Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

УП-2 пенсиониране

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Поддръжка
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mir4eva



Регистриран на: 01 Апр 2008
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Пет Сеп 12, 2008 1:08 pm    Заглавие: УП-2 пенсиониране Отговорете с цитат

Здравейте, уважаеми екип на Микроинвест.Моля Ви за помощ.Трябва да направя УП-2 за пенсиониране ,период 2007г, работничка имала болнични.Към БТВ трябва да прибавя доход, от който е изчислено парично обещетение.Вопрос: Мога ли да намеря в програма тези "бази", или трябва да вадя 6 м-ца назад БТВ, делено на раб.дни за всеки болничен? Crying or Very sad Благодаря за отговор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
TIVANOVA



Регистриран на: 17 Юли 2008
Мнения: 24

МнениеПуснато на: Пет Сеп 12, 2008 2:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има такава възможност.
Аз си вадя данните от Справки-Допълнителни справки-Индивидуална разбита за период/избирате си периода и лицето , за което искате справка/ – База болнични-ОК
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mir4eva



Регистриран на: 01 Апр 2008
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Пет Сеп 12, 2008 2:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Направих така за 2006г /тогава болнични изплащал работодател/, от 2007г болнични се изплащат от НОИ.И в тази справка в графа "база болнични"излизат 00.Но все пак, благодаря за отговора
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
TIVANOVA



Регистриран на: 17 Юли 2008
Мнения: 24

МнениеПуснато на: Пет Сеп 12, 2008 4:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Съвсем не обърнах внимание на годината.
Но не е и необходимо да се вписва базата, защото :

ОТНОСНО: Измененията и допълненията в Наредбата за пенсиите и осигурителния стаж, направени с ПМС № 22 от 6 февруари 2007 г.
Изх. № 91-01-56/16.02.2007 г

10.2. Алинея 3 е изменена, както следва:

“(З) Осигурителният доход, върху който са внесени или дължими осигурителни вноски, се установява с осигурителна книжка, с документ по утвърден образец и с данните по чл. 5, ал. 4 от КСО. Осигурителният доход за времето, през което е получавано обезщетение от държавното обществено осигуряване, изплащано от териториалното поделение на НОИ, се установява с данни от информационната система на НОИ.”

Когато лицата са получавали парично обезщетение от ДОО за време след 01.01.2007 г., което е изплащано от ТП на НОИ, при изготвяне на удостоверения за осигурителен доход образец УП-2, в забележка осигурителите следва да посочват по месечно броя на дните, за които е изплащано парично обезщетение от ТП на НОИ. Данните за дохода, от който е изчислено паричното обезщетение, необходими за определяне на осигурителния доход, от който се изчислява размера на пенсията, следва да се вземат от информационната система на НОИ. Това се отнася и за случаите преди 1.01.2007 г., когато от ТП на НОИ са изплащани парични обезщетения за временна неработоспособност, бременност и раждане на лица работили в осигурители, които са прекратили дейността си, поради ликвидация.

За периодът след 1.01.2007 г. в осигурителния доход за изчисляване на пенсиите се включва възнаграждението за първия ден от временната неработоспособност, което се изплаща от работодателя съгласно чл. 40, ал. 4 КСО и се вписва от него в образец УП-2.

Когато съгласно § 22б от ПЗР на КСО осигурителят е продължил да изплаща обезщетения за временна неработоспособност, бременност и раждане на лица заварени в тези отпуски към 1.01.2007 г. в обр. УП-2 данните за осигурителният доход се вписват от осигурителя.”
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Поддръжка All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov