Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Размери в Склад

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
О М Т
Гост

МнениеПуснато на: Вто Май 11, 2004 22:10    Заглавие: Размери в Склад Отговорете с цитат

Ваш потребител съм от Бургас. Закупих програмата Склад, но тя не удовлетвотява напълно изискванията ми (а може би аз не знам да я ползвам оптимално) Разбрах, че правите доработки по предложения на клиентите си, за това ще се опитам да обясня конкретно какво ми трябва.
Стоката, която е обект на отчитане е обувки, като изискванията ми за отчетност е освен количествата, да разполагам и с информация за наличните размери. В момента въвеждайки номенклатурата от стоки използвам следната схема - в "ГРУПИ" въвеждам съответния сезонза който се е отнасяла съответната стока (необходимо ми е да знам от кой сезон каква стока имам в наличност, какво се е продало и т.н.) например ГРУПА ЛЯТО2004, в ПОДГРУПИ въвеждам съответната търговска марка на на всяка фирма доставчик (например ПОДГРУПА ХХХХХ, УУУУУУУ,ZZZZZZ и т.н.), а в "СТОКИ" отново търговското наименование заедно със съответния артикулен номер и цвят (например ХХХХХХ 101510 черно, ХХХХХХ 101510 бяло, УУУУУУ 202020 синьо и т.н.) Организираната по този начин отчетност ми дава информация единствено за общите продажби от даден артикул, без да имам възможност да проследявам наличните размери.
Въпросите ми са:
Question Има ли възможност след въвеждане на количеството от съответен артикул, да има възможност да се въведе количеството за всеки размер от артикула, както и при продажба, трансфер и брак да може да се изпише и съответния размер?

Question Има ли възможност при извикването на номенклатурата от стоки да има начин по избор на потребителя да се визуализира пред името на стоката името на съответната подгрупа и група, като това да може да се прави както при операциите "ПРОДАЖБИ", "ТРАНСФЕР", ДОСТАВКА", и "БРАК", така и при генерирането на справките.

Question Има ли възможност при редактиране на документ, да се редактира конкретен ред от документа, без да се правят промени в останалите или без да се анулира целия документ?

Question Как може да се направи справка за всеки обект по отделно?

Question Как да се настрои програмата за да не преизчислява валутната стойност на доставените стоки в български лева след промяна на валутния курс (не ми е нужно програмата да е съобразена със българското счетоводно законодателство)

Question Какво трябва да направя за да трансферирам данни в и от EXCEL и има ли някъде описание как точно се прави това?

Question Как е решен въпроса когато моята фирма получава стоки на консигнация?

Ако имате вече разработен продукт, който да следи количествата заедно с размерите, с удоволствие бих го използвал.

email: ronel@abv.bg
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Май 12, 2004 13:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпросите са много и ще е трудно да се отговори детайлно на всичко. Основния проблем е в структурирането на данните:

1. Разпределението по сезони не е правилно, по добре въведете сезона като Баркод, за да може да правите справка по него...
2. За да следите стоката по размери, въведете отделно всеки размер като нов артикул. Ако сте спазили т.1 тогава подгрупите ще съдържат артикула и цялостна справка по артикули ще бъде справка по подгрупи.
3. В общия случай не е необходимо ние да правим корекция на програмата, за да се визуализира името на групата. Достатъчно е да го добавите в името на стоката и ще се печати навсякъде. Представете си, ако на клиенти с авточасти им се печати групата и подгрупата - това ще е ужас за справките...
4. В програма Склад, която работи по партиди това е невъзможно! В настоящия форум има подробно описание защо. В програма Коктейл е възможна редакция на ред от документ.
5. В справки за продажби попълнете полето "Обект". Или използвайте "Суми по складове" и всички подобни справки.
6. Меню Други/Настройка/Добавки/Корекция 1
7.Инсталирате Експортни филтри и активирате експорт към Ексел.
8.Има няколко решения - създайте обект "Консигнации", където всичката стока е на консигнации или създайте номенклатура за артикули на консигнация или създайте отделна база от данни само за консигнации.

Всяка от тези функции са застъпени в една или друга степен в някои продукт, но мисля, че всичко това се решава добре и в Склад.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети