Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Личен труд

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dial_konsult

Местожителство: Ruse

МнениеПуснато на: Пет Сеп 16, 2011 16:58    Заглавие: Личен труд Отговорете с цитат

Здравейте, Smile

ТРЗ Про е хубаво, но все още недоразвито според мен. Мнението ми е от това което видях в бета версията.

1. Няма възможност за личен труд на СОЛ;
2. в справката за вноски по кодове ми закръгля сумите (например вместо 33.60 ЗОВ на СОЛ ми дава 34 лв).
3. Не видях също и справките за статистика, които бяхте обещали.
Това така ли ще бъде или в официалната версия ще бъде променено.
Имайки предвид бързото развитие на Делта Про се надявам и тук да стане същото и да вземете предвид предложенията ми и забележките.
С уважение
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Сеп 16, 2011 17:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е първа публична версия, нормално е да има ограничения. Сравнете първата и последната версия на Microinvest Делта Pro.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Жени Костадинова
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Сеп 16, 2011 21:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

конкретно по въпросите:
1. Добавете в картона на СОЛ променливата: Възнаграждение за положен личен труд;
2. Фиксиран е проблемът със закръгленията в справката Вноски по кодове към бюджета и ще бъде коригиран;
3. Справките за статистиката са трудоемки и към момента се изготвят.

Благодарим за отправеното мнение и очакваме всички препоръки от нашите потребители!
Върнете се в началото
sasho75

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 16, 2011 23:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
за да не отварям нова тема.
Първо, поздравления за новия продукт. Действително много сте се постарали. Това което ми прави впечатление е, че ако например начисля заплати за м. 09.2011 г. и след това начисля декларация 6 тя не излиза на печат. Ако дам редакция на данни за декларация 6 то там месеца е 002011 и трябва всеки път да го редактирам. Ако това е замисъла е много неудобно. Според мен би трябвало месеца да излиза автоматично и да зависи от месеца до който са начислени заплатите. И няколко въпроса: Какво означава месец за експорт при декларация 6? Ще има ли възможност за изготвяне на годишна декларация 6 на СОЛ автоматично от програмата? Предвидено ли е изготвянето на график за ползване на годиш отпуск? Как става корекция на данни за минал период?
Стана малко объркано, дано сте ме разбрали Smile
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Съб Сеп 17, 2011 08:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Стъпките по изготвяне на декларация 6 са:

1) Начисляване на данните
2) Редакция (ако е необходима)
3) Експорт на данни за декл. обр. 6, коЙто служи за създаване на файл NRA2006.txt, за предаване по електронен път към НАП.
В следващи версии на програмата автоматично ще се предлага извършване на експорт след начисляване на декларацията.

Предвидили сме възможност за съставяне на 13 декл. за самоосигуряващи се лица, редакция на данни за минал период, както и извеждане и на форма 76. По-нататък ще видите и тези функционалности.

От публикуването на първата beta версия на програмата, тя започва да се развива стремглаво, по примера на Microinvest Делта Pro. Във всяка нова версия ще бъдат реализирани нови и нови модули, тези който сме Ви обещали, но и много други удобства които сме предвидили.

Благодаря Ви за похвалите от името на целия екип на Microinvest ТРЗ и ЛС Pro Very Happy !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sasho75

МнениеПуснато на: Съб Сеп 17, 2011 08:15    Заглавие: Отговорете с цитат

В редакция на данни за декларация 6 мога да променя месеца, но не и сумите. Може би така е по-правилно. Но не ми става ясно защо месеца който се показва не е 09.2011, а 002011? Също така, когато се начисляват данни за декларация 6, според мен би трябвало да се изключват автоматично самоосигуряващите се лица. Също така, имам предложение: Да се изгради модул за изчисляване на работна заплата по график. Давам пример: Има професии, които работят постоянно по предварително определен график - диспечери, служители на спешната медицинска помощ, БДЖ и т.н. Ако се въведе възможност за вкарване на техните дежурства в един специален календар, от който програмата автоматично изчислява отработените, дневни и нощни часове, както и извънредния труд, а от тук следва и подаването на справката за извънредния труд към Инспекцията по труда. Това би увеличило много възможностите на програмата, като и би улеснило голяма част от потребителите, а също така и би привлякло нови, такива.
Върнете се в началото
sasho75

МнениеПуснато на: Съб Сеп 17, 2011 10:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега забелязах, че декларация 6 се създава коректно като файл, но при печат месеца, за който се отнася е грешен. Например, начислени данни за м. 10.2011. Във файла са се записали данни за м. 10.2011, но при печат на декларация 6 излиза месец 01.2011. Надявам се, че ще ме разберете Smile
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Съб Сеп 17, 2011 11:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Предвиден е календар за създаване на график за всички работници на фирмата, както и индивидуален такъв с автоматично отразяване на отработените часове (нощни, дневни, извънредни). Но всяко нещо с времето си Smile.

Ще изчистим неточностите в редакция на декл. 6 в официалната версия. Благодарим Ви за изчерпателните постове Smile.
Върнете се в началото
metalik

МнениеПуснато на: Сря Окт 12, 2011 10:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Как ще става в ТРЗ Про ако лице има допълнително споразумение за промяна на заплата не от началото на месеца, а от средата например? Защо в "Ново начисление" не добавите и "Допълнително споразумение". Или има друг начин да се направи, за да може програмата да направи коректни начисления.
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Сря Окт 12, 2011 12:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Предвидили сме бутон допълнително споразумение, с който ще се правят промени по трудовия договор и ще се пази хронология за измененията.

В този модул ще се посочва датата на допълнителното спразумение и новите стойности по договора, от което програмата ще прави автоматично останалите изчисления.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети