Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с ДДС-декларация

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sasho75

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 11, 2011 4:21 pm    Заглавие: Проблем с ДДС-декларация Отговорете с цитат

Здравейте,
опитах се да подам ДДС-декларацията за м. Януари и ми изкара следното съобщение:
Открити са фатални грешки (VIES-декларация)!
Секция декларатор: Невалидна дължина на входния файл!
Секция декларатор: Невалиден формат на пощенски код!
Секция декларатор: Неизвестен код на тип лице.

Въпросът е малко спешен. Все пак днес сме 11-ти!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Фев 12, 2011 9:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеделник сутринта трябва да направим дистанционен сервиз. Грешките изглеждат много странни, изпратете ни получените ДДС файлове. С коя версия на програмата на НАП сте?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sasho75

МнениеПуснато на: Съб Фев 12, 2011 10:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отзивчивостта, но се оправих. Бях пропуснал да въведа пощенски код. Smile
Но, може би, ще се наложи да направим дистанционен сервиз за един странен проблем, който забелязах преди малко и даже изпращах съобщения от програмата. Накратко имам взета контировка от типа Д-т 601, Д-т 402, д-т 4531/К-т 401. В справка Задължения вземания по партньори, ниво контиране се виждат две контировки от типа 402/401, едната с "+", другата с "-" и естествено "дължимата сума" също е грешна. Проблемът е същия и със контировка от типа 411/412, 4531. В справка Задължения вземания по партньори, ниво контиране имам пак две контировки от типа 411/412 и пак с противоположни знаци.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Фев 12, 2011 10:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Що за странна контировка е това? Аз не съм счетоводител, но ми се струва много нелогична.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sasho75

МнениеПуснато на: Съб Фев 12, 2011 10:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А как според Вас да отразя направеното авансово плащане към доставчик и в същото време закупени от него материали?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Фев 12, 2011 10:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това ще го коментират специалистите, аз все пак съм инженер.
Върнете се в началото
sasho75

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2011 11:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Дори контировката да е "странна", не би ли следвало справката Задължения/вземания по партньори, ниво Контиране да извежда информация за въведените контировки, а не да си добавя нова с противоположен знак?
Върнете се в началото
bcons

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2011 11:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Контировката не е странна, а съвсем стандартна при осчетоводяване на авансови плащания. Аз пък сега имам следния проблем. Погрешно добавих в едно контиране 412 в кредита, редом със 703, и записах контирането. След това се оказа, че всъщност по тази фактура не се приспада аванс. Не успях при редакцията на контирането да махна съвсем сметка 412 от кредита, успях единствено да зануля сумата, но сметката си остана там.
В последствие, и при мен в справката по партньори на ниво контиране излизат същите излишни контировки, но пък като цяло общата сума за партньора ми е вярна.
Върнете се в началото
sasho75

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2011 2:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само да допълня, че в модула разплащания всичко е наред. Там сумата е вярна.
Върнете се в началото
gvt_bg

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2011 3:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

E г-н Павлов контировките въобще не са странни. Точно на място са си. Като не сте счетоводител и специалист в счетоводната област не коментирайте инженерните си умения тука тогава. Smile Very Happy Колегата е многа прав. При мене същото нещо не се получава . Вкарана грешна сметка . Вместо по Кт 702 / Кт 412 - Дт 411, аз съм сложил 402 и немога от редакция на контировката да смена 402 вместо 412 . 402- само стои с 0 сума . Не можели като в старата делта след редакция на контирането да може една сметка да се замени с друга и сумата да си е всъщата г-н Павлов. Това мисля че може да го направи специалист инжинер като вас- т.е програмист. Мерси. Дано отстраните нещата своевременно. Успех Smile
Върнете се в началото
Веселин Чолаков
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2011 5:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Kъм sasho75:
Така е при използване на с-ката за авансово плащане (402;412) в разплащания всико е наред, но в спаравката за Партньори на ново контиране информацията не излиза правилно, ще установим причината и в следваща версия ще бъде коригирана.
Към bcons:
Вероятно към с-ка 412 има закачен партньор и сметката с която искате да я смените syotwetno, няма. За целата изтриите реда с 412-та сметка (через бутона Delete).
Към gtv_bg:
Говорите за различни неща с bcons! В Microinvest Делта при смяна на сметка в редакция на контиране сумата на съответния ред не се нулира. Ще проверим дали това може да работи по същия начин и в Делта Про!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети