Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

платен годишен отпуск
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dankolandre

МнениеПуснато на: Съб Мар 02, 2019 17:19    Заглавие: платен годишен отпуск Отговорете с цитат

Здравейте,
много моля да направите актуализация в начина на изчисляване на платения годишен отпуск и да качите версия, по възможност безплатна, защото ми писна съвсем сериозно всеки месец да си играя на ръка да пресмятам и коригирам сумите на отпуските.
Мога да ви кажа и къде е проблема. Не се включва сумата от коефициента за прослужено време в базата.
Благо даря предварително.
Само да спомена, че може би преди година разговарях по същия въпрос с ваш колега и резултат ЗЕРО.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dankolandre

МнениеПуснато на: Съб Мар 02, 2019 17:40    Заглавие: Отговорете с цитат

И ОЩЕ НЕЩО, ЗАЩОТО СЪМ НА ВЪЛНА ОТПУСКИ. НЯМА КАК ЧОВЕК НАЗНАЧЕН ОТ ЯНУАРИ 2019 ДА ИМА НЕИЗПОЛЗВАН ОТПУСК ОТ МИНАЛИ ГОДИМИ. ВЛИЗАМ В ДАННИ ЗА МИНАЛИ ГОДИНИ, НУЛИРАМ И ДНИТЕ И СУМАТА И СЛЕД КАТО ОБРАБОТЯ ЗАПЛАТИТЕ ОТНОВО В СПРАВКАТА ЗА БОЛНИЧНИ И ОТПУСКИ МИ ЦЪФВА 20 ДНИ НЕИЗПОЗВАНИ ОТ МИНАЛИ ГОДИНИ.
ОПРАВЕТЕ ЕЛЕМЕНТАРНИТЕ БЪГОВЕ, ЗАЩОТО НЕЩО МНОГО ЗАЧЕСТИХА В ПОСЛЕДНО ВРЕМЕ
Върнете се в началото
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Мар 05, 2019 10:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Да, наблюдават се нелогични данни при извеждане на стойности за неизползван отпуск от минали години в отделни бази от данни. Това състояние на извеждане на данни не се проявява от стандартно заложените формули и логика , по които се изчисляват дните на отпуск. Екипите опитваме да намерим причината за некоректните стойности, като ще бъде отразена оптимизация в тази насока.
Може да се свържете с мен на 02 955 55 15, за да дискутираме казуса по-детайлно.
Върнете се в началото
V.Ivanova

МнениеПуснато на: Вто Мар 05, 2019 10:42    Заглавие: Отговорете с цитат

И мен ме убеждаваха, че проблемът при мен се получавал, защото нямам стара база и януари въведих данните за служителите в програмата.
Е, вече сме март, данни от февруари има, но сумата за прослужено време ПРОДЪЛЖАВА да не се включва в изчисляването на платения отпуск....
Върнете се в началото
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Мар 05, 2019 12:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Може да опишете подробно казуса си тук, тъй като той е от различно естество с дискутираната тема, или да се свържете с мен на 02 955 55 15, за да коментираме Вашите стъпки.
Върнете се в началото
V.Ivanova

МнениеПуснато на: Вто Мар 05, 2019 15:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо да е с различно естество? Първият пост по темата е точно със същия казус.
Върнете се в началото
dankolandre

МнениеПуснато на: Вто Мар 05, 2019 15:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
освен общи приказки, не виждам да давате смислено решение на проблемите ни. Те не са от днес. Моля, най-учтиво да преработите програмата, където е необходимо и да ни уведомите кога е направено.

Благодаря
Върнете се в началото
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Мар 05, 2019 17:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
До колкото разбрах, поста на V.Ivanova e свързан с начина на изчисляване на възнаграждението за платен годишен отпуск, а не с изчисляване на дни. Ако греша ме поправете, но и след повторния прочит казуса той остава разбран по същият начин, както и преди това.
Екипът ни се старае навреме да отговори на всяко едно запитване, постъпило тук във форума или чрез другите канали за комуникация.
"Забележките", които отправяте към нас нека бъдат по-градивни в бъдеще.
Върнете се в началото
V.Ivanova

МнениеПуснато на: Сря Мар 06, 2019 09:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Казусът е точно като описания в ПЪРВОТО мнение. (НЕ ВТОРОТО)
При изчисляване на сумата за платен отпуск в базата не е включена сумата от клас прослужено време.
Върнете се в началото
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Мар 06, 2019 09:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Проверете в меню Други->Настройки->Основни дали е включена като активна настройка Изчисляване на сума за платен годишен отпуск на база текущ месец. При активна настройка допълнителното възнаграждение за прослужено време не се включва в изчисленията.
Върнете се в началото
dankolandre

МнениеПуснато на: Чет Мар 07, 2019 14:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
ако наистина това което пишете "меню Други->Настройки->Основни дали е включена като активна настройка Изчисляване на сума за платен годишен отпуск на база текущ месец. При активна настройка допълнителното възнаграждение за прослужено време не се включва в изчисленията", изключва %та прослужено време, то в случай, на неактивна настройка, според мен проблема вместо да се решава се задълбочава.
Конкретно, когато има промяна в основното възнаграждение на служителя и той ползва ПГО, базата на отпуската е предходния месец, но тази база не се коригира със съответния коефициент на увеличение както е правилно.
Надявам се да ми дадете конкретен отговор, а не, че "в някои бази се случват разни неясни неща"

Благодаря за отговора Ви предварително
Върнете се в началото
Веселин Чолаков
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Мар 07, 2019 15:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
логиката за изчисляване на платен годишен отпуск в Microinvest ТРЗ и ЛС Pro е следната: за база се взима предходен месец, в който има поне 10 отработени дни. В базаат влизат, освен основното възнаграждение и всички допълнителни с постоянен характер (процента за прослужено време също).
Сумат се коригира с коефицент - съотношение между работните дни в базовия месец и месеца на ползване. Ако има увеличение на основната заплата в текущия месец, сумата на отпуска се увеличава с процента на увеличение на заплатата.
dankolandre

МнениеПуснато на: Чет Мар 07, 2019 15:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
по принцип логиката е такава, но на Микроинвест ТРЗ и ЛС про, не е. Нямам идея с каква база тествате логиката на софтуера, които поддържате, но в реалността не сте постигнали резултат.
Върнете се в началото
Веселин Чолаков
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Мар 07, 2019 16:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Често се среща отпуска да е въведен преди да са изчислени последните заплати или преди да е нанесено увеличението на заплатата. В тези случаи за да се изчисли отпуска е необходимо да се премине през редакция на отсъствието и да се опреснят данните.
Изпрате база, на sos@microinvest.net на вниманието на Веселин Чолаков и дайте пример с лице, за което изчислявате отпуска, за да разгледаме конкретни данни.
dankolandre

МнениеПуснато на: Чет Мар 07, 2019 16:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Повярвайте ми не е от това. База не мога да изпратя, поради конфиденциалност на информацията. Предложете друг вариант за решаване на проблемите ми. Проблемите не са само в една база
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети