Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Сторно при Инвойс про 3
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sx999

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 25, 2019 14:33    Заглавие: Сторно при Инвойс про 3 Отговорете с цитат

Здравейте тези дни тествам програмата преди да започне да се ползва реално та като че ли всичко е ок за сега с изключение на сторно.Когато реша да направя операцията след като попълня всички полета,полето с УНП винаги ми е в червено ,и съответно немога да направя сторно.УНП номера го взимам от фактурата,след като го сложа в полето и застана с мишка върху полето ми казва невалиден номер на УНП.Четох някъде че УНП е сбор от номер на Каса,оператор и продажба.Но в фактурата ми се разпечатва само номер на каса и продажба.Някакви идеи къде е проблема???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Сеп 25, 2019 15:08    Заглавие: Отговорете с цитат

УНП-то се отпечатва върху фискалния бон, а не върху фактурата. От фискалния бон го препишете.
sx999

МнениеПуснато на: Сря Сеп 25, 2019 15:20    Заглавие: Отговорете с цитат

OK ама във фискалният бон няма този УНП номер,от програмата не видях оция да има с която да го накарам да се покаже в касовият апарат има само опция с която да го накарам да излене на фактурата.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Сеп 25, 2019 16:15    Заглавие: Отговорете с цитат

В този случай няма как да направите Сторно.

Ако нямате УНП, нямате операция Сторно през КА, освен ако не въведете някакви измислени данни. От НАП има информация за УНП във вида OO000000-0000-0000000 при Сторно на стари документи.
sx999

МнениеПуснато на: Чет Сеп 26, 2019 09:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Този отговор не е много задоволителен,защото софтуера трябва да генерира този УНП номер а в случая се оказва че той не е пълен.Трябва да има някакво решение на проблема.На мен принципно не ми е проблем да си пусна сторно през КА,но в случая това е невъзможно защото софтуера пуска продажбите през департамент 0.
Върнете се в началото
Добрин Митев
Microinvest
Microinvest

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Сеп 26, 2019 09:26    Заглавие: Отговорете с цитат

sx999 написа:
Този отговор не е много задоволителен,защото софтуера трябва да генерира този УНП номер а в случая се оказва че той не е пълен.Трябва да има някакво решение на проблема.На мен принципно не ми е проблем да си пусна сторно през КА,но в случая това е невъзможно защото софтуера пуска продажбите през департамент 0.

Здравейте, софтуера изпраща УНП към апарата стига да сте конфигурирали всичко коректно. Когато апарата е свързан към софтуер той работи в режим на фискален принтер, там департаменти няма.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sx999

МнениеПуснато на: Чет Сеп 26, 2019 10:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами мисля че всичко е конфигурирано правилно ,в програмата имам зададен номер на КА,имам зададен номер на оператор,КА печати бележки.Единствено в момента ползвам нефискално устройство за проби,но в случая не виждам това да е проблем.
Върнете се в началото
Добрин Митев
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Сеп 26, 2019 11:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Как се предполага на нефискално устройство да излезе УНП?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sx999

МнениеПуснато на: Чет Сеп 26, 2019 14:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами след като във фактурата излиза предположих че не е проблем да излезне и във КА .Но ако това е проблема че КА не е фискализиран, ок приключваме темата.
Върнете се в началото
azrod

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Сеп 26, 2019 18:22    Заглавие: Отговорете с цитат

На нефискалИЗИРАно устройство няма да излезе сторно. Друго може и да печата, но за сторно забрави! Всеки един производител изрично си го каза, че трябва да е фискализиран!
0877/399177
Върнете се в началото
Добрин Митев
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Сеп 27, 2019 06:26    Заглавие: Отговорете с цитат

azrod написа:
На нефискалИЗИРАно устройство няма да излезе сторно. Друго може и да печата, но за сторно забрави! Всеки един производител изрично си го каза, че трябва да е фискализиран!

Излиза сторно на не фискализирано устройство. Остана само да разберем и какво устройство е свързано с програмата и мистерията ще бъде разгадана.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Сеп 27, 2019 08:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Този отговор не е много задоволителен,защото софтуера трябва да генерира този УНП номер а в случая се оказва че той не е пълен.
В Наредба Н-18 е описано кога се генерира УНП номер. При Сторно не се генерира УНП, използва се вече генерираното УНП при извършената продажба. Това е целта на УНП, да се знае кое Сторно към коя Продажба е.
sx999

МнениеПуснато на: Пет Сеп 27, 2019 11:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Нека да уточна не се опитвам да направя сторно искам да стигна до етапа в който бутона ще ми е активен за да направя сторно,но за да стане това трябва да въведа УНП който да взема от КА но в момента на бележката не ми излиза такъв номер.Ако е от това че устройството е нефискализирано ок съгласен съм.иначе КА е Б1
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Сеп 27, 2019 12:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Пишете, ако реално имате проблем. Занимавате ни с нереални неща, има народна поговорка за това.
sx999

МнениеПуснато на: Чет Яну 09, 2020 14:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Пишете, ако реално имате проблем. Занимавате ни с нереални неща, има народна поговорка за това.

Ето реалната ситуация при фискализирано ФУ:

Издадена е фактура в брой за стока Х, количествво 1 бр. за примерно 1 лв.

Прави се сторно на въпросната фактура през менюто "Издаване на нов документ" -> Тип Документ Сторно. Попълваме всички нужни полета и даваме запис, при което програмата разпечатва сторно документ, но през ФУ се разпечатва нормален касов бон (не сторно бон).

Проверката на дневен отчет без нулиране показва, че сторното не е минало през ФУ, вместо това сумата я има още вднъж в общия оборот. На ред Общо Сторно пише 0.00 лв.

Сторното може да се направи само през ФУ (каквато и да е причината за това).

Касовият апарат е Eltrade B1 KL. Суптото е с последната актуална версия.

Освен това УНП-то се разпечатва само на фактурата, никога на фискалния бон, където всъщност се очаква да се намира.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети