Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ВЕЛИКДЕНСКИ ОТСТЪПКИ!
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Microinvest Форум Форуми -> Продукти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
help112

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 09:07    Заглавие: ВЕЛИКДЕНСКИ ОТСТЪПКИ! Отговорете с цитат

Посетителите на този форум, както и организаторите му са достатъчно интелигентни хора, за да разберат и без коментар какво говорят цитираните по-долу факти:

Микроинвест каза:
http://www.microinvest.net/info/?tag=%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D1%8F
"Публикации с етикет “промоция”
Великден идва с 30 % по-ниска цена за ERP софтуер Mago.Net
25.03.2010 - * До 30.04.2010 г., всички нови договори с краен клиент се подписват при преференциални ценови условия с комплексна отстъпка от 30% ( 10% отстъпка от стойността на софтуера и 20% от стойността на консултантските услуги, предоставени по утвърден внедрителски план)."

Ето сега една табела, която ми хрумна да напиша на сергията си със зеленчуци: Великденска Промоция - 100% отстъпка при пазаруване на зеленчуци ! (в смисъл - излизат ви без пари) *100% комплексна отстъпка за салатата - (10% за маруля, 10% за кромид, 10% за краставица, 20% за магданоз, 10% за домати, 10% за репички, 30% за торбичката)

Закона за защита на потребителите и правилата за търговия (ЗЗППТ):
Чл. 29. (1) Реклама е всяко направено съобщение във връзка с търговия, занаят или професия с цел да се стимулира реализация на стоки или услуги.
(2) Забраняват се заблуждаващата или непочтената реклама.
Чл. 85. За нарушение на чл. 9, 27, чл. 29, ал. 2 и чл. 71 на виновните лица се налага глоба, а на едноличните търговци и юридическите лица - имуществена санкция от 1000 до 15 000 лв.

Господа, приятелски ви съветвам да наваксате пропуснатото в часовете по математика, ако сте изпуснали часа за изваждането на общ и на комплексен множител пред скоби . Или пък ако лъжливата отстъпка е сътворена от перфектен математик, който подценява знанията по математика на останалите, да си направи справка със ЗЗППТ и НК.

Ще очаквам реакция.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Иво Мирчев

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 13:18    Заглавие: Отговорете с цитат

"Великден идва с 10% отстъпка от стойността на софтуера и 20% от стойността на консултантските услуги, предоставени по утвърден внедрителски план за ERP софтуер Mago.Net"

Ето така трябваше да изглежда заглавието на този материал, ако Вашата логика бе вярна. Дълго, недостъпно, без стил и яснота. Всеки нормален човек, който го чете, ще остане в пълна заблуда за какво иде реч.

Сравнението на ERP софтуер с "кромид, краставица и магданоз..." е меко казано некоректно. За да функционира една компания с ERP система оптимално, има два основни компонента - софтуер и внедряване. Цената на софтуера се определя според едни показатели, а цената на внедряването - според други. И ако някой може да отиде на пазара и да си купи "кромид, краставица и магданоз...", а друг само "кромид и краставица, без магданоз", то при ERP системите е невъзможно за нов клиент да си купи софтуера, без да извърши внедряване. Затова горното твърдение звучи некомпетентно и е по-подходящо за Женския пазар, отколкото за форум на технологична компания.
По отношение на цитираните текстове:
Microinvest се стреми винаги да предоставя максимално пълна и коректна информация на своите клиенти и партньори по отношение на предлаганите продукти и услуги. В линка по-горе ясно се вижда и обяснението на тези 30%. То е написано като пояснение в най-долната част на текста със същата големина на шрифта! По никакъв начин не е неглижирано, скрито или заблуждаващо. Напротив - ясно указано е!
От друга страна е истина, че отстъпката не е цялостна от 30%, а комплексна. Истина е, че ако човек не прочете внимателно текста след заглавието, може да се заблуди, че ще си купи и внедри ERP система с 30% по-евтино. Уверявам Ви, обаче, че хората, които купуват ERP софтуер, не само прочитат цялата достъпна информация изключително внимателно, но и обмислят далеч по-дълго решението, в сравнение с моментите, в които пазаруват "кромид, краставица и магданоз...".
Понякога не можеш да кажеш всичко със заглавието на един материал, а същевременно трябва да го направиш и атрактивно, и провокиращо (съгласно закона!), за да могат усилията ти да имат максимален ефект.
Ако искахме да правим непочтена и заблуждаваща реклама, нямаше да поясняваме конкретните ни условия по тази промоция в същата статия. Или щяхме да го направим, примерно, с големина на шрифта 6. И не само това - в статията пояснението е с наклонен шрифт, за да привлече вниманието на четящия и да бъде абсолютно ясно за какво става дума.

help112 написа:
Господа, приятелски ви съветвам да наваксате пропуснатото в часовете по математика, ако сте изпуснали часа за изваждането на общ и на комплексен множител пред скоби.

Общото между комплексната отстъпка, която правим, и забележката в горния цитат е като общото между хипербола и парабола. Надявам се, че бяхме достатъчно ясни.

И за да не ни се налага да пишем заглавия на статии от по 5 реда, в които и самият читател се обърква, предпочитаме да сме честни към нашите клиенти и партньори като публикуваме атрактивно заглавие с максимално ясно обяснение на конкретната ни идея.
Бърза справка за начина, по който работим, може да бъде направена тук, в секцията промоции на нашия сайт.

И за да не доскучавам на аудиторията с четенето на дълги постинги, с Ваше "приятелско" позволение help112, ще продължа скромната си еднодневна отпуска! Smile

Последната промяна е направена от Иво Мирчев на Пет Апр 09, 2010 16:04; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
help112

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 14:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Принципността и честността в нашето общество винаги са доскучавали на тези, комуто не е изгодна. Сложното ви обяснение е наистина скучно, а азбуката на вашата принципност в личния ви блок е много различна от тази на клакьорската ви позиция тук. Важнато е хората да четат и да си правят изводите сами, а който има да се оправдава, нека продължава. Аз си мисля, че прaвозащитните институции ще намерят скоро време за всичко и за всички. Поздрави и приятна отпуска, другарю Мирчев !

Последната промяна е направена от help112 на Съб Апр 10, 2010 06:34; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Иво Мирчев

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 14:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Обяснението, което Ви дадохме, мисля, че бе съвсем точно и аргументирано. В отговор получаваме клише по-подходящо за деятел от крайно ляво политическо крило, отколкото за дискусия във форум на технологична компания.
Ако имате други въпроси и сигнали, сме готови да дискутираме и ако сме сгрешили някъде, ще се извиним и ще поправим грешката си (и това се е случвало).
Стремим се да работим коректно, съгласно добрите бизнес практики. Знаем, че можем и по-добре, и се стараем. Допускаме и грешки! Случаят, обаче, не е такъв. И няма да приема вменяване на вина по казус, по който такава реално няма.
Адмирации за Вашата наблюдателност. Подобни действия като цяло са полезни за работата, но нека те бъдат само в градивен тон.
И спрете, моля, с тези неаргументирани квалификации, прекрачващи добрия тон на дискусията.

Последната промяна е направена от Иво Мирчев на Пет Апр 09, 2010 16:06; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
help112

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 15:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, от името на 207 посетители, които "стоплиха" за какво иде реч. Това беше целта. А добрия тон, за който апелирате включва също да не използвате грешни (което означава обидни) политически квалификации към опонентите си, особено когато са реципрочни на истината и характеризират историята на вашия "успех" и подкрепата, която получи Микроинвест преди доста години (предполагам вие сте бил ученик тогава). Нека спрем дотук сега. Моля, модераторите да заключат темата.

Последната промяна е направена от help112 на Съб Апр 10, 2010 06:37; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Иво Мирчев

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 16:07    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз благодаря от името на над 5000 уникални посетители, прочели материалa в блога на Microinvest. Тези над 200 (вече) прочели тази тема сами могат да преценят кой, какво и по какъв начин иска да каже.
Относно ученическите ми години - предлагам да не ги разискваме тук... Тогава се стараех да понауча български и да не допускам сега Вашите правописни, пунктуационни и стилистични грешки (справка горните Ви мнения).
Една молба - не се обиждайте на определения, дадени аргументирано, точно и ясно, следствие на написани от Вас неща.
Пожелавам Ви успех!
Ние сме на разположение и следващия път, когато имате подобни съмнения, сме готови да ги дискутираме в конструктивен дух, а не както сега - да сипете неаргументирани твърдения. Така взаимно си губим времето.
Весел уикенд!
Върнете се в началото
help112

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 16:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Само фактология:
Аз започнах темата спазвайки неутралитет и добър тон, не дадох повод за лични и обидни нападки. Направете си справка във вашите постинги колко пъти обаче това правите вие. След всяка критика - обидна провокация. Това е вечният стил на вашата "контруктивност". Не съм учуден, не съм заел и офанзивна позиция. Поведението ви буди единствено съжаление. Всяко следващо репликиране от моя страна би ме свалило на вашето ниво. За последен път ви приканвам да се държите подобаващо за длъжността, която са ви дали в Микроинвест. Мисля, че бяхте шеф на рекламния отдел, а не личният доберман на собственика. Моля, за заключване на темата, а следващата реплика ще е от този, който не е пораснал достатъчно за да разбере от един път, че когато си сгрешил, не е прилично да хапеш. При интелигентните хора става и с извинение. (Постфактум виждам, че последната реплика е от човека, който е измислил и налага този неприятелски стил на общуване с дръзналите да изкажат мнения тук.)

Последната промяна е направена от help112 на Съб Апр 10, 2010 08:14; мнението е било променяно общо 4 пъти
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Апр 10, 2010 05:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Като част от добрия тон ли е:

Господа, приятелски ви съветвам да наваксате пропуснатото в часовете по математика, ако сте изпуснали часа за изваждането на общ и на комплексен множител пред скоби .

Единствено ще отбележа:
1. Ние не сме Ви приятели;
2. Възможно е някои от нашите колеги да притежават образование със степен по-високо от Вашето;
3. Когато си позволявате да давате съвет от такъв клас е недопустимо да допускате елементарни правописни и стилистически грешки. Това е като преподавател с кръчмарски речник.
4. Във Вашия коментар няма нищо конструктивно. Вие ни питате, ние Ви отговаряме за структурата на отстъпките.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
help112

МнениеПуснато на: Съб Апр 10, 2010 08:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето как започнах: "Посетителите на този форум, както и организаторите му са достатъчно интелигентни хора, за да разберат и без коментар какво говорят цитираните по-долу факти:
............
Господа, приятелски ви съветвам да наваксате пропуснатото в часовете по математика, ако сте изпуснали часа за изваждането на общ и на комплексен множител пред скоби . Или пък ако лъжливата отстъпка е сътворена от перфектен математик, който подценява знанията по математика на останалите, да си направи справка със ЗЗППТ и НК."
1.Вижда се, че частта извадена от вас в контекст от написаното по-горе, не е коректно действие. С условното си наклонение съм дал възможност да определите сами дали една от двете възможности е вярна и как да постъпите. Макар на практика да зная, че и математиката ви е ясна преди да я изполвате по манипулативен начин, че и закона сте прочели преди да го нарушите, защото просто разчитате, че никой никога няма да може нищо да ви направи. Това е презумцията за недосегаемост на всички самозабравили се.
2.Ясно е, че такъв "вид" не могат да имат приятели.
3.Аз не меря образованието си с никой от вашите колеги. Просто вчера сутрината пратих Великденската ви "промоция" без коментар на един математик, преподавател в университет, който може да е изучил и вашите колеги. Коментарът му беше, че не е вярно написаното най-горе, защото забележката след звездичката математически го оборва. В един продукт от две части отстъпката е средно-претеглената отсъпка, която се получава когато се калкулират поотделно с ценовата си тежест в общия продукт отделните компоненти след отстъпките върху тях и се получи крайната отстъпка по едно уравнение, което и вие знаете. Във всеки случай обаче тя никога не може да надхвърли максималната отстъпка, за някой от компонентите, в случая винаги ще е по-малка от 20%.
3.Не приемам обидата ви за "кръчмарския" език. Такава безпочвена и бездоказателствена обида сама по себе си носи белега на "кръчмарски" език.
4.Не съм правил неконструктивен коментар, просто изложих факти и си позволих приятелски съвет. Не съм задавал и въпроси. Всичко беше ясно още в първия ми постинг. Ясна ми беше до 100% и реакцията, която ще има от ваша страна, и хората, които ще подскочат, и езика, който ще използват.
И на последно, но не по значимост място искам да ви кажа нещо, провокирано от самочувстието, което демонстрирате за знанията си и уменията си в изплозването на най-красивия език на света - българския : Интелигентността и правилната позиция на човек не се измерват с перфектността на пунктуацията и стила на списване, а с това колко полезно и вярно е това, което казва. Перфидният лъжец, манипулаторът и алчният безскрупулник, които обслужват само личните си интереси с всяка своя дума, също използват прецизен стил и безапелационен език. Това обаче не ги прави достойни хора.
Върнете се в началото
Иво Мирчев

МнениеПуснато на: Съб Апр 10, 2010 08:29    Заглавие: Отговорете с цитат

help112 написа:
...

Точно така! Достойните хора също излизат винаги с имената си, а не се крият като мишоци зад псевдоними! Темата е изчерпана от съдържание след изложените нападки и в отговор получени аргументи.

/offtopic
И, за да опитате да направите и нещо градивно, уважаеми help112, елате на протестa срещу отмяната на забранана за тютюнопушене на обществени места, днес от 12:00, до езерото Ариана. Повече информация тук.
Върнете се в началото
help112

МнениеПуснато на: Съб Апр 10, 2010 08:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно така! Темата е изчерпана от съдържание след изложените факти и аргументи и в отговор получени нападки и обиди, както и опити за подмяна на собствената ми тема с реклама, която можете да направите в блога си, а не в моята тема, която е поставена изключително конкретно и коректно.
Помните ли онзи стар виц, който завършваше така: "а вие защо биете негрите?" Ето това е отговора, който давате, това е извинението, това е корекцията в поведението ви. Вместо да обясните защо лъжете и манипулирате, вие отклонявате темата с обиди за стил, език и изполване на ник, който не е на човек, а на цяло движение, защитаващо правата на прецаканите от такива като вас. И стига с този популизъм с тютюнопушенето. Това няма да изчисти съвестта ви във връзка с "професионалната" ви рекламна дейност.
Наистина трябва да спрете да се качвате постоянно с едно мнение отгоре и да покажете достойнство поне с гузно мълчание ако нямате вътрешна сила за повече.

Последната промяна е направена от help112 на Съб Апр 10, 2010 12:27; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
iv_elena

МнениеПуснато на: Съб Апр 10, 2010 11:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Не желая да се намесвам в словесната ви битка, само да покажа как изглежда всичко за един математически ум.

Софтуер - x
Внедряване - y
Предлагания комплекс без отстъпка: x+y
Реално предлагана отсъпка: 0,1x+0,2y
Рекламирана отстъпка: 0,3(x+y)

0,1x+0,2y<0,2x+0,2y<0,3x+0,3y
Очевидно са верни следните изрази:
0,1x+0,2y<0,2(x+y)
0,1x+0,2y<0,3(x+y)
(Освен ако x и y не са отрицателни числа, но се съмнявам да плащате на клиентите си за да купят стоката)

Няма как да отречете, че реално предлагате отстъпка, която не само е по-малка от 30%, а даже е по-малка и от 20%.
Аз напълно разбирам, че рекламата е винаги преувеличена, защото нейната цел е да привлече клиенти. Но добрата реклама трябва да е поне сравнително вярно твърдение, а не явно невярно както е в случая. Би било истина да напишете например : "Великден идва с много по-ниска цена за ERP софтуер Mago.Net". Аз ако съм ваш клиент, който живо се интересува и следи продукта, бих била също толкова заинтигувана колкото и от сегашното ви заглавие. А вие нямаше да публикувате нещо невярно. Впрочем, това че заглавието е невярно е признато в един пост, за какво тогава са толкова много думи след това. А начина, по който използвате фразата 'комплексна отстъпка" е странен, би трябвало тя да означава отстъпката от целия комплекс компоненти, а не сбора от отделните отстъпки. Представете си, работодателя решава да ви увеличи заплатата и казва: ще получите 30% увеличение на заплащането разпределено ето така: 10% увеличение на заплатата и 20% на извънредния труд. И какво, ще вземате с 30% повече ли? Не... И тогава вашата логика ще е като моята, но сега извъртате думите.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Апр 10, 2010 14:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявайте, но случайно ли е, че и на help112 и на iv_elena IP адресите са от Пловдив? Възможно ли е да се окаже, че стои един и същ човек, който си задава въпроси и си отговаря?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
iv_elena

МнениеПуснато на: Съб Апр 10, 2010 14:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е случайно, че сме от един град, но не сме един и същи човек.
Виктор, аз наистина бих искала да знам къде виждате нещо невярно в написаното от мен. Аз съм много логичен човек и ако ми докажете, че сте прави, ще го призная в прав текст.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Апр 10, 2010 14:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Нито веднъж не оспорвам това, което сте написали или възможността за грешка при рекламата.

Стилът, нападките, "добермани", "другари" и други такива практически обезмислят идеята на постинга. Целият стил говори за заядлив човек с дребна душица, които измества центъра от проблем към лична незадоволеност.

Така че, ако той се опита да опише проблема качествено и културно, то е възможно и ние да му отговорим качествено и културно.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Microinvest Форум Форуми -> Продукти All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети