Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с номерацията

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sgn_bg

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2017 10:54    Заглавие: Проблем с номерацията Отговорете с цитат

Здравейте,
от доста време работя с Про версията и много ми харесваше че не се налага да инсталирам новите ъпдейти при условие че я ползвам само за издаване на фактури.

При последната преинсталация не са направили архив и загубих последните няколко години което не е проблем защото имам pdf на всички фактури и пак си правя справки по-бавно но стават.

Проблема изникна когато се опитах да си оправя номерацията защото на този компютър използвам номерация с 1 отпред, например в момента съм на 1000001741 и сега се налага на всяка фактура да си пиша ръчно номера.

В началото когато качих стария архив номерата си бяха както трябва т.е. с 1 отпред само че беше с около 1000 номера назад. Което ме навежда на мисълта че би моголо да се пипне някъде и да му се даде начален номер какъвто трябва и от там да продължи да си брои. Или поне да дадете някоя по-стара версия която поддържа тази проклета единица.

Мерси за отделеното време.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петя Лозанова
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2017 11:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Не е необходимо да слагате по-стара версия, а да разгледате настройките на номерацията на документи Smile

Имате възможност да изберете документите Ви да излизат с този номер,

м. Други >> Настройки >> Номерация на документи. Маркирате документ тип Фактура, Дебитно известие, Кредитно известие, избирате Добавяне на поредица, вписвате в поле Префикс – 1, а в Начален номер, примерно 306. След като дадете б. Запис имате нова поредица. Маркирате я и натискате б. Активиране. Фактурите ще започват да излизат с номер 1000000306.
Върнете се в началото
sgn_bg

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2017 12:34    Заглавие: Отговорете с цитат

МНОГО благодаря,
явно просто е променен начина на описване на номера и затова не съм се ориентирал.

Велика програма, ще продължавам да я рекламирам.

Лек ден.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети