Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Последно плащане:в брой/по сметка/чрез карта
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vidall

МнениеПуснато на: Вто Яну 05, 2016 20:40    Заглавие: Последно плащане:в брой/по сметка/чрез карта Отговорете с цитат

Здравейте, имаме следния проблем. След приключване на продажба към клиент, прозореца с типа на плащане остава в състоянието с което е приключен клиента. Проблема ни е че, когато плащането е по банка много често забравяме и на следващите клиенти плащания също минават по банка. Въпроса ми е, има ли опция, която да оказва кое състояние на плащане да е по подразбиране. Не можах да намеря подобна тема или коментар. Прегледах интрукцията, но не намерих информация.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumbata

МнениеПуснато на: Сря Яну 06, 2016 19:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма такава опция и това е проблем и на други фирми, които работят основно по един вид плащане и при промяна после се получават грешки.
Удачно е да има такава настройка за да се намалят тези системни грешки.
Върнете се в началото
ivanoff

МнениеПуснато на: Съб Яну 26, 2019 09:11    Заглавие: Фиксирано плащане по партньор Отговорете с цитат

Здравейте,
имам същото питане, като на колегата,
измислено ли е нещо по въпроса с плащанията?
Върнете се в началото
vidall

МнениеПуснато на: Съб Яну 26, 2019 12:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам да има решение или желание да го направят.
Чувам, че тази година НАП, ще наблюдава и ще може да използваме само легализираните софтуери за издаване на "електронни" фактури и не ми се мисли тогава. Фиктивна продажба от една стотинка ми вършеше работа до сега.
Върнете се в началото
ivanoff

МнениеПуснато на: Съб Яну 26, 2019 13:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Крайно време е да се направи нещо по въпроса !
Примерно за всеки партньор да може да се задава плащане по подразбиране в зависимост от начина му на плащане или нещо от тоя род.
При положение, че за деня се правят 200-300 продажби от които някои са в брой, а други по банка и на всяка да променяш типа на плащането ръчно, вероятността да пропуснеш да коригираш типа на плащането и да се направи грешно плащане е доста голяма .
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Яну 30, 2019 13:16    Заглавие: Отговорете с цитат

@ivanoff: Свържете се с мен на 0888 344 304, ще ви предложа вариант.
ivanoff

МнениеПуснато на: Сря Яну 30, 2019 15:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
@ivanoff: Свържете се с мен на 0888 344 304, ще ви предложа вариант.

Здравейте, г-н Павлов,
след разговора който проведохме и варианта който обсъдихме с Вас, програмата да запомня и попълва автоматично начина на последното плащане на всеки партньор, би било наистина добър вариант.
Благодаря за вниманието и отделеното време !
Върнете се в началото
vidall

МнениеПуснато на: Сря Яну 30, 2019 16:26    Заглавие: До г-н Павлов и ivanoff Отговорете с цитат

След разговора, който сте провели, стигнали ли сте до решение? Ако не е чак толкова сложно и продължително, бихте ли споделили как сте го направили. "Попълва автоматично начина на последното плащане на всеки партньор" не е вариант, той може да плати по три начина по всяко време.
Благодаря!
Върнете се в началото
ivanoff

МнениеПуснато на: Сря Яну 30, 2019 16:52    Заглавие: Re: До г-н Павлов и ivanoff Отговорете с цитат

vidall написа:
След разговора, който сте провели, стигнали ли сте до решение? Ако не е чак толкова сложно и продължително, бихте ли споделили как сте го направили. "Попълва автоматично начина на последното плащане на всеки партньор" не е вариант, той може да плати по три начина по всяко време.
Благодаря!

Чак пък до решение, по-скоро до някакъв евентуален вариант.
Да, наистина може да плати по няколко начина, но в 99% от случаите когато с един клиент си се договорил, че плащанията ще бъдат примерно по банка, то те винаги ще са по банка, освен ако клиента изрично не поиска плащането да бъде по друг начин .

Последната промяна е направена от ivanoff на Чет Яну 31, 2019 08:36; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Добрин Митев
Microinvest
Microinvest

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Яну 31, 2019 00:09    Заглавие: Re: До г-н Павлов и ivanoff Отговорете с цитат

ivanoff написа:
vidall написа:
Благодаря!

Да, наистина може да плати по няколко начина, но в 99% от случаите когато с един клиент си се договорил, че плащанията ще бъдат примерно по банка, то те винаги ще са по банка, освен ако клиента изрично не поиска плащането да бъде по друг начин .

И това е основателна причина да работите механично без никаква мисловна дейност?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivanoff

МнениеПуснато на: Чет Яну 31, 2019 08:29    Заглавие: Re: До г-н Павлов и ivanoff Отговорете с цитат

Добрин Митев написа:
ivanoff написа:
vidall написа:
Благодаря!

И това е основателна причина да работите механично без никаква мисловна дейност?

Добрин Митев, какво по-точно имате в предвид, не ви разбирам?
Върнете се в началото
Добрин Митев
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Яну 31, 2019 08:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам в предвид, че без значение какво е договорено с клиента трябва да следите работата с програмата. Машинално натискане на Запис и ОК без проследяване на състоянието на прозорците в програмата не е добра практика.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivanoff

МнениеПуснато на: Чет Яну 31, 2019 09:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Добрин Митев написа:
Имам в предвид, че без значение какво е договорено с клиента трябва да следите работата с програмата. Механичното натискане на Запис и ОК не са добра практика.

Да, така е съгласен съм,
но аз говоря за намаляване на вероятността от допускане на грешно плащане, а когато това действие се прави 200-300 пъти всеки божи ден и имаш различни видове плащания, колкото и да се внимава, вероятността да се допусне грешно плащане е доста голяма, което при евентуално автоматично попълване на последното плащане на съответния партньор допускането на грешки би се намалило драстично.
Върнете се в началото
Добрин Митев
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Яну 31, 2019 09:55    Заглавие: Отговорете с цитат

ivanoff написа:
Добрин Митев написа:
Имам в предвид, че без значение какво е договорено с клиента трябва да следите работата с програмата. Механичното натискане на Запис и ОК не са добра практика.

Да, така е съгласен съм,
но аз говоря за намаляване на вероятността от допускане на грешно плащане, а когато това действие се прави 200-300 пъти всеки божи ден и имаш различни видове плащания, колкото и да се внимава, вероятността да се допусне грешно плащане е доста голяма, което при евентуално автоматично попълване на последното плащане на съответния партньор допускането на грешки би се намалило драстично.

Не съм съгласен с Вас. Без значение е по колко пъти на ден се извършва това действие.
Върнете се в началото
ivanoff

МнениеПуснато на: Чет Яну 31, 2019 10:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Добрин Митев написа:
ivanoff написа:
Добрин Митев написа:

Да, така е съгласен съм,

Не съм съгласен с Вас. Без значение е по колко пъти на ден се извършва това действие.

Жив и здрав, всеки има право на мнение !
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети