Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Microinvest ТРЗ и ЛС Pro
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  

Допада ли Ви Microinvest ТРЗ и ЛС Pro?
Да, много :-))
41%
 41%  [ 23 ]
Да :-)
30%
 30%  [ 17 ]
Не успях да инсталирам beta версията :-|
12%
 12%  [ 7 ]
Не :-(
7%
 7%  [ 4 ]
Не, не ми допада въобще :-((
7%
 7%  [ 4 ]
Общо гласове : 55

Автор Съобщение
Administrator
Site Admin
Site Admin

МнениеПуснато на: Вто Апр 12, 2011 08:36    Заглавие: Microinvest ТРЗ и ЛС Pro Отговорете с цитат

Уважаеми партньори и клиенти,

Очакваме Вашите предложения, мнения, въпроси и коментари относно публикуваната beta версия на Microinvest ТРЗ и ЛС Pro.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
miro7874

Местожителство: Карлово

МнениеПуснато на: Вто Апр 12, 2011 17:14    Заглавие: Отговорете с цитат

От къде може да се изтегли версията?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Апр 13, 2011 07:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Версията се разпространява сред тесен кръг партньори, свържете се с Веселин Чолаков на 02/9555515 и той ще определи дали имате достъп до този продукт на ниво Alpha версия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vladko

МнениеПуснато на: Чет Апр 21, 2011 13:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще ви питам за последен път-кога ще излезе версия за краен потребител?
Като се обадя в офиса винаги някой ми мънка и ми казва дати дето не са реални.
Има ли смисъл да чакам още или да си взимам нещо друго.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Апр 21, 2011 13:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Версията ще излезе когато е готова за пазара. Все още има нюанси, които се дооправят, но ако вземете тестовата версия (позвънете в офиса и търсете Веселин Чолаков) ще видите колко е добра. Засега само положителни отзиви.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Сеп 16, 2011 12:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече е налична Beta версия.
Върнете се в началото
account

МнениеПуснато на: Вто Окт 04, 2011 16:46    Заглавие: придложение Отговорете с цитат

след като изтеглих бета версията на трз про и я разгледах имам следните предложения:
1. Работя изключително много с фирми , в които има сумарно отчитане на работното време.Във връзка с това предлагам да се създаде възможност за въвеждане в картона на всеки работник период на отчитане на извънредния труд, като се отчете факта ,че ако работника напусне преди да е изтекъл периода /по закон 3 месечен, но може и всеки месец/,начисляването да се извърши в месеца на напускане.
пример 1: Работник постъпва на работа на 01.04.2011.В картона се задава начало на отчитане на извънреден труд при сумарно отчитане на раб.време м.04.2011 и край на м.06.2011.При зададени всеки месец отработени часове в последния да се компенсират и начисли само ако останат часове извънреден труд.
пример 2: Работник постъпва на 01.04.2011, но напуска на 12.05.2011,зададен 3 месечен период на отчитане на извънреден труд. Програмата да отчита сама ,че в м.05.2011 /при напускането/трябва да компенсира и начисли изв.труд ако има остатък.

Друго предложение
При работа по дог. по чл.114 от КТ да може в картона да се начислява не основна заплата, а часова ставка. В зависимост от това колко дни и съответно часове на ден е отработило лицето да се начислява и РЗ за месеца.Да се въвеждат и точните дни в които работника е бил на работа/2,6,14 и т.н./ това ще улесни нас ,при въвеждане на болнични и отпуски и няма да смятаме на ръка колко дни не е работило лицето и да се чудим как да излъжем персонален регистър , за да му се изплатят болничните. Отчитането обаче в декл.обр.1 мисля, че ще е по сложно и там трябва да се помисли повече.

Това е на пръв поглед.
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Сря Окт 05, 2011 08:03    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте,

Предложенията Ви са добри и мога да Ви уверя, че вече са дискутирани и предвидени. Платформата на ТРЗ и ЛС Pro е изградена така, че в най-скорошните следващи версии тези модули ще бъдат реализирани.

Ако трябва да бъдем точни обаче:

1) Периода на сумирано отчитане на работното време може да бъде от един до шест месеца. Както вече сме пояснявали, за целите на СИВР е предвиден персонален календар за всеки служител за посочване на индивидуалните смени на работниците;

2) При чл. 114 (полагане на труд в отделни дни от месеца) за целите на декл. обр. 1 е необходимо посочване на дата на започване и дата на прекъсване на осигуряването. В декл. обр. 1 има пет полета за започавне и пет за прекъсване на осигуряването, ако работникът е работил 10 дни по 4 часа на ден, трябва да подаваме две декл. обр. 1 по простата причина, че няма как да съберем всички прекъсвания на осигуряването в една!? Поради тази причина отработените дни се посочват последователни, докато НАП не изведат по разумно решение и правила за подаване на данни за този вид назначение.
Върнете се в началото
tazmaniec

МнениеПуснато на: Сря Окт 05, 2011 11:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги отново прави впечатление огромното лого на Микроинвест. Не е нормално това. Разбирам да си напишете някакви неща отдолу и да се изписват на документа, но това лого вади очите и се чудиш с коя фирма работиш. Толкова объркани хора има, че като нищо ще вземат Микроинвест за издател на документа.
Знам, че няма да го махнете това чудо, но съм длъжен да пробвам. По-добре да вдигнете цената на продукта с 5 лева отколкото да искате всеки да си плаща да му сложат логото. Толкова елементарен номер да изглежда отстрани това, че чак не ви подхожда ако се имате наистина за сериозна компания.

В крайна сметка понеже се задават въпроси, въпроса ми е може ли да се махне логото, което явно ще изкача от всеки документ или ще трябва да си плащаме за тази услуга и колко ще струва това?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Окт 05, 2011 13:06    Заглавие: Отговорете с цитат

@tazmaniec: Дразнещо и неправилно мнение! Обидно, и написано от човек, който знае всичко. Цитирам "Знам, че няма да го махнете това чудо, но съм длъжен да пробвам." А дали сте се замисляли за неговото предназначение?

Първо това е първата публична версия и е съвсем нормално да има знак върху документите.
Второ, в бъдещата версия там е предназначено за индивидуално лого на фирмата. Отворете документ на мобилен оператор или кабелна телевизия или друга компания и вижте как се правят документите.
Трето и последно, нашата политика е напълно отворена, Вие изпратихте ли предложение за логото или просто написахте "Знам, че ..."

Точно такива като Вас вредят на имиджа на фирмата, въпреки нашето голямо старание за чуем всички мнения на клиентите. Уж тези лица всичко знаят, но се оказва, че това са само сплетни и някакви нереални предположения. Ще се извините ли публично, ако се окаже, че в официалната версия на продукта има технология за поставяне на собствено лого върху документите?
Върнете се в началото
tazmaniec

МнениеПуснато на: Сря Окт 05, 2011 14:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
@tazmaniec: Дразнещо и неправилно мнение! Обидно, и написано от човек, който знае всичко. Цитирам "Знам, че няма да го махнете това чудо, но съм длъжен да пробвам." А дали сте се замисляли за неговото предназначение?

Първо това е първата публична версия и е съвсем нормално да има знак върху документите.
Второ, в бъдещата версия там е предназначено за индивидуално лого на фирмата. Отворете документ на мобилен оператор или кабелна телевизия или друга компания и вижте как се правят документите.
Трето и последно, нашата политика е напълно отворена, Вие изпратихте ли предложение за логото или просто написахте "Знам, че ..."

Точно такива като Вас вредят на имиджа на фирмата, въпреки нашето голямо старание за чуем всички мнения на клиентите. Уж тези лица всичко знаят, но се оказва, че това са само сплетни и някакви нереални предположения. Ще се извините ли публично, ако се окаже, че в официалната версия на продукта има технология за поставяне на собствено лого върху документите?

Ако ви отговоря в този стил и аз, ще си изгубим времето в безсмислена полемика, която смятам, че не е нужна.
За съжаление виждам, че няма как да ме разберете правилно предвид определението, което ми лепнахте, но не смятам, че е добре и точно във фирмения ви форум да се води дискусията, която ще си премълча.
При все, че го приехте така лично и емоционално естествено ще се извиня още сега преди официалната версия. Извинявам се за некоректното си изказване по-горе без да съм запознат с всички факти!.
Успешен ден!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Окт 05, 2011 14:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега ще Ви отговоря както би било редно да се води фирмена кореспонденция:
1. Във финалната версия е предвидено на всеки документ на може да се поставя фирмено лого. В предишната версия логото е поставено на фирмата производител с рекламна цел;
2. Microinvest анализира всички постъпили предложения за усъвършенстване и адаптиране на продукта. Засега промяна на логото не е постъпвало. Фирмата има много гъвкава политика и не би пропуснала такова запитване.
Върнете се в началото
tazmaniec

МнениеПуснато на: Сря Окт 05, 2011 15:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за горният коментар и като цяло за отговора, който предвид поведението ми си мислех, че няма да получа.

Искам само да довърша относно началното ми "злобно" мнение. Всъщност сега като се замисля може да не сте вие хората, на които трябва да се ядосвам но все пак.
Става въпрос за следното. Ако вземем предвид програмата за фактури или склад про примерно там знаете как се сменя логото заместваш файла с точните размери и собствено лого и готово. Е да обаче при всеки ъпдейт тази процедура се повтаря. Всичко е ОК, но обикновено хората не обичат да мислят и когато се наложи на един човек да се разходи до хиляда места да покаже отново и отново това така трудно действие по копи и пейст, този човек почва да се чувства гневен.
Явно съм насочил гнева си не където трябва, за което се извинявам отново.
И последно понеже сме в раздел ТРЗ, когато се запозная обстойно с програмата ще коментирам ако мога да бъда полезен за вас и за себе си.
Чао
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Окт 05, 2011 16:09    Заглавие: Отговорете с цитат

В Microinvest Invoice постоянно има изменения в документите. Дори и по една чертичка в документа или едно променено поле, измененията са постоянни. Те се провокират от постоянно променящото се законодателство и осъвременяване на документите. Затова документ с фирмено лого от предишната версия може да е несъвместим с документ от сегашната версия. Това изисква всеки път да се вземе за основа документ от последната версия. И върху този документ да се приложи фирменото лого.

От своя страна, при наличие на файла с фирмено лого, поставянето му във фактурата е въпрос на 15 секунди. Затова не зная каква точно трудност срещате, но ако в папката съществува този файл, след 15 секунди новата версия съдържа Вашето лого! При това са нужни само 3 натискания, едно върху менюто, едно върху функцията и едно върху бутон ОК.
Върнете се в началото
tazmaniec

МнениеПуснато на: Сря Окт 05, 2011 16:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
От своя страна, при наличие на файла с фирмено лого, поставянето му във фактурата е въпрос на 15 секунди. Затова не зная каква точно трудност срещате, но ако в папката съществува този файл, след 15 секунди новата версия съдържа Вашето лого! При това са нужни само 3 натискания, едно върху менюто, едно върху функцията и едно върху бутон ОК.
Вярвам, че сега след като стигнахме до един и същи извод колко елементарно е това действие сте наясно аз като един служител във фирма нямащ отношение към подбора и качествата на служителите, но имащ отношение към програмите, които ползват(основно НАП-овски и на Микроинвест), защото аз съм ги наложил, с какви неща ми се налага да се сблъсквам, а повярвайте това са възможно най-елементарните примери. Предполагам, че е ежедневие и на вашите колеги.
Надявам се, че ще ми влезете поне малко в положение без да изисквам нищо друго от ваша страна. Идеята ми беше даобясня просто горното си поведение, но предлагам да прекаратяваме темата, дори съм склонен да предложа на Администратора/Модератора на тази част на форума да се изтрие цялата тази полемика между нас, за да се изчисти темата и да се пише по същество.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети