Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Как се издава фактура без ДДС с новата micro-invoice?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Продукти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 12 Авг 2002
Мнения: 18483

МнениеПуснато на: Чет Дек 08, 2011 17:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Полето "Място на сделката" е задължително по ППЗДДС. За другия въпрос: за Microinvest Invoice или Microinvest Invoice Pro?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
atanasbg



Регистриран на: 08 Дек 2011
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Чет Дек 08, 2011 17:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Полето "Място на сделката" е задължително по ППЗДДС. За другия въпрос: за Microinvest Invoice или Microinvest Invoice Pro?
За Invoice Pro. Използвам версия 1.02.014.

От Инструменти -> Настройки, когато задам, че цените са с включено ДДС, пак ми изписва във фактурата - "ДДС: 0%".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
daisy-f



Регистриран на: 17 Мар 2006
Мнения: 245
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Дек 08, 2011 17:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Имате ли регистрация по ЗДДС?
_________________
Аделина Стефанова
Стефанови ООД
GSM: 0885131541
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
atanasbg



Регистриран на: 08 Дек 2011
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Чет Дек 08, 2011 17:58    Заглавие: Отговорете с цитат

daisy-f написа:
Имате ли регистрация по ЗДДС?

Нямам и съм махнал маркера от настройките.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
da_ne_nz



Регистриран на: 15 Ное 2012
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2012 15:04    Заглавие: ! Отговорете с цитат

Аз сега тепърва ще се занимавам с тези неща Laughing Благодаря ви за информацията, ще ми бъде много полезна! Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neykov



Регистриран на: 12 Дек 2012
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Сря Дек 12, 2012 12:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, не съм регистрирам по ДДС. Пиша фактура от Invoice Pro и избирам "Документ без начисляване на ДДС"

какво трябва да напиша в полето "Основание за не начисляване на ДДС "
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Даниел Петков



Регистриран на: 12 Апр 2011
Мнения: 2217
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 12, 2012 12:03    Заглавие: Отговорете с цитат

В меню Настройки трябва да махнете отметката пред "Регистриран по ЗДДС.
_________________
Даниел Петков- Регионален Дистрибутор
M: 0882418526
W: https://www.danilsontmstudioltd.net/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Жени Костадинова
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 11 Фев 2009
Мнения: 1624

МнениеПуснато на: Сря Дек 12, 2012 13:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

когато не сте регистрирано лице по ЗДДС, основанието за неначисляване на данък във фактурите е: чл. 113, ал. 9 от ЗДДС. В Microinvest Invoice Pro това поле се попълва със свободен текст еднократно, след което се добавя към номенклатурата и може да бъде избирано автоматично.

Моля, по въпроси свързани с Microinvest Invoice Pro пишете в този раздел на форума, за да спазваме неговата структура.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RumiChoneva



Регистриран на: 28 Яну 2015
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Сря Яну 28, 2015 16:55    Заглавие: Въпрос Отговорете с цитат

Здравейте,
изтеглих си новата версия на Invoice Pro 1.02.023 и искам да попитам дали е възможно полето "Стоки" /при издаване на Фактрура/ да бъде преименувано : "Наименование на стоките/услугите" или нещо от този род. Тъй като "Стоки" е доста ограничено наименование, а аз съставям Фактури единствено за предлагани Услуги.

Благодаря Ви предварително! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Продукти All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Страница 8 от 8

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov