Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Ценови правила

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
techno-part

МнениеПуснато на: Пет Дек 20, 2019 12:07    Заглавие: Ценови правила Отговорете с цитат

Здравейте,
До сега нямам опит с модула ценови правила. Всички клиенти са по цени на дребно. Опитах но не се справих, затова моля за съвет как да настроя следното правило.
Клиент 1 да продължи да ползва цена на дребно за всички стокови групи с изключение на няколко предварително зададени стокови групи, за които за него да важи цена на едро.

Поздрави,
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Яну 02, 2020 09:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Имате 2 варианта:
1. Правите ЦГ2 и там прехвърляте цени на дребно в определени групи и дени на едно в други групи. След това посочвате, че клиентът работи с ЦГ2.
2. Добавяте правило "Ако стоките са в група Х, то активирай Цена на едро".
techno-part

МнениеПуснато на: Съб Яну 04, 2020 08:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора.
Вариант 1 ми се струва сложен понеже за други стокови групи също се налага да има реална цена на едро, която да обслужва други клиенти.
Вариант 2 няма ли да направи цените в Стоковата група на едро за всички клиенти? Аз трябва да огранича това само до един или няколко предварително избрани.

Аз направих следното, което работи, но ми се струва тромаво. Ако се сетите за по-ефикасен моля да го споделите.
Посочих Клиент 1 че работи по метод цени на едро. Оферирах на Клиент 1 всички стоки, които желая да купува по цени на едро и след това смених неговия ценови метод на Последна продажна цена. Така той получава цените за желаните от мен стоки на едро, докато за останалите нещата са непроменени. Това няма да работи добре ако в бъдеще някой оператор направим еднократна корекция на цена за даден артикул към този клиент. За да го избегна заложих и ценово правило което връща към Клиент 1 цена на дребно, за всички стокови групи с изключение на оферираните към него по цени на едро.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Яну 05, 2020 18:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
"Ако стоките са в група Х, то активирай Цена на едро".
да се чете като " "Ако стоките са в група Х и партньорите са в група Y, то активирай Цена на едро".

Решението с последна продажна цена е много добро.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети