Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Инсталиране на Моно 1.2.6 на Дебиан базирани системи(Убунту)
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Warehouse Open за Linux
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Владимир Димитров

МнениеПуснато на: Сря Яну 09, 2008 2:42 pm    Заглавие: Инсталиране на Моно 1.2.6 на Дебиан базирани системи(Убунту) Отговорете с цитат

1. Инсталираме Ubuntu 7.10 като следваме указанията и избираме локализация на системата в моят случай Български с фонетична клавиатура.
2. Инсталираме всички обновления които са налични към момента (тази стъпка не е задължителна а само препоръчителна).
3. Инсталираме няколко библиотеки, които са нужни за коректната работа на Моно и Warehouse Open, чрез следната команда:

sudo apt-get install libgail-dev libgail-gnome-dev libglitz1-dev libnspr4-dev libmono-cairo2.0-cil libcupsys2-dev

4. Веднага след натискане на Ентер командата изисква въвеждане на паролата ни а малко по-късно ни пита дали искаме да свалим от интернет и други библиотеки от които зависят желаните от нас библиотеки, на

което отговаряме с „Y”.

5. Сваляме от интернет последната версия на Моно (Linux Installer for x86) като тя не трябва да е по ниска от 1.2.6. В момента на писане на този документ тази версия беше налична тук:

ftp://www.go-mono.com/archive/1.2.6/linux-installer/6/mono-1.2.6_6-installer.bin. Тази и по-новите версии ще бъдат налични за сваляне от официалната страница на Моно от тук:

http://www.mono-project.com/Downloads.
6. След като свалим файла (аз го свалих на работното място за улеснение) избираме с еднократен клик десен бутон върху файла Свойства->Права->Изпълнение и разрешаваме „Да може да се стартира като програма”.
7. Потвърждаваме промените и стартираме инсталатора с двоен клик с ляв бутон.
8. Следва процедурата по инсталация на Моно пакета, за целта кликваме:
9. „Напред”
10. „I accept the agreement”
11. „Напред”
12. По подразбиране продукта се инсталира в нашата домашна папка, оставяме го така и избираме „Напред”
13. След това Моно ни пита дали искаме да промени пътищата за търсене на програми на нашата система за да може да бъдат намирани файловете на моно от други те програми. Избираме „Yes”.
14. „Напред”
15. „Напред” Следва инсталацията на файловете на моно.
16. След инсталацията получаваме следното съобщение:

Missing libraries:
--------------------
libgailutil.so.17
--------------------

It appears your system may be unable
to run graphical apps included
in this installer. Please fix
unresolved symbols by installing
the necessary packages for your
system.

17. „Добре”
18. Избираме дали искаме да прочетем readme файла и избираме „Finish”
19. С това инсталацията на моно приключи

20. Следва да свалим от интернет най новата версия на Микроинвест Warehouse Open от сайта на фирмата а именно www.microinvest.net. Като за целта сваляме файла warehouseopen.zip на работното място.
21. След това с десен клик върху .zip файла избираме „Разархивирай тук”.
22. Разархивира се файла WarehouseOpen.bin, който можем директно да стартираме с двоен клик.
23. Следва самата инсталация на продукта както следва:
24. „Напред”
25. „I accept the agreement”
26. „Напред”
27. По подразбиране продукта се инсталира в нашата домашна папка, оставяме го така и избираме „Напред”
28. „Напред” Следва инсталацията на файловете на Warehouse Open.
29. Избираме дали искаме да прочетем readme файла и избираме „Finish”
30. С това инсталацията на продукта приключи

TODO:
Частта която не съм дописал е свързана със факта, че така инсталираното моно не променя пътищата за търсене на програми на графичната среда а само .basrc и .profile файловете ви, които влияят само за

конзолната работа на приложенията. Ако някой има предложение за модифициране на Xsession или някой друг файл да казва. За сега може да промените WarehouseOpen.run файла както вече беше споменато във форума

като добавите преди "mono WarehouseOpen.exe" следните редове като ги промените да сочат към мястото където сте инсталирали моно:

export PATH="/home/test/mono-1.2.6/bin:$PATH"

export PKG_CONFIG_PATH="/home/test/mono-1.2.6/lib/pkgconfig:$PKG_CONFIG_PATH"

export MANPATH="/home/test/mono-1.2.6/share/man:$MANPATH"

export LD_LIBRARY_PATH="/home/test/mono-1.2.6/lib:$LD_LIBRARY_PATH"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bs

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 11:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ок еSmile
няма разместване на шрифтовете
Върнете се в началото
virage

МнениеПуснато на: Вто Яну 15, 2008 12:36 pm    Заглавие: Поздравления! Отговорете с цитат

Поздравления! Това е най-доброто HOW-TO за редови потребители, което съм чел!
Върнете се в началото
Yasen6275

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 6:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това за всички дебиан подобни ли се отнася?
Последната версия правили разлика между mysql 5.0.51 i 5.1?
А между моно 1.2.6 и 1.9.1?
Има ли зна1ение дали моното и waehousa се инсталират като рут или обикновен потребител?

Аз съм с дебиан lenny и някои неща от sid. Когат се опитам да създам база данни ми казва че такава съществува. А ако и посоча съществуваща не става мищо. При стартиране на програмата от конзола ми изплюва следното съобщение:
Цитат:
/opt/WarehouseOpen/bin/WarehouseOpen.run

Unhandled Exception: MySql.Data.MySqlClient.MySqlException: Table 'microinvest.system' doesn't exist
at MySql.Data.MySqlClient.MySqlStream.OpenPacket () [0x00000]
at MySql.Data.MySqlClient.NativeDriver.ReadResult (System.UInt64& affectedRows, System.Int64& lastInsertId) [0x00000]
at MySql.Data.MySqlClient.MySqlDataReader.GetResultSet () [0x00000]
at MySql.Data.MySqlClient.MySqlDataReader.NextResult () [0x00000]

Ако не можете да ми помогнете с конкретната ситуация, бихте ли посочили конкретна дистрибуция в която нещата тръгват out of the box.
Върнете се в началото
Владимир Димитров

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 11:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Минимума който е нужен по отношение на версии е Mono 1.2.6 и MySQL 5. По новите трябва да са по-добре. Под Debian нещата трябва да вървят добре. Опитай с по-просто име за база без "." и ако програмата забива и те изхвърля виж дали има errlog.xml файл и ако да ми прати какво има в него. С Ubuntu 8.04 нещата бачкат и съм написал какво трябва да доинсталираш. http://www.microinvest.net/phpBB2/viewtopic.php?t=4025&start=15[/url]
Върнете се в началото
Yasen6275

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 1:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Името на базата ми е простто Smile microinvest. Без точки или кавички.
Ерорлог няма.
Ако наистина няма идея на какво се дължи проблема ще сложа едно убунту. тамен ще пробвам новот как изглежда.
Върнете се в началото
partner

МнениеПуснато на: Пет Сеп 12, 2008 11:18 am    Заглавие: Здравейте Отговорете с цитат

Извинявайте, каква може да е причината при опит да стартирам mono или WarehouseOpen да ми изписва съобщението: няма инсталирано приложение за да стартирате този тип файл. В permission съм му задал всичко: Allow executing file as program.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
altium

МнениеПуснато на: Сря Авг 26, 2009 6:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам споделя аз как инсталирах WarehouseOpen на Ubuntu 9.04:

1. Малко прочетох тук:
http://www.microinvest.net/phpBB2/viewtopic.php?t=4025&start=15[/url]

http://www.microinvest.net/phpBB2/viewtopic.php?t=4265

2. Библиотеки и инсталиране на Mono:
sudo apt-get install libgail-dev libgail-gnome-dev libglitz1-dev libnspr4-dev libmono-cairo2.0-cil libcupsys2-dev

apt- get install mono-2.0-devel

3. Инсталиране MySql server:
apt-cache search mysql-server

apt-cache search mysql | grep server | grep 5.0

apt-get install mysql-server

4. Инсталиране на WarehouseOpen:
След регистрация в сайта, дърпаме на Desktop-a WarehouseOpen.bin от www.microinvest.net > натиснете тук за да видите пълния списък на продуктите > Microinvest WarehouseOpen > Microinvest WarehouseOpen.zip
Екстрактваме архива.

cd /home/user/Desktop/

ls

chmod +x ./WarehouseOpen.bin

./WarehouseOpen.bin

По време на инсталацията не писах пароли.

Инсталирва по подразбиране в /opt/WarehouseOpen

5. Стартирване на WarehouseOpen

/opt/WarehouseOpen
Start WarehouseOpen.run

иска да направим база данни:
server: localhost
user: root
password:
database: database > create

P.S.
Първо искам да поздравя разработчиците за сполучливия софтуер и за решението им да го предоставят в Open Source. Реално досега не съм срещал по-добри продукти в този бранш. Пожелавам ви по-нататъшни успехи в лидерската позиция сред производителите на софтуер в България.

Второ, имам някои въпроси:
1. Базата данни във WarehouseOpen може ли да се експортва или копирва на външни носители с цел ползване на една и съща база данни на различни компютри. На първия се работи с базата, копирва се на втория, работи се с нея, запазване и следващо връщане на базата на първата машина, като вече са отразени промените. Постановката е свързана и със случаите на счупване на машината, с която е създадена базата и въпросът как да не я изгубим и да я ползваме на друга машина.

Например едно от решенията, за които се сещам е:
cp -a /var/lib/mysql/warehouseopen /backups/warehouseopen-20090831

Но все пак е хубаво да има бутон с тази цел в графичния интерфейс на програмата с цел улесняване на обикновения потребител?

2. Може ли да работи с бази данни от Windows версии, например Микроинвест Склад Про, Микроинвест Склад и ако да - как става импортването?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Авг 26, 2009 8:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Поздравления за детайлното описание на продукта. Хора като Вас действително ни помагат!

На Вашите въпроси:
1. Няма проблем да се копира базата от един сървър на друг. Също така могат да се използват и вградените в MySQL инструменти за Dump и Backup/Restore.
2. Базата е 100% съвместима с Microinvest Склад Pro. Не трябва импорт или друга операция. Двете програми могат да работят в синхрон, с една база и на един сървър. След като е записана една операция, не е възможно да се разбере от коя програма е направена.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
altium

МнениеПуснато на: Чет Авг 27, 2009 4:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Удоволствието е взаимно.

Бихте ли дали малко по-подробна информация обаче.
По принцип прехвърлянето ще става чрез USB flash памети. За целта трябва да знаем точният път и името на файла на базата на WarehouseOpen.
Ако е възможно, дайте пример за Dump и Backup/Restore в MySQL.

Интересуваше ме конкретно как се импортва в WarehouseOpen база данни от Микроинвест Склад (не Склад ПРО) с наименование mainbase.mdb. Явно с копирване. Но още не знаем мястото и разширението на базата на WarehouseOpen. Моля внесете малко яснота по файловите разширения и местоположенията им.

Наистина ако се предвиди възможност това да се прави през графичната среда на програмата с избор на място за запис ще е много улеснено за потребителите, които работят на ниво краен потребител с open source операционни системи и просто не знаят какво е MySQL и т.н.
Вземаме за пример една класическа възрастна счетоводителка, която изпълнява рутинни операции и знанията й стигат само до копирване на файлове и пускане и спиране на компютъра.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Авг 27, 2009 8:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато се използва сървър (например MySQL), то не съществува файл, който може да се копира. Самият сървър се грижи за данните си, понятие като път към базата не съществува за приложната програма и понякога една база може да е разпръсната в много файлове.

Това, което сте написали е невъзможно по начина, който сте написали. Архивирането и възстановяването стават чрез MySQL, друга алтернатива почти няма.

Базата на Microinvest Склад не е съвместима с Warehouse Open и нямате лесен начин това да се прехвърли.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
UnIxBG

Местожителство: Sandanski

МнениеПуснато на: Пон Окт 05, 2009 12:23 pm    Заглавие: Инсталиране на Моно 1.2.6 на Дебиан базирани системи(Убунту) Отговорете с цитат

Здр. Altium имам едно предложение за теб, защо направо не качиш SQL + DB на някой комп. където има реално IP махаш bind на SQL-а и се свързваш от всякаде кадето има нет към базата данни. Съответно е хубаво връзката да е поне 512K U/D, но добре работи и при 256К.
Ако не искаш да махаш bind-а, решение VPN.
Др. вариант е да направиш репликация.
Мисля, че това е по доброто решение пък и не вярвам да има някаде комп. без нет. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
CTuBu

МнениеПуснато на: Съб Фев 20, 2010 12:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Убунту 9.10 с българска локализация и WarehouseOpen 1.10.2.9 / 09.02.2010. Десетичния разделител е запетая в стандартната БГ локализация. Въпроса ми е, проблем ли ще е към базата да се връзва Windows версия на Склад Про (при положение, че за Windows версията разделителя трябва да е задължително точка ) ? И нормално ли ще работи WarehouseOpen с десетичен разделител запетая ?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Фев 20, 2010 5:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Не, няма да е проблем, ще работят съвместно;
2. За Windows версията може да се използва всякакъв разделител, няма такова изискване.
Върнете се в началото
CTuBu

МнениеПуснато на: Нед Фев 21, 2010 11:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да разбирам ли, че продукта си преформатира данните и няма значение различните клиенти (Уиндоус, Линукс) с какви регионални настройки или локализации са и могат да си работят с една и съща база данни?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Warehouse Open за Linux All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети