувана, ние не можем да направим нищо, освен да прекъснем другите разработки (Наредба Н-18 ) и да започнем промени в Microinvest ТРЗ и ЛС Pro. Това е доста голям обем от работа, който трябва да се направи за да се изпълнят всички изменения. Тук нашата фирма нищо не може да направи, освен да предложи нова версия на програмата.

[b]
Извинете, но Вашият екип може да направи нещо много ,много просто: Просто не трябва да продава козметични актуализации в момент, в който се очакват радикални промени. Би било по-добре да поемете отговорност вместо да ни обяснявате колко са виновни правителството и НАП. Толкова години сте на пазара, отдавна трябваше да имате изграден механизъм за справяне в тези ситуации. Предполагам сте наясно, че всеки закупил тази от 23/31 януари е излъган.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Фев 04, 2019 20:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Козметични промени? Вие явно никога не сте се занимавали с ТРЗ и ЛС. Добре е да се запознаете с измененията. Промените в продукта са огромни!

Прочетете:
Изменения Microinvest ТРЗ и ЛС Pro
вер. 2.00.030 / 23.01.2019г.
• Направена е промяна на таблицата с минимален месечен размер на осигурителния доход за 2019г. по основни икономически дейности и квалификационни групи професии съгласно Приложение № 1 към ЗБДОО за 2019г., обн. в ДВ бр.102 от 11.12.2018г.
• Актуализирана е таблицата за определяне размера на осигурителната вноска за фонд „Трудова злополука и професионална болест“ по групи основни икономически дейности за 2019г., съгласно Приложение № 2 към ЗБДОО за 2019г., обн. в ДВ бр. 102 от 11.12.2018 г.;
• Отразен е минимален осигурителен доход за самоосигуряващите се лица за 2019г. в размер на 560 лв., съгласно ЗБДОО за 2019г., обн. в ДВ бр. 102 от 11.12.2018г.
• Отразен е минимален осигурителен доход за регистрираните земеделски стопани и тютюнопроизводители за 2019г. в размер на 400 лв., съгласно ЗБДОО за 2019г., обн. в ДВ бр. 102 от 11.12.2018г.;
• Актуализиран е размерът на минималната месечна работна заплата за страната, съгласно Постановление № 320 от 20 Декември 2018г.на Министерски съвет, в сила от 01.01.2019г;
• Направена е актуализация на номенклатура в Националният класификатор на професиите и длъжностите (НКПД), във връзка с влязла в сила Заповед на министъра на труда и социалната политика № РД01 – 1093 от 19.12.2018г.;
• Отразени са почивни дни и празници за 2020г., съгласно приети промени в Кодекса на труда, обн. в ДВ бр. 105 от 30.12.2016г. .
* Когато официалните празници по ал. 1, с изключение на Великденските празници, съвпадат със събота и/или неделя, първият или първите два работни дни след тях са неприсъствени.
• Добавена е логика за автоматично изчисляване на добавка към възнаграждението за платен годишен отпуск, когато към или след началната дата на платения отпуск на работника или служителя е увеличена основната му работна заплата, съгласно чл. 21, ал. 1 и ал.2 от Наредба за структура и организация на работната заплата ( НСОРЗ);
• Добавен е бутон Преизчисляване при въвеждане и редакция на следните типове отсъствия в секция Данни за отсъствия→Отпуск:
• Платен годишен отпуск;
• годишен отпуск за минала година;
• Платен годишен отпуск по други чл. от КТ;
* Бутон Преизчисляване се използва, когато периодът на отпуск е въведен преди да бъде отразено увеличението на основното възнаграждение на работника/служителя за текущ месец за изчислване на заплати в секция Данни за заплата в ЛК.
* При промяна възнаграждението за минал месец, база за изчисляване на възнаграждение за платен годишен отпуск е възможно преизичсляване на възнаграждението за минал период или отрзяване на добавка към възнаграждението за текущ месец с потребителски създадена променлива чрез меню Редакция→Администриране→Потребителски начисленияи удръжки.
• Направена е промяна в структурата и формата на файл за масово плащане на заплати/аванс към Пощенска банка, в сила от 2019г.;
• Направена е оптимизация в извеждания списък на работниците/служителите в модул Експорт на данни за заплата/аванс→предназначение Аванс за текущ месец. Автоматично изключване на лицата с прекъснато осигуряване, но с налична променлива Аванс в секция Данни за заплата в личен картон;
• Добавен е нов платежен документ „Документ за масово плащане“, меню Операции→Платежни документи;
• Направена е оптимизация в попълване на стойност за неизползван платен годишен отпуск в секция Данни от минал период в личен картон на работник/служител , при преминаване от един в друг отчетен период (година);
• Добавена е логика за печат на бланкови документи при отразено отсъствие Отпуск за майка след раждане от 135 до 410 ден и избрани в Приложение 10:
• лице, при което е настанено детето по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето (близки, роднини или приемно семейство);
• чл.163, ал.7 от КТ Приложние 10.
• Направена е оптимизация в съдържанието на документ Заповед за отпуск на осн. чл. 163, ал. 1 от КТ, меню Редакция→Бланкови документи;
• Направена е оптимизация при печат на Приложение 10 в т. 12 Работни дни или работни часове през периода на отпуска шпо чл.50, ал.6 или чл.53в, ал. 2 от КСО с право на парично обезщетение при отразен отпуск до 15 дни при раждане на дете;
• Направена е оптимизация в извеждане на типа изплащано обезщетение в прозорец Приложение 11 и при печат във връзка с ползваане на обезщетение по чл.53г при избрани:
• отпуск при осиновяване на дете 5-годишна възраст;
• отметка на Ползване на обезщетение по чл.53г от КСО и посочена дата в поле Считано от;.
• Добавен е нов бланков документ Заповед за увеличение на трудовото възнаграждение съгласно чл. 118, ал. 3 от КТ в група Други:
• модул Бланкови документи, меню Редакция;
• секция Документи в личен картон;
• група Други молби и заповеди в секция Номерация на документи , меню Други→Настройки.
• Направена е оптимизация в модул Настройки, меню Други в следните направления:
• Визуална оптимизация в секция Основни настройки;
• Добавена е опция с възможност за избор Използване на парола за преглед на фиш по E-mail. При включена отметка се извеждат полета за въвеждане на парола в секция Лични данни в личен картон;
• Направена е оптимизация в извеждане на данните от секциите при създаване на ДС от предходно изтрито;
• Добавено е ново поле Дата на плащане в секция Параметри в панел Параметри и обработка за справка Разчетно платежна ведомост→Трудови договори;
• Направена е оптимизация за автоматично попълване, с възможност за редакция на „перо“ Отчетна единица в част Съставител на Тримесечен отчет за НСИ – Отчет за наетите лица, отработеното време, средствата за работна заплата и други разходи за труд;
• Направена е оптимизация в справка Отчет за заетите лица, средствата за работна заплата и други разходи за труд, меню Справки→Отчети към НСИ→Годишен отчет, в съответствие с публикувана промяна на формуляр в ДВ бр.5 от 15.01.2019г.;
Промени в Годишен отчет за НСИ
• В Раздел 1. Среден списъчен брой и начислени средства за работна заплата на Част I. Наети лица по трудово и служебно правоотношение е премахнат код 1003р – от код 1001 мъже;
• В Раздел 3 Начислени средства за работна заплата и други разходи за труд на работодателя са премахнати следните кодове: 3171 и 3172, 3191 - Разходи за обучение на персоанала , 3192 – Други разходи, свързани с наетите лица, 3193 – Субсидии, получени от работодателя.
• Направена е оптимизация в справка Дневник на болничните листове, меню Справки→Личен състав и др., колона Първичен или продължение, при въведени първични болнични без прекъсване в периода;
• Добавена е нова опция с възможност за промяна Първичен болничен лист, в част Допълнително данни за болничен лист, секция Данни за отсъствия→Болничен. При поставена отметка на Болничен с продължение настройката се изключва . Намира отражение в справка Дневник на болничните листове;
• Направена е оптимизация в справка Удостоверение за доход в следните направления:
• съответствие между извежданият период при преглед и експорт в MS Excel;
• автоматично извеждане на период 12 месеца в секция Параметри , панел Параметри и обработка;
• Направена е оптимизация при експорт в MS Excel, във връзка с .NET Framework на следните справки:
• Удостоверения – Удостоверение за доход, УП2, УП3;
• Щатна ведомост
• Направена е оптимизация при архивиране и възстановяване на фирма, в чието име присъстват специфични символи, наприм. тире „ /“;
• Добавени са Ти Би Ай Банк и Българска банка за развитие в списъка с банки в следните модули:
· меню Редакция→Администриране→Моята фирма→Банкови сметки→поле Банка;
· личен картон→секция Банкови сметки→поле Банка;
• Направена е оптимизация в извеждане на стойността в колона Брутен доход на справка Удостоверение за доход за тип назначение Граждански договор;
• Добавен е потребителски помощен текст в меню Редакция→Лични картони→поле Филтър.
RosiVasileva

МнениеПуснато на: Вто Фев 05, 2019 00:20    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="Виктор Павлов"]Козметични промени? Вие явно никога не сте се занимавали с ТРЗ и ЛС. Добре е да се запознаете с измененията. Промените в продукта са огромни!

Вие винаги се държите грубо и нападателно. Вероятно защото Ви го позволяваме. Никога не съм се занимавала с ТРЗ...да се чуди човек защо съм си го купила. Да се чуди човек как съм оцеляла последните 30 години в тази сфера. Всичко, което ми пращате 23/31.01 мога сама да си го направя, с малки изключения, които не са ми важни.
А всички ние сме глупаците, добре, че сте Вие да ни го разяснявате, да не вземем да го забравим. Имайте малко възпитание, моля!
"Кьорав карти не играе" -това ли Ви е кредото? Аман от тарикати и крадци в тая държава. . На 2 януари предлагате стара актуализация. Все едно да ми продадете сирене с изтекъл срок на годност и после да ми обясните, че не сте имали друго, а това също е било хубаво преди време.Браво! Приключвам темата с Вас. Нищо не разбрахте, нито мен, нито останалите "глупаци", които ви се доверяват
Върнете се в началото
azrod

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Фев 05, 2019 10:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре де, всичко е ясно - искате да се полага труд за вас без пари, а в същото време вие да си взимате пари от клиентите. Кой е тарикат и кой крадец в тази ситуация? Също не съм на заплата във фирма Микроинвест, но съм човек, който полага труд за да може други хора да работят нормално и без прекъсване на работния си процес. Определено ме ВБЕСЯВА ситуацията, в която този труд не само, че не е оценен, ами дори ми се обяснява колко съм нагъл да искам пари за труда си! И това е масово явление - когато някой взима пари за труда си все му са малко, ама ако трябва да даде за нечий друг труд реве все едно са го обрали!

П.П.: По вашия пример със сиренето е да си го купите на 23-ти в годност, и на 4-ти февруари да го върнете в магазина, защото му е изтекъл срока на годност преди да го изядете.
0877/399177
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RosiVasileva

МнениеПуснато на: Вто Фев 05, 2019 11:29    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="azrod"]Добре де, всичко е ясно - искате да се полага труд за вас без пари, а в същото време вие да си взимате пари от клиентите.

КОЙ НЕ СИ Е ПЛАТИЛ?????
АЗ ЛИЧНО СИ ПЛАЩАМ ЗА ВСИЧКО, но не искам да плащам за неща, които не желая и които са явно манипулативни.
Да не мислите, че безплатно ползваме софтуери?

Не мога да си представя мой клиент да плати санкция поради моя грешка, а после да му искам плащане защото трудът ми струва пари.
Върнете се в началото
azrod

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Фев 05, 2019 11:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Следващ пример за да ви убедя, че плащането ви е еднократно, а промените реално са две и в момента на излизане на версия 30-та няма и помен от публикуване на друга промяна.
Та ако съм ви клиент и ми правите годишно приключване на фирмата. Да ама аз не съм очарован от резултата и извадя още едни фактури дето не съм смятал да осчетоводя. Оттам вие набирате документите и приключвате наново. Това безплатно ли е особено когато не е защото вие не сте си свършила работата ами има изменение в първоначалното задание ?!
0877/399177
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RosiVasileva

МнениеПуснато на: Вто Фев 05, 2019 11:54    Заглавие: Отговорете с цитат

azrod написа:
Следващ пример за да ви убедя, че плащането ви е еднократно, а промените реално са две и в момента на излизане на версия 30-та няма и помен от публикуване на друга промяна.
Та ако съм ви клиент и ми правите годишно приключване на фирмата. Да ама аз не съм очарован от резултата и извадя още едни фактури дето не съм смятал да осчетоводя. Оттам вие набирате документите и приключвате наново. Това безплатно ли е особено когато не е защото вие не сте си свършила работата ами има изменение в първоначалното задание ?!

Този път ме разсмяхте Smile Който и счетоводител да попитате ,ще Ви каже:" Да, безплатно е." И не веднъж, по няколко пъти приключваме. Защото ние сме лице в лице с клиентите си. И сме наясно, че нашите клиенти не са длъжни да знаят всичко от нашата сфера. Имам фирми, които ми дължат плащане за години, знам, че никога няма да платят, та даже и данъци съм платила на пари, които никога няма да взема. НО са хора, които познавам лично и знам в каква ситуация са. Това обаче е друга тема и явно сте далече от нея. Хайде, останете си със здраве!
Върнете се в началото
Даниел Петков

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 05, 2019 23:25    Заглавие: Отговорете с цитат

RosiVasileva написа:
azrod написа:

Този път ме разсмяхте Smile Който и счетоводител да попитате ,ще Ви каже:" Да, безплатно е." И не веднъж, по няколко пъти приключваме. Защото ние сме лице в лице с клиентите си. И сме наясно, че нашите клиенти не са длъжни да знаят всичко от нашата сфера. Имам фирми, които ми дължат плащане за години, знам, че никога няма да платят, та даже и данъци съм платила на пари, които никога няма да взема. НО са хора, които познавам лично и знам в каква ситуация са. Това обаче е друга тема и явно сте далече от нея. Хайде, останете си със здраве!

Нално подкрепям колегата azrod.
Приятелството си е приятелство, но сиренето е с пари, знанията също. Тези дни публикува информация за 5 пъти по-високи цени при наличие на нелегален софтуер. И ще го спазвам. Който не му изнася сам да се оправя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sociosted

МнениеПуснато на: Сря Фев 06, 2019 15:41    Заглавие: Отговорете с цитат

спазен алгуритъм за инсталация и имам същия проблем с подаване на декларация 1...а големия проблем че съм подал над 100 фирми ,които сега пак трябва да подам!!! Изтрита стара версия инсталиране на нова 2,00,030/30,01,2019...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 3 от 8

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети