Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Мога ли да оптимизирам операция "Търговски обект"?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Kuncho

МнениеПуснато на: Вто Окт 15, 2019 13:46    Заглавие: Мога ли да оптимизирам операция "Търговски обект"? Отговорете с цитат

Здравейте,

Използвам версия 3.07.100 (Build 16025 - 25.09.2019)

- Мога ли да махна колоната за отстъпка (Т.О.) от операция "Търговски обект" (или от всички операции)?
От настройките съм забранил каквато и да е отстъпка но целта ми е продажбата да става максимално бързо, като курсора не минава през тази колона.

- Може ли колона "Наличност" в операция "Търговски обект" да се вижда но курсора да не минава през нея и да не може да се редактира?
Дори не знам защо мога да редактирам наличността по време на продажба, така може да се получат големи грешки.

- Може ли търсенето на стока в прозореца на операция търговски обект да се промени и да работи по начина по който работи бутон "Локатор" в "Стоки"?
Искам като напиша "чер яб" или "яб чер" програмата да намери стоката с име "червени ябълки", без да минавам през бутон "Локатор" защото това забавя много.

Поздрави,
К.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Окт 15, 2019 14:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Това все още не е официална версия.

Т.О. не можете да махнете.
Редакцията не трябва да е възможна, при мен не се получава.
Локаторът в прозорецът и в стоки работят по различен начин и това е смециално направено.

Струва ми се, че вие сте за програма Microinvest Склад Pro Light, а не са Търговски обект на Microinvest Склад Pro.
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Окт 15, 2019 14:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм гледал Търговски екран, за това е моя отговор, сега ще прегледам Търговски обект и ще напиша.
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Окт 15, 2019 14:40    Заглавие: Отговорете с цитат

В текущата версия има проблем, ще го оправим в официалната версия.
Kuncho

МнениеПуснато на: Вто Окт 15, 2019 20:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

До сега съм ползвал WarehouseOpen и там търсенето на стока по име си беше супер интуитивно. Понеже собственика въвежда името на стоката след това продавача може само да гадае как точно го е въвел и налучква. Така както е в Про версията трябва да знаеш точното име за да го намериш. Но да кажем, че просто не съм свикнал с Про версията.

Причините на не взема Light са:
Имам два обекта.
В единия, по-малкия, ще използвам един и същи компютър за доставка на стока и за нейната продажба. За това не съм взел Light.

Причина да не взема Light, за по-големия обект където се ползват два компютъра, единия само за продажби е, че не знам дали може да се прави операция "Брак" с нея. А на мен ми трябва операторите да могат да бракуват разни неща.

Третата причина е, че при закупуване на три лиценза Pro цената е за два + 1 евро. Доста на оферта на пръв поглед и не видях смисъл да взимам два Pro и един Light.

Малко ще се отклоня, защото току-що разбрах от Вас, че съм дал 1003.83 лв. с ДДС за нещо. Не ясно какво. А си мислех че купувам три лиценза + три USB Dongle за вашия софтуер одобрен от НАП. Преди да дойда при вас се рових къде ли не в сайта ви и не видях, че това е неофициална версия. Но пък с големи букви пише, че е версия одобрена от НАП. Колежката Ви от която купих лицензите също не ми каза. По време на инсталация пак. Може да се избере нормална версия и версия СУПТО. В момента ми казвате: Спокойно ще дадете още едни 89 евро, за актуализация за трите лиценза и ще може да ползвате програмата по предназначение. Евентуално, пък ако не 89 евро къде не сте ги дали, ще актуализирате още един... два... три ....n пъти. Все някога ще стигнем до заветната официална версия.
Доста съм честолюбив и според мен така не се прави.
Приемете това за градивна критика.

Поздрави,
К
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Окт 15, 2019 20:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Напълно ви подкрепям. Не е нормално една Наредба Н-18 за 1 година да бъде променена 3 пъти и да има 1001 документа за разяснение на написаното. Трябва да се започне от източника на измененията, след това да се обърне внимание на изпълняващите изискванията.
Kuncho

МнениеПуснато на: Сря Окт 16, 2019 07:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Не са виновни от НАП, че вие не сте отбелязали в сайта си, че версията е тестова. Подвеждате потребителите по този начин. Ако пишеше тестова нямаше да си хабя лицензите. Щях да изчакам официалната версия.
Също НАП не са виновни, че през прозореца за продажби може да се променя количеството в склада. Не вярвам това да е тяхно изискване.
Че НАП са тотал щета това е ясно, но трябва ли всички след тях да се държат като тях?
При това положение би трябвало да мога да даунгрейдна към стабилната версия която не е СУПТО, ама не, то си е казано ако регистрираш СУПТО забравяш за нормалната. Обаче никъде не пише, че СУПТО е тестова.

Поздрави,
К.
Върнете се в началото
Васето

МнениеПуснато на: Сря Окт 16, 2019 08:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Kuncho написа:

Не са виновни от НАП, че вие не сте отбелязали в сайта си, че версията е тестова.
Подвеждате потребителите по този начин.
Ако пишеше тестова нямаше да си хабя лицензите.
Щях да изчакам официалната версия.
Също НАП не са виновни, че през прозореца за продажби може да се променя количеството в склада.
Не вярвам това да е тяхно изискване.
Че НАП са тотал щета това е ясно, но трябва ли всички след тях да се държат като тях?
...Обаче никъде не пише, че СУПТО е тестова.

Браво колега, как точно го каза!
Гледай сега как ще те "успят" за да разбереш, че ТИ си виновен, а не фирмата МАЙКА с "Първия лицензиран" софтуер...
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Окт 16, 2019 11:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Версия 100 е налична. И е в списъка. Но НАП решиха да променят изискванията и затова в "официалната" версия 100 трябваше да настъпят промени.

Виждам, че Васето е специалист по всичко и това много ме радва, защото такъв феномен е много ценен на тази планета.

От версия 100 към версия 100 няма изисквания за код, добре е да четете за версия, актуализация и фикс. Ето статията: Версии, дати, фиксове и лицензионни кодове
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Окт 16, 2019 11:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:

Те са проверяващите и те казват кое как да се прави. Ние следваме указанията.
Kuncho

МнениеПуснато на: Сря Окт 16, 2019 12:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
С това трябваше да започнете. Така звучи по-добре.

Във връзка с информацията за различните версии. Конкретно последната секция "Инсталиране на фикс":
При мен не се получи точно така както е описано. След деинсталиране на програмата опитах да инсталирам абсолютно същото .exe но ми поиска код за актуализация. Целта ми беше да видя дали ще ме пусне да инсталирам нормалната версия след като съм ползвал ключа за СУПТО но така и не стигнах до там. Наложи се да преинсталирам операционната система.
Хоби ми е да намирам разни бъгове за това постоянно бълвам подобна информация. Надявам се да има смисъл от нея.

Поздрави,
К.
Върнете се в началото
Васето

МнениеПуснато на: Сря Окт 16, 2019 12:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:

Виждам, че Васето е специалист по всичко и това много ме радва, защото такъв феномен е много ценен на тази планета.

И аз се радвам че се радвате понякога.

Но и аз като много други ваши клиенти съм потресена от непрекъснатото оправдание с НАП, и последващите актуализации, фиксове, версии и кодове.

Иначе аз и за друго се радвам г-н В.П., че се държите невъзмутимо, и обяснявате надлежно и безкористно. Но само за това...
Не и за похарчените пари.
Но пък се надявам да се оправим...
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Ное 01, 2019 12:38    Заглавие: Отговорете с цитат

От събирането вчера на НАП има много информация:
1. Ще трябва изменения, защото се въвеждат нови изисквания;
2. Има допълнителни ограничения при Сторно, които никъде не са написани и се подразбират индиректно;
3. Разширяват се правата на Одитора. Ще има достъп до всички справки, а не само до тези на НАП;
4. Ние ще трябва да осигурим кодове за достъп към клиента, а той към Одитора до 1 час от запитването;
5. Без демо версии на СУПТО. Тестваш не-СУПТО, преминаваш към СУПТО само след закупуване на софтуера. И веднага подаваш Декларация за софтуера.

Версия 056 е изчерпала възможностите си, преминаваме към 057.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети