Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Новите изисквания по Н-18 и Invoice pro
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
evikn



Регистриран на: 04 Апр 2013
Мнения: 116

МнениеПуснато на: Чет Ное 14, 2019 21:31    Заглавие: Новите изисквания по Н-18 и Invoice pro Отговорете с цитат

Здравейте използваме Invoice pro само за фактуриране, имаме касов апарат отговарящ на новите изисквания, като търговския ни обект е офис и така излиза на фиксалния бон, в него не се извършва директно плащане от клиенти. Клиентите правят заявка и стоката се занася на място или изпраща с наложен платеж.
1.Може ли да продължим да ползаваме програмата без да я връзваме с касовия апарат?
2.Ако не това отнася ли се и за Invoice програмата.
3. Програмата Фиско изисква ли връзка с касовия апарат и може ла да разпечатва фактури от принтер, а не директно от апарата?
4.Ако на касовия апарат на ТО, вместо офис се пререгистрира на БЕЗ СТАЦИОНАРЕН ОБЕКТ, трябва ли връзка с апарата?
Благодаря ви предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Димитър Грудев
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 31 Авг 2015
Мнения: 320

МнениеПуснато на: Пет Ное 15, 2019 08:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
1.Да, до 31 Януари.
2.Отнася се за Invoice Pro.
3.Да, изисква връзка. Може да разпечатва фактури и A4.
4.Спадате под графа СУПТО и ако използвате софтуер за продажби ще е необходима връзка с фискален апарат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
evikn



Регистриран на: 04 Апр 2013
Мнения: 116

МнениеПуснато на: Сря Ное 27, 2019 20:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за съдействието, но защо е нужно Фиско да бъде свързан с касовия апарат при положение, че не е СУПТО?
И ще ви попитам още нещо, ако фирмата има офис от който издава фактури и касов апарат "БЕЗ СТАЦИОНАРЕН ОБЕКТ", с който работи на място при клиента, при разплащания в брой, отговаря ли на условието СУПТО и как ще бъдат ссвързани касовия апарат и програмата за фактури в такава ситуация?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Димитър Грудев
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 31 Авг 2015
Мнения: 320

МнениеПуснато на: Чет Ное 28, 2019 08:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
главната идея на Fisco е да издава касов бон и документ към него без база данни. Това обуславя условието да изисква връзка с ФУ. На втория въпрос - има ли продажба в брой и програмен продукт обвързан с продажба или издаване на документ с база данни, то спадате в графа СУПТО. Чисто организационно можете да инсталирате Fisco или Invoice Pro на Windows таблет, който ще свържете посредством USB или Bluetooth с ФУ. Имаме клиенти работещи по същия начин със Microinvest Склад Pro.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
evikn



Регистриран на: 04 Апр 2013
Мнения: 116

МнениеПуснато на: Сря Дек 04, 2019 18:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще ви попитам още нещо, предвит чл.52з, ал.3 от H-18, щом в търговския обект има плащания в брой и има компютър с инсталиран софтуер, трябва да се използва само СУПТО отговарящ на приложение 29 от наредбата и да бъде от регистрираните в нап, в такъв случай, в Търговския обект може ли да се използва FISCO, при положение, че не подържа база данни и не е СУПТО?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Димитър Грудев
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 31 Авг 2015
Мнения: 320

МнениеПуснато на: Сря Дек 04, 2019 22:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Сами си отговорихте с обяснението, че не е СУПТО и няма бази данни. Отговора е положителен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
evikn



Регистриран на: 04 Апр 2013
Мнения: 116

МнениеПуснато на: Чет Дек 05, 2019 20:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви, просто е малко объркващо с тези нови промени.
1.Значи можем, да използваме FISCO в ТО, при положение, че сме регистрирани по ДДС и имаме плащания в брой, притеснителното е чл.52з, ал.3, че можем да използваме само СУПТО отговарящ на приложение 29 от наредбата. FISCO отговаря ли и не се регистрира в НАП?
2.Програмта Инвойс, съхранява ли база данни и отгаваря ли на това приложение 29?
3.Във FISCO може ли да се прехвърли от Invoic pro, номенклатурат с Клиенти?
3.FISCO представлява нещо, като ел.кочан фактури?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Щирлиц



Регистриран на: 05 Мар 2005
Мнения: 277

МнениеПуснато на: Пет Дек 06, 2019 00:29    Заглавие: Отговорете с цитат

evikn написа:
… че можем да използваме само СУПТО отговарящ на приложение 29 от наредбата. …


Използването на СУПТО не е задължително, но който използва СУПТО - има право да използва само такова СУПТО, което отговаря на съответните изисквания. В законодателството вече е регламентирано какви са критериите по които даден софтуер ще се счита за СУПТО. Всякакъв друг софтуер, който излиза извън това определение - не се следи, не се декларира, и също не е задължителен.

Заб: Ако имате дори табличка под Excel, в която записвате движение на стоки, количества, цени и прочие, и можете да направите автоматична обработка (каквато и да е, дори някакъв сбор на суми) - тогава попадате под определението за СУПТО.
_________________
"Kогато отсекат последното дърво, когато отровят последната река и когато уловят последната риба… тогава хората ще разберат, че не могат да ядат пари."
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Димитър Грудев
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 31 Авг 2015
Мнения: 320

МнениеПуснато на: Пет Дек 06, 2019 08:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Fisco не съдържа база данни и няма как да се импортира номенклатура. Инвойс съдържа база данни и това е причината да е регистриран в НАП като СУПТО продукт. Fisco служи за издаване на касов бон през програмата и предоставя възможност за печат на фактури.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
closed



Регистриран на: 17 Фев 2019
Мнения: 10

МнениеПуснато на: Сря Дек 11, 2019 17:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Инвойс НЕ СУПТО версията поддържа ли База Данни и ще може ли да се използва за фактуриране след 31 Януари без връзка с касов апарат?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 12 Авг 2002
Мнения: 20732

МнениеПуснато на: Сря Дек 11, 2019 17:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Да.
_________________
Клиентите на Microinvest по света: http://www.microinside.ru
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
karamfil



Регистриран на: 19 Фев 2010
Мнения: 18

МнениеПуснато на: Вто Дек 17, 2019 17:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Неразберахме само ако в търговския обект клиента си пазари и му издаваме касови бележки и на края на седмицата поиска фактура ще мога ли да го пратя при счетоводитела и той със Invoice Pro да му фактурира издадените касови бележки?
След 31 Януари.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
misskittin



Регистриран на: 04 Яну 2019
Мнения: 48

МнениеПуснато на: Вто Дек 17, 2019 18:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Invoice Pro при плащане в брой след 31 януари се води СУПТО и трябва да управлява и назначава УНП на всеки фискален бон и затова трябва да е свързан с касовия апарат. Варианта клиета си взима касовите бележки и до 5 дни си иска фактура то тя трябва да се напише от кочан , но не и с програма с характеристиките на СУПТО.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 12 Авг 2002
Мнения: 20732

МнениеПуснато на: Вто Дек 17, 2019 20:31    Заглавие: Отговорете с цитат

@karamfil: Да.
@misskittin: Не.
_________________
Клиентите на Microinvest по света: http://www.microinside.ru
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
misskittin



Регистриран на: 04 Яну 2019
Мнения: 48

МнениеПуснато на: Вто Дек 17, 2019 23:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
@karamfil: Да.
@misskittin: Не.


помислих че е в търговкия обект на клиента
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov