Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

служител на 4ч

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
cvetidim

МнениеПуснато на: Пон Сеп 26, 2011 08:29    Заглавие: служител на 4ч Отговорете с цитат

Здравейте.
Опитвам се да направя нов картона на служител, назначен на 4ч,отразявам в работно време в часове 4ч, но на фиша % прослужено време е сметнат на цялата заплата.
Моля ви, кажете къде бъркам и има ли нещо специфично за разнасяне по личния картон, което пропускам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Пон Сеп 26, 2011 08:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Когато работник/служител е назначен на непълно работно време, като сума на променливата Основна заплата, трябва да се посочи стойността на уговореното възнаграждение посочено в договора, не трябва да посочвате заплатата за осем часов работен ден, а пропорционалната сума за намалено работно време.
Върнете се в началото
cvetidim

МнениеПуснато на: Пон Сеп 26, 2011 10:15    Заглавие: Отговорете с цитат

В основна заплата съм разнесла половината сума, единствено в МОД е сумата за 8ч работен ден. Но мисля,че така и трябва да бъде. А % го изчислява на пълен работен ден.
Върнете се в началото
cvetidim

МнениеПуснато на: Пон Сеп 26, 2011 10:18    Заглавие: отпуск Отговорете с цитат

Имам и още един въпрос - мога ли да въведа информация за стари периоди за служителите и в такъв случай ще ми изчислява ли автоматично сумите на платен отпуск?

И последно - има ли някакво ръководство за ТРЗ и ЛС Про?
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Пон Сеп 26, 2011 11:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Изчисленията са абсолютно точни, процента за прослужено време не се влияе от сумата на МОД, а само от посочената Основна заплата. Посочете сумите, които Вие сте посочили и резутатите, които Ви генерира програмата, за да разберем къде е грешката при Вас. Или се свържете с нас на телефоните за контакт, за да коментираме проблема.

Възможност за посочване на вече начислени данни за работниците/слижителите ще има реализирана, но в официалната версия на програмата. На база на посочените суми,автоматично ще се изчислява сумата за платен годишен отпуск.

В първите месеци от публикуването си Microinvest ТРЗ и ЛС ще претърпи много и динамични изменения и доработки, заедно с това ще бъде изготвено и ръководството за работа с програмата, както и видео уроци за интерактивно разучаване на функционалностите й.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Сеп 26, 2011 18:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Обърнете внимание че версията, която разглеждате е с по-ограничени възможности, но няма никаква защита. Нейната цел е запознаване на клиентите с идеологията на продукта.

При официалната версия ще бъдат активирани всички модули на продукта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
cvetidim

МнениеПуснато на: Вто Сеп 27, 2011 09:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Основната заплата на служителя е 190лв, МОД е 380, а % прослужено време е 0,6%. Съответно във фиша трябва да имам начисления 190лв
+ 1,14лв, а вместо това имам 190лв + 2,28лв. С удръжките няма проблем.
Аз изтрих този служител, за да го разнеса на ново, но сега пък не иска да ми начислява заплати,излиза ми съобщение "За м.09 няма активни служители, желаете ли начисляване в следващ месец"
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Сря Сеп 28, 2011 08:11    Заглавие: Отговорете с цитат

1) Изглежда, че на този работник сте задали поне две години трудов стаж и програмата е изчислила, че процент за прослужено време е 1.2% (0.6%*2години). Тогава резултатът 2.28 е верен Smile (190 * 1.2% = 2.28 ).

2) Задали ли сте Дата на сключване на договора и Дата на постъпване в ЛК на това лице, какви са техните стойности? Ако няма посочени дати в тези полета програмата няма да знае в кой месец да включи работника при начисляване на заплатите.
Върнете се в началото
metalik

МнениеПуснато на: Сря Окт 12, 2011 10:12    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз да попитам: Защо като имаме променлива отработени часове на ден и можем да подаваме число различно от 8, е нужно да преизчисляваме при въвеждане основната заплата и МОД? Не е ли възможно програмата да си го прави сама? Ако едно лице работи на 4 часа и му въведем месечна основна заплата за 8-часов работен ден в размер примерно на 320 лв и МОД 335 лв, след начислението на заплатите основната му заплата да се изчисли автоматично на 160,00 лв, а МОД 167,50 лв. Изчетох темата за работа на 3 часов работен ден и видях колко много изчисления трябва да правим предварително, за да са коректни начислениията. Нали програмите са за това - да ни облекчават труда максимално.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Сря Окт 12, 2011 12:01    Заглавие: Отговорете с цитат

В официалната версия на програмата всичко ще се изчислява автоматично.

Обърнете внимание, че Вие в момента работите с неофициална, тестова версия, чиято цел е единствено да запознае клиентите с интерфейса и идейната логика, която е заложена в програмата.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Окт 12, 2011 13:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Официалната версия ще е достъпна до една седмица. Не съдете по предварителната версия за пълните възможности на продукта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети