Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Microinvest Делта Pro
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro
Предишната тема :: Следващата тема  

Допада ли Ви Microinvest Делта Pro?
Да, много :-))
42%
 42%  [ 30 ]
Да :-)
33%
 33%  [ 24 ]
Не успях да инсталирам тази beta версия :-|
11%
 11%  [ 8 ]
Не :-(
2%
 2%  [ 2 ]
Не, не ми допада въобще :-((
9%
 9%  [ 7 ]
Общо гласове : 71

Автор Съобщение
radoy_k

Местожителство: Карнобат

МнениеПуснато на: Нед Ное 07, 2010 16:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте.
Може да ползвате Архи Про. Прави архиви на всичко, което му посочите, в определено от Вас време.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Петър Маринов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Ное 08, 2010 09:13    Заглавие: Re: АРХИВ? Отговорете с цитат

В новата версия на Microinvest Архи Pro ще има добавени възможности за поддръжка на базите данни на новото поколение продукти - Invoice Pro, Делта Pro, ТРЗ и ЛС Pro. Тя ще бъде публикувана при излизането на официалната версия на Делта Pro - в началото на следващата година.

Ще помислим и за възможност за архивиране на всички бази за даден продукт или за всички продукти автоматично.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Ное 08, 2010 13:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Архивирането на всички бази е доста спорен въпрос. Архивираме всички бази, след това се налага възстановяване на определена фирма, всички ли ще възстановяваме или сега от пълния архив ще трябва да извлечем само една? Спестяваме едното, правим другото много по-сложно и опасно.
Върнете се в началото
vladko

МнениеПуснато на: Пон Ное 08, 2010 14:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо не може както преди-просто да си копирам на флашка базите?
Само с sql ли мислите да остане последно?
Архиватор про?
Трябва ли да я купувам или е свободна като инвойс ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladko

МнениеПуснато на: Пон Ное 08, 2010 14:23    Заглавие: още нещо Отговорете с цитат

Знам,че това е бета.
Старата делта направо хвърчи ако говорим за зареждане.
Надявам се да го оправите това.
Не,че е бавна толкова.Визуални стилове?Ако евнтуално е много тежка.
Все пак не мисля да си сменям 9 компа колкото и да ми допада делта Smile
Поздрави.
Върнете се в началото
Петър Маринов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Ное 08, 2010 16:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Времето за зареждане ще бъде оптимизирано, но все пак няма как да "хвърчи", тъй като платформата за разработка и хардуерните ресурси, особено като системни изисквания, са доста по-големи. Като скорост за въвеждане на операциите и работата като цяло - там сме си поставили доста по-амбициозни цели и се надяваме да надминем производителността на Microinvest Делта сериозно. Smile
Върнете се в началото
vladko

МнениеПуснато на: Пон Ное 08, 2010 17:03    Заглавие: Отговорете с цитат

СУПЕР.
НЕ ми оговорихте за архивирането.
Според мен ще бъде по-добре да се направи модул за архиви-например задавам му външен хард и то ми прави архив на всичките фирми както са
(f.e фирма 1 да е отедлен фаил ,2 фирма на други) и аз да си избера коя фирма да възстановя.
Пиша на фонетика извинявам се за грешките...
Върнете се в началото
Петър Маринов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Ное 08, 2010 17:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, това ще го реализираме чрез следващата версия на Microinvest Архи Pro.
Върнете се в началото
tazmaniec

МнениеПуснато на: Чет Ное 18, 2010 00:24    Заглавие: Re: АРХИВ? Отговорете с цитат

vladko написа:
Хора не ми е ясно как ще става архива?
Пак ли сте бъде фирмичка по фирмичка?
Можете ли да направите някакъв модул за архивиране на цялата база от фирми?
Аз имам 60 фирми?
Със сегашната делта и този офис пакет директно копирам директориата.
Има ли възможност новата делта да е на същия принцип а не само със SQL?
Как да направя архив сега?Кога ще мога да импрортирам зада видя как наистина работи?
Сещаш ли се колко голям ще ти стане архива на 60 в 1 след време, когато ти порасне базата данни. Ни на флашка ни на двд ще можеш да си я запишеш.

Веселин Чолаков написа:

Да! За първата от счетоводните години може да се избере дата за начални салда
Проблема с партньорите е решен като вече има начално състояние по контрагент и по документи.
Изберете сметка от индивидуалния сметкоплан, към която има закачен Партньор и натиснете бутона 'начални салда'.
В този прозорец се въвеждат салда по фактури, ДИ, КИ и плащанията с РКО, ПКО и банкови извлечения Exclamation
Да, това е чудесно решение. Пак ще се въвежда на ръка, но все пак е нещо в положителна посока.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Чет Ное 18, 2010 11:02    Заглавие: Re: АРХИВ? Отговорете с цитат

Здравейте,

Веселин Чолаков написа:

Да! За първата от счетоводните години може да се избере дата за начални салда
Проблема с партньорите е решен като вече има начално състояние по контрагент и по документи.
Изберете сметка от индивидуалния сметкоплан, към която има закачен Партньор и натиснете бутона 'начални салда'.
В този прозорец се въвеждат салда по фактури, ДИ, КИ и плащанията с РКО, ПКО и банкови извлечения Exclamation

tazmaniec написа:
Да, това е чудесно решение. Пак ще се въвежда на ръка, но все пак е нещо в положителна посока.

Началното салдо по партньори и по документи се въвежда ръчно само при първоначално настройване на системата за работа, т.е. при създаване на нова база данни. С приключване на счетоводните години тези салда се прехвърлят автоматично.

В Делта Pro, също така, няма ограничения в периода на справките. Можете да задавате период включващ няколко счетоводни години без необходимост от превключване на специален режим. По този начин лесно можете да следите задълженията и вземанията и упражнявате контрол въху информацията.
Върнете се в началото
Явор Паскалев

Местожителство: България

МнениеПуснато на: Вто Ное 30, 2010 23:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте на екипа на "Микроинвест",

Много се радвам, че официалният старт на "Делта Про "наближава. От опита ми със "Склад про" виждам сходства в потребителския интерфейс. Това, което според мен е необходимо да се подобри спрямо "Делта" е най-вече работата с материални сметки, винаги ме е затруднявало и забавяло търсенето на конкретна стока или материал, тъй като не е върможно автоматично търсене или филтриране, а и ограничението на броя на материалните сметки ме притесняваше. Макар и в табличен режим на сметките, работата на "Делта" е затруднена, тъй като имам 300 сметки за стоки и материали.
Ако следвам логиката на "Склад про" би следвало това ограничение при "Делта про" ще отпадне? Ще има ли начин за търсене или филтриране по азбучен ред или друг признак на материалните сметки, както и съдаване на групи, в който да могат да влизат мат. сметки, както правим със стоките, които значително би улеснило работата?
Има ли начин да се прави експорт между двата "Про" с цел въвеждането на информацията за стоките/сметките да става еднократно и така да се доближим до смисъла на една модерна ЕRP система?
Като цяло винаги съм се радвал на факта, че се разработва с желание модерен български продукт, който ориентиран към лесна работа на потребителите и има добра поддръжка. Като екип се интересувате се от мнението на потребителя, правите бързо подобренията, който е необходимо, а и цената е на продуктите е достъпна. Не бих искал да звучи като реклама.
Но, според мен е много добър подходът ви за допитване към потребителите, тъй като така те в по-голяма степен биха приели продукта като свой, а това ще е от полза и на двете страни.
Поздрави Very Happy
Върнете се в началото
Явор Паскалев

Местожителство: България

МнениеПуснато на: Вто Ное 30, 2010 23:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
В този продукт не толерираме директно контиране на 501 с партньор.

Това защото обвързвате 411 с партнъор (за по-нататъшни отчети продажби по партнъори) , а не 501 ли е или има друга причина?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Дек 01, 2010 08:30    Заглавие: Отговорете с цитат

При този продукт има съвсем друг подход на разработка. Ние вече имам опит и знаем какво да изискваме като входна информация. Затова ще има и много оптимизации.

За материалните сметки ще има мощен алгоритъм, но има и много въпроси по отношение на функциалността. Постепенно ще видите резултатите.
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Сря Дек 01, 2010 11:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Заложена е възможност за "закачане" на всеки партньор към сметка за разчети с контрагенти, с оглед постигане на пълна проследяемост и контрол на информацията, генериране на точни данни във финансовите отчети.

Запазили сме бързината на въвеждане стопанските операции и улеснение при отразяване на плащанията в брой, чрез автоматична функция Разплащане, която е част от прозореца за контиране.
Върнете се в началото
Albena

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2010 18:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Дългогодишен клиент съм ви и сега с удоволствие разглеждам новата счетоводна програма. Не съм се запознала напълно с нея, но от това , което видях ми се иска да ви кажа няколко неща. За мен е изключително важно бързото въвеждане на информацията, което означава - никакво използване на мишка в прозореца за контиране! Твърдо не ми хареса това, че сметка 501 не е обвързана с партньор. Да речем с това можем да свикнем, но трябва да се оптимизира разплащането. Това преминаване в дясно и ляво с мишката е твърде бавно. За сега това видях, поздравления за новата Делта!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 2 от 7

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети