Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Фактури платени по каса при обмен към Делта

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dimitrov_m

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Яну 19, 2011 00:03    Заглавие: Фактури платени по каса при обмен към Делта Отговорете с цитат

Здравейте,
пробвам прехвърлянена на фактури от InvoicePro към Делта. Съответно имам фактури платени в брой и отбелязани в InvoicePro, че са изплатени по каса. След извършване на обмена от InvoicePro към Делта фактурите платени по каса ми остават неизплатени. Няма операции за плащанията на тези фактури. Къде е проблемът?
И между другото същото се получава и към Делта про
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Сря Яну 19, 2011 19:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой ще ми отговори ли поне да знам аз ли греша и къде греша?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Яну 19, 2011 21:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Microinvest Invoice е програмен продукт за фактуриране. Въобще не се разглеждат разплащанията към документите. Затова и такава информация не се прехвърля към счетоводната система. Ако е необходимо да се следят и плащания, инсталирайте Microinvest Склад Pro.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Съб Яну 22, 2011 18:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
то тогава се обезсмисля функцията файл към Делта, напълно безполезна става. Мисля че все пак като се прави нещо е добре да се направи до край. В случая правено недоправено. Ако имам клиент на който не е необходимо инсталирането на склад про...А и в крайна сметка става въпрос за едно следене на това дали е в бр или не.
Но както и да е благодаря все пак за отговора.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Яну 22, 2011 18:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо да се обезсмисля? Прехвърлят се документите с партньорите. Ако искаме всичко да се прехвърли, тогава използваме Microinvest Склад Pro.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2011 00:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами с каква цел тогава е създаден Invoice pro след като казвате да използваме складовата...В случая примерно имам клиент за който не ми трябва складова...И като прехвърля документите ако трябва да заделям време да ровя коя фактура е по каса за да я платя мисля че се обезсмисля този модул, или може би се бъркам, че всеки създаден модул е да олеснява, а не да затруднява повече работата.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2011 00:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Microinvest Invoice и Microinvest Invoice Pro са създадени за:
1. Всички, които досега са писали фактури на ръка и от кочани;
2. За тези, които искат да издават международни фактури;
3. Потребители, които правят електронни фактури;
4. Малки и средни фирми, които нямат специализиран софтуер за своята дейност;
5. Фирми с различни офиси, които работят синхронно;
6. Използване на красиви документи в различни стилове и фирмено лого;
7. Разширяване на възможностите на различни програмни продукти, при които фактурирането не е добре развито;
8. Издаване на фактури в различни ситуации, при променлива данъчна основа и специални казуси.

Всичко това програмата го владее отлично. И при всички тези казуси програмата се справя перфектно с нейната задача, защото плащането не е част от този процес. Следенето на плащанията е част от работата на счетоводния отдел на фирмата и няма общо с продукт за фактуриране. Ако Вие твърдите обратното, тогава обяснете как бихте проследили този процес при кочан с фактури? Точно тук се намесват различните класове продукти - безплатен за издаване на фактури и платен продукт за автоматизация на процесите.

И още нещо, което аз винаги давам за пример:
Български GSM оператор ни издава фактура за месечно потребление. Това, по какъв начин ще платим не зависи от съответния GSM оператор, зависи единствено от нашето желание. Ако имаме пари по сметката, можем да платим така, ако трябва да оправяме червена каса можем да платим в брой. А може да зависи единствено от настроението ни сутринта. Затова какво пише във фактурата и реалната ситуация е само с пожелателен характер.
Върнете се в началото
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2011 01:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм казал, че програмата не се справя с тези неща, които сте изброили първо. Второ ставаше въпрос в мойто питане защо не може и отговорите съответно са:
Защото аз съм сгрешил нещо
Защото програмата няма тази опция
В този случай е второто,това говори достатъчно само по себе си за възможностите които дава, следователно няма повече какво да коментирам.
Благодаря за отделеното внимание
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети