Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

От Microinvest Invoice към Microinvest Invoice Pro
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kolev87

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 25, 2017 10:19    Заглавие: . Отговорете с цитат

Оказа се, че след като пусна отново инсталатора Setup_InvoicePro_x64.exe този Native Client го имаше в списъка за инсталация преди да излязат бутоните за поправка и деинсталация. Премина инсталатора и сега всичко е точно. Благодаря за насоките!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Яну 25, 2017 12:28    Заглавие: Отговорете с цитат

В бъдеще не деинсталирайте компоненти, които са важни за програмата. Това е чисто операторска грешка.
nounev

МнениеПуснато на: Чет Фев 16, 2017 21:26    Заглавие: Обединяване на стокови в една фактура Отговорете с цитат

В представянето на Invoice Pro пише за такава възможност, но за съжаление не я откривам! Четох из форума дискусии отпреди няколко години и реших, че след като вече сте обсъждали проблема и "грешката" в сайта Ви не е поправена, то вероятно възможността за обединяване на стоковите вече съществува. Ако ме съветвате да си купя Склад Про, купил съм си за 5 работни места и Баркод принтер про съм си купил, но държа на Invoce, защото имам над 28 000 артикула и не мога предварително да ги обхвана /поне за сега/ и ми се налага да дописвам като "машинописка". Laughing
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2017 09:57    Заглавие: Отговорете с цитат

От написаното не стана ясно какво се изисква от програмата. Моля, обяснете с пример? Каква е "такава възможност"?
emil_z_

МнениеПуснато на: Вто Апр 18, 2017 14:58    Заглавие: Microinvest pro на маймуница Отговорете с цитат

След успешна инсталация на 64 бит версия на МИнвест Про на Windows 7 и след експортиране на данните на активната база от МИнвест, ми се зареждат всички издадени документи до края на 2016 г., но не и тези от началото на 2017 г. досега. Освен това при извеждане на списък с издадени документи, всички символи са на маймуница (с изключение на поредните номера на издадените документи- фактури) и не се разчита нищо. Как могат да се оправят тези два проблема?
Върнете се в началото
emil_z_

МнениеПуснато на: Вто Апр 18, 2017 15:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Изписва ми ето това при опит да извърша експорт на база данни от МИнвест , която обхваща периода до 18.04.17, т.е. до днес.

"Промените не могат да бъдат запазени, поради следните грешки:
1. В текущата фирма вече има издадени документи. Моля, създайте нова фирма.
2. В текущата фирма вече има създадени стоки. Моля, създайте нова фирма.
3. В текущата фирма вече има създадени партньори. Моля, създайте нова фирма."

Всички данни за изнадени вече документи и партньори до края на 2016 г. са импортирани, но всички се изписва на маймуница. Как мога да променя шрифта на крилица, така както се визулаираше в МИнвест под Windows XP?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Апр 18, 2017 16:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Версия на продукта?
Как е инсталиран SQL сървъра?
emil_z_

МнениеПуснато на: Сря Апр 19, 2017 14:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Докато оправим единият проблем и хоп-друг. Показва ми, за вече издадени фактури със старата програма, някакви странни стойности на ДДС, което не е 20 %, напр. стока със стойност 50 без ДДС и издадена фактура за 60 лв. с ДДС (20 % , т.е. 10 лв. върху 50 без ДДС), а сега ми я показва 58 лв, т.е. 50 лв. + 8 лв. ДДС, което явно не е 20 %, а съвсем друг процент. Така е за повечето вече издадени фактури със старата програма. Когато сложа опция за печат на някоя стара фактура, издадена с предната програма, ми показва в preview преди печат, ставка 20 % ДДС и правилно изчислена обща сума с ДДС, но в полето словом не ми подава тази сума, ами изписва друга. Например- 70 лв без ДДС, изчислява 84 лв с ДДС и така е написано с цифри, но в полето словом пише "Седемдесет и осем лв." и това не подлежи на промяна или редакция, т.е. ако го пусна, така и ще се отпечата, а това е вече издадена фактура със старата програма, където си беше 84 и цифром, и словом. Търсих в настройките, но нищо не можах да променя. Какво да правя? При издаване на нов документ с новата програма всичко е наред и се начислява правилно ДДС, съответно-правилно се изписва и цифром, и словом.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Апр 19, 2017 16:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз лично пробвах написаното от вас и не се вижда такъв проблем. Вероятно:
1. Стария Microinvest Invoice е бил много древна версия;
2. В стария Microinvest Invoice вероятно е имало цени с фиксирано ДДС;
3. При конверсия на данните е имало разминаване, например старата версия е била с изключено ДДС, новата с включено;
4. Нещо друго, което не се вижда на пръв поглед.

Не ми отговорихте и на поставените от мен 2 въпроса...

PS: Защо трябва да редактирате стари фактури с новата програма?
emil_z_

МнениеПуснато на: Чет Апр 20, 2017 10:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако примерно се наложи да отпечатам наново вече издадена стара фактура, това което ще се отпечата на хартиения носител, ще бъде вярно цифром, но грешно словом, което е абсурд (напр. пише 84, словом "Седемдесет и осем"). Да се надяваме, че няма да ми се налага да отпечатвам наново стари, вече издадени, фактури. При инсталиране на новата програма не е отметнато включено ДДС и така е било и при старата.
Върнете се в началото
globalconsult07

МнениеПуснато на: Вто Май 23, 2017 09:12    Заглавие: Промблем при актуализацията на Microinvest Invoice Pro Отговорете с цитат

Здравейте,
Преди няколко дена шефът ми реши да актуализира програмата Invoice pro, но не изчакал да приключи актуализацията и я прекъснал. В резултат на това в момента не мога да стартирам програмата и ми излиза съобщение "В програмата възникна неочаквана грешка. Приложението трябва да се затвори. Желаете ли да изпратите съобщение за грешката до Microinvest?". Не е правен архив на програмата. Инсталирахме програмата на друг компютър и прехвърлихме данните от стария. За съжаление и там не се стартира програмата. Моля за помощ. Благодаря.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Май 23, 2017 09:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Каква е операционната система?
Имате ли антивирус на компютъра?
Какво пише в log файловете?
globalconsult07

МнениеПуснато на: Сря Май 31, 2017 16:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте и извинете за закъснелия отговор.
Операционната система е Windows 7 и антивирусната програма е AVGfreeantivirus.
Можете ли да ми кажете кои са тези лог файлове?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Юни 06, 2017 11:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Log файлове.
alexpet

МнениеПуснато на: Сря Юни 14, 2017 14:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, знам че в про версията не може да се печатат оригинал и копие на 1 лист ( това не ми трябва по принцип ) , но може ли 2 копия да се печатат на 1 лист ?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 6 от 8

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети