Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

izpisvane v Delta

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Продукти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Metodi
Гост

МнениеПуснато на: Вто Юни 03, 2003 12:59    Заглавие: izpisvane v Delta Отговорете с цитат

Suglasno dokumentaciata za izpisvane na stoki i materiali v delta
napravihme primer taka kakto ste opisali tam no

dava edna greshna spravka - Formirane na sredno preteglena cena-stoki

Tia e greshna, zashtoto pri nachalnoto saldo ne se izvajdat kreditnite oboroti na kolichestvata ot predhonia period

Drugite spravki sa s verni nacalni salda i formirat pravilno srednata cena obache purvvite 3 sa greshni za formitaneto sa greshni
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Юни 03, 2003 16:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласно счетоводните стандарти, сметките за стоки не могат да имат кредитно начално салдо. Когато салдата и оборотите са дебитни, проблеми не съществуват. За справка - "Счетоводство на предприятието", стр. 94, глава "Отчитане на стоките", абзац 2.
Ако аз не съм разбрал нещо - моля, посочете пример с конкретни стойности и ми го публикувайте във форума или на victor@microinvest.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Мето
Гост

МнениеПуснато на: Вто Юни 03, 2003 18:18    Заглавие: грешка Отговорете с цитат

Няма ли счетоводители при вас бе хора!
Не говоря за салда а за ОБОРОТИ!

Цитирате ми учебници и страници от втори курс!

И какво значи, ако салдата и оборотите са дебитни нямало проблеми!
То си има система на счетоводно отчитане! Това да не е концерт по - желание, кои сметки и обороти да използваш за да няма проблеми в програмата!

А как да изпиша стоки и материали, ако не взема кредитни обороти по гр. 30 стойностно!!

Естествено, че салдатата са дебитни на активните сметки!

Вместо да давате акъл по счетоводсто си
прегледайте примера в документацията и си изпишете стоките за няколко месеца и ще си разберете грешките!

Обяснявам:

Как може средната цена на еднакви стоки и материали за един и същи период да дават различни стойности във "Формиране на среднопретеглена цена-стоки" и "Изписване на стоки-стандартен"!?!

Това съм го проследил след като изписах стоките за няколко месеца и ги сметнах на ръка за да ви намеря грешката и тя за стоките е в първата справка -"Формиране на среднопретеглена цена-стоки",

защото не отчита кредитния оборот за количествата-АП, от предходния месец, които са по кредита на съответния аналитичен признак от предходния месец

и от там смята грешна средна цена за стоките. Същото е и за материалите и продукцията справки -"Формиране на среднопретеглена цена-материали" и Формиране на среднопретеглена цена-продукция" са грешни.

В другите справки средната цена е вярна, но в тези е грешна. Просто сложете същите формули за среднопретеглената цена
като във вярните справки!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Юни 04, 2003 09:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Нека да направим следното:
1. Посочете няколко точни контирания, които да пресъздадат ситуацията.
2. Посочете справката, както Ви излиза при Вас.
3. Посочете конкретно грешката, на базата на Вашите изчисления.

Аз смятам, че грешката се дължи на това, че е неправилно зададен началния период на справката и по този начин Вие игнорирате кредитните обороти, защото програмата използва един и същ механизъм за всички справки и тогава би грешала навсякъде. Ако Вие сте задали неправилна начална дата, то програмата не може да предвиди кредитните обороти преди тази дата като корекция на салдото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Мето
Гост

МнениеПуснато на: Сря Юни 04, 2003 14:34    Заглавие: за грешка в справките по изписване Отговорете с цитат

Изпращам ви база на посочения мейл, в която съм направил общо 9 контировки за да си видите грешката! Защото не щете сами да си проверите

В нея съм контирал:

За стоки:
2 покупки на стоки през 06/2003
2 продажби на стоки през 06/2003
изписване на стоки за 06/2003

Търсим началните салда за 07/2003 във “Формиране на среднопретгелена цена стоки”. Началните салда за 07/2003 не се влияят от покупки или продажби през 07/2003 ........... няма да посочвам учебника и страницата, където го пише.

Като извикам справка на “Формиране на среднопретгелена цена стоки” за 07/2003 началните салда на на стоките не са верни!!! Защото не извадило АП-ци по кредита на 702 с-ка от където са продадени!

Обаче като я сравня със “Изписване на стоки – стандартен” и “Изписване на стоки – разширен”, там дава верните начални салда за 07/2003! Там ги вади правилно!

Тези две справки “Формиране на среднопретгелена цена стоки” и “Изписване на стоки – стандартен” трябва да дават едни и същи начални салда на стоки за 07/2003. Ясно като бял ден! Пак няма да почвам литература.
Това се намира в трета колона от таблиците и на двете справки.

За материали:
2 покупки на материали през 06/2003
2 продажби на материали през 06/2003
изписване на материали за 06/2003

Като извикам справка "Формиране на среднопретгелена цена материали" за 07/2003 обаче началните салда на материалите също не са верни!!! Защото не извадило АП-ци по кредита на 709 с-ка от където са продадени!

За продукция си проверете сами!

minzuhar@abv.bg
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Юни 04, 2003 15:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Грешката е при Вас! При справка "Изписване на стоки" Вие сте задали само текущия месец за период, което е нормално и така трябва да бъде. При формиране на средно-претеглена цена обаче също сте задали текущия месец и програма Ви е изчислила среднопретеглената цена само за този месец. А трябва да посочите период от началото на годината. Ако попълните датите така:
1.07.2003 - 31.07.2003 за първата справка и
1.01.2003 - 31.07.2003 за втората справка - всичко е наред.
Моля, обърнете внимание на тази подробност, защото програмата работи нормално. По отношение на стоки / материали / продукция, в зависимост от версията има настройка на сметките (техните номера). Проверете дали в настройките не е зададена неправилно сметката (Сметка за други продажби) и опитайте отново. А най-добрия начин е да свалите новата версия от сайта и да я стартирате със системните настройки, защото при тях всичко работи нормално.
Върнете се в началото
Metodi
Гост

МнениеПуснато на: Сря Юни 04, 2003 18:44    Заглавие: ВНИМАНИЕ Отговорете с цитат

Програмата греши във НАЧАЛНИТЕ САЛДА за справката, която посочих. И не ми казвайте, че грешката е при мен без да сте проверили с ЕЛКА!

Не говоря за средно претеглената цена, а за НАЧАЛНИ САЛДА ПО КОЛИЧЕСТВА. - колона 3 - там е ГРЕШКАТА в тази справка

И работя с версия от преди 6 дни!

Салдото към 01/07/2003 на всички видове справки за стоките трябва да е едно и също!? нали?!

По посочения пример в базата, която изпратих имаме:

Движение на количествата СТОКИ за 06/2003 - може да се види в някоя "Движение по количества - стоки"

стока1: 110/заприходени/бр - 11/продадени/бр = 99/салдо/бр
стока2: 220/заприходени/бр - 11/продадени/бр = 209/салдо/бр
стока3: 330/заприходени/бр - 11/продадени/бр = 319/салдо/бр

т.с като начално салдо за 07/2003 трябва да са 99,209,319 нали?

хайде да проверим заедно!

1/ във "Формиране на среднопретеглена цена - стоки" за 07/2003
в колона 3 за начални салда дава ГРЕШНА информация

стока1 - 110 бр вместо 99 бр
стока2 - 220 бр вместо 209 бр
стока3 - 330 бр вместо 319 бр

2/ За сравнение във "Изписване на стоки - стандартен" за 07/2003
в колона 3 за начални салда на стоки дава ВЯРНА информация

стока1 - 99 бр
стока2 - 209 бр
стока3 - 319 бр

Което налага извода, че не са извадени тези 11 бр. от всяка стока която е продадена във м 06/2003 във ПЪРВАТА справка.

За МАТЕРИАЛИТЕ дава абсолютно същата грешка във аналогичната справка - не вади продадените, които са по кредита на АП във сметката за продажба!

Ако и сега ако не желаете да разберете незнам какво повече да ви напиша....

Ако случайно го оправите това моля да ме информирате на посочения e-mail
Работя с тези справки по изписването от известно време и съм го смятал многократно.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Юни 04, 2003 19:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Не сте прав, но аз не искам повече да споря! При формиране на средна цена се калкулират само заприходените стоки, а не изписаните... А и колоната е озаглавена "Заприходени количество", а не "Начално салдо" и има разлика между двете понятия. И как смятате, че средната цена ще съвпада (т.е. вярна е!) ако се разминават стойностите?
Върнете се в началото
Metodi
Гост

МнениеПуснато на: Сря Юни 04, 2003 20:22    Заглавие: !!!! Отговорете с цитат

КОЛОНА № 3 е "Начално салдо", ако броите че колона "Сметка/ Име" е колона №1. Затова гледаме различни колони с вас!

Просто си сравнете тази колона - за НАЧАЛНИТЕ САЛДА, който и номер да е тя спред Вас, в двете справки толкова ли е трудно да го проследите!

Даже и на ръка си сметнете количествата след продажбите в месец 6/2003!
Не смятайте средната цена в случая, а проследете единствено количествата!

Това което съм ви дал като пример го проверете в тази справка за 07/2003 и ще видите, че не дава вярни салда!

стока1: 110/заприходени/бр - 11/продадени/бр = 99/салдо/бр, а в справката е 110
стока2: 220/заприходени/бр - 11/продадени/бр = 209/салдо/бр, а в справката е 220
стока3: 330/заприходени/бр - 11/продадени/бр = 319/салдо/бр, а в справката е 330

Защо във справка "Формиране на среднопретеглена цена - стоки" за 07/2003 в колонта за начални салда дава информация за КОЛИЧЕСТВАТА така?:

стока1 - 110 бр вместо 99 бр
стока2 - 220 бр вместо 209 бр
стока3 - 330 бр вместо 319 бр

Поне на този въпрос може да ми отговорите?
Аз не спроря с вас заради спрора!
Потребител съм все пак!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Юни 05, 2003 07:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре, ще се консултираме и ако е необходимо ще го променим. А през това време Вие използвайте другата справка.
Върнете се в началото
Metodi
Гост

МнениеПуснато на: Чет Юни 05, 2003 12:12    Заглавие: Има светлина в тунела Отговорете с цитат

Благодаря Ви!

Бях започнал да се притеснявам, че няма да обърнете внимание и щях да търся разбиране в други счетоводни форуми...

Аз използвам другата справка за СТОКИТЕ "Изписване на стоки - стандартен", затова не ми пречи тази грешка.

Проблемът е, че при МАТЕРИАЛИТЕ единственото място, от където може да се види началното количество за следващия период в случая 07/2003 от примерната базата е тази справка "Формиране на среднопретеглена цена за материали", а от това грешно начално салдо там се смята и грешна средна цена.

Разликата е, че не вади АП-количество от предходния период по кредита на сметките за продажби от гр.70, както в другата справка - "Изписване на стоки - стандартен".
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Юни 05, 2003 14:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Smile
Върнете се в началото
Metodi
Гост

МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2003 09:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Кога можем да се надяваме да коригирате грешката в НАЧАЛНОТО САЛДО в справка "Формиране на среднопретеглена цена - материали" за периоди които са след първия?

Вече половин година мина от началото на 2003 и ни предстои да ги изпишем!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2003 13:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Планираме нова версия към 16.06.2003 г. и там ще е коригирано салдото.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Продукти All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети