Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

"Проблем" с доставни цени
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гроздан Вълчев
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Окт 20, 2011 16:24    Заглавие: "Проблем" с доставни цени Отговорете с цитат

Поради зачестилите обаждания и запитвания за нулеви доставни цени, нереални доставни цени, или "грешно" изчисляване на себестойност от програмата Microinvest Склад Про, по - долу са изброени възможните причини:
1. С какъв метод на работа работи или е работила програмата (от меню Други - Настройки - Специални). При положение, че някога (независимо дали в момента или преди време) е работено с базата данни по метод Последна доставна цена, не може да се изисква коректна средно - претеглена цена, преди да се смени метода на Средно - претеглена цена и да се направи Преизчисляване на средно - претеглена цена, от меню Редакция - Администриране - Сервизни функции.
2. Винаги операциите които изписват стока от склада трябва да бъдат с дата по - голяма или равна на датата на заприхождаване на стоката или по - точно, за да се изпише стока от склада, трябва да има необходимото количество от нея.
3. При положение че се заприхождава стока с дата по-ранна от датата на последната операция с тази стока (или т.н. доставка със задна дата), винаги след приключване (записване) на операцията трябва да се стартира Преизчисляване на средно – претеглена цена, от меню Редакция - Администриране - Сервизни функции.
4. След редакция на заприхождаваща операция (Ревизия, Доставка и т.н.) трябва да се стартира Преизчисляване на средно – претеглена цена от меню Редакция - Администриране - Сервизни функции. След запис при редакция на Доставка автоматично излиза прозорец : Желаете ли да бъде извършено преизчисляване на цените на всички стоки?, на който е препоръчително винаги да отговаряте с Да, за да се преизчислят стоките участвали в операцията и при положение че сте отговорили с Да в този случай не е задължително да стартирате Преизчисляване на средно – претеглена цена.

Неспазването на тези задължителни условия ще наруши правилното изчисляване на цените.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Albena

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Чет Дек 01, 2011 16:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
имам подобен проблем. В справката Стоки - Наличност към дата когато задам "текущи цени" всичко е ОК, но ако задам "преизчислени цени" за някои стоки ми излиза доставна цена почти двойно по-голяма от реалната. Проверих всички доставки за грешки, направих преизчисление на цените, в настройките винаги ми е бил зададен за работа метода със средно-претеглена цена, нямам доставки с дата след изписването, но положението е все същото. Може ли да ми кажете къде би могъл да е проблема?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Дек 02, 2011 14:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Позвънете ни на 02/9555515, вътр 220 и ще Ви обяснят къде грешите. Програмата работи правилно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
lilito72

МнениеПуснато на: Пет Дек 02, 2011 14:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, програмата не работи правилно. ПРИЗНАЙТЕ СИ вместо да ми триете пост-овете.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Дек 02, 2011 14:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Програмата работи правилно. Това е със 100% сигурност. Дадох Ви телефон да ми позвъните за да Ви обясня къде ВИЕ грешите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Mary-July

МнениеПуснато на: Пон Мар 19, 2012 13:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинете за намесата, но ако програмата не правеше дори това, което сте и заложили тя няма да работи изобщо...

Дали работи правилно или не обаче, това е нещо съвсем друго. Правилно в случая е сравнително условно, защото това, което е правилно за вас, може да не е правилно за потребителя. Работата е там, че имате потребители със съвсем различни начини на работа, нужди и каквото още се сетите, а програмата не може да задоволи нуждите им.
Което в крайна сметка е ваша грешка, защото като пишете нещо, което върши работа в конкретна ситуация/начин на работа/сфера и т.н. е приемливо да го пласирате само там, а не да я представяте като универсална, а то нищо общо...

Аз лично от вашата програма едва ли използвам и 20% от нещата в нея, тъй като просто всичко останало не ми върши работа или не работи както ми трябва да работи. Все пак ако беше толкова читава и функционална цената й щеше да е близо 10 пъти по-висока, както е с други софтуери нали...
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Мар 19, 2012 17:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук ще Ви опровергая. Не цената е фактора за успех и не цената е знак за качество на един продукт. Например можем да разгледаме Saab и Toyota (цена, качество и разпространение). Едната фирма фалира, другата е световен лидер.

Като пример прехваления Ажур с цена от 1 000 EUR не може да редактира операции и не може да работи на минус. Цената гаранция за качество ли е?

Също така, един от най-важните икономически показатели е общия приход на компанията. Аз лично се надявам, че през 2011 година Microinvest ще е компанията с най-висок оборот от всички български производители на софтуер. А това означава най-мощен и ефективен продукт.

За универсалността на продукта е друга тема. В България всеки работи по собствен, в много от случаите измислен начин. Никой не използва консултанти. Затова и са такива резултатите на нашата икономика. Замислете се над аспекта дали Вие правите всичко правилно. И ако има добра практика, която може да помогне на всички - споделете я, за нас ще е удоволствие да я изпълним и въведем в продуктите си.
dinoel

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2012 09:47    Заглавие: Ние също имаме проблем Отговорете с цитат

Ние също имаме проблем след като преизчислихме цените,
в началото на годината изтрихме периода за миналата година за да започнем начисто, оставихме артикули, наличности, партньори
и работехме така без проблем. След 3 месеца решихме да пуснем преизчисляване на наличности и цени и програмата направи средна цена на база новите доставки, но наличността към 1ви януари прие че е с цени 0.00 защото не са доставени в новия период и сега всичките ни доставни цени са нереални. отидоха ни справките за печлби и т.н.
И ми писна от проблеми Smile
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2012 12:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Версия?
Dirigenta

МнениеПуснато на: Вто Апр 02, 2013 21:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Програмата работи правилно. Това е със 100% сигурност. Дадох Ви телефон да ми позвъните за да Ви обясня къде ВИЕ грешите.

Уважаеми г-н Павлов, явно ще се наложи да Ви се обадя за да може и на мен да обясните къде "греша", което и ще сторя след като ме убедите в "грешката" ми. Но нека сега обясните на нас, какво се случва с доставните цени след въвеждането нааааа (нека например да бъде) Кредитно известие по сума!? Та веднага ще сведа пример:
На 31.01.2013г. са доставени 2бр. по 10лв. = 20лв. доставна стойност.
На същата дата е продаден 1бр. за 15лв. На този етап отчетната стойност на продадения 1бр. е 10лв. нали така? И програмата казва така!
На 01.02.2013г. обаче получаваме Кредитно известие, с което доставната цена на стоките става 2лв. за брой (например).
На 02.02.2013г. продаваме и втората бройка - отново за 15лв. (не че има значение продажната цена).
И сега идва интересното - първата бройка е с отчетна стойност 10 лв. а втората с -6 (о да, минус 6). Значи в месец 2.2013г. отчетната стойност на продадената стока ще формира приход вместо разход. Разбирам, че програмата работи на принципа "времева хронологичност на операциите", но това е просто крайно незадоволително като обяснение. Единствената възможност в случая е да се направи преизчисление на доставните цени, ноооо тогава пък всички стоки които вече са продадени не отразяват преизчислената си (бих казал реална) цена към момента. Така се получава пълна каша!
Опитах се да дам най-простия пример, закойто се сетих. За съжаление времето ми е ограничено господине (както между впрочем и Вашето) и не мога за изпадам в подробности или други доводи, но моля Ви г-н Павлов или друг член на екипа на Микроинвест да внесе малко яснота кога и въобще ще започне ли някога Склад про да поддържа "активна" среднопретеглена цена (например като в модула за СМЗ на Делта). За мен е абсурна невъзможността за равняване на отчетната стойност в складовата ми програма и счетоводния продукт.
Моля за Вашето ясно становище по въпроса.
Върнете се в началото
Даниел Петков

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 02, 2013 22:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

То и в момента поддържа СПЦ. Настройва се от Други->Настройки. В новото меню избирате Специални и в полето Метод на работа избирате Средно-претеглена доставена цена.

Бихте ли описали начина на работа? Може би правите, нещо което противоречи на заложения алгоритъм на програмата. При мен няма проблем защото аз ползвам по подразбиране СПЦ. Версията ми е 3,07,037

M: 0882418526
W: https://www.danistudio.net/

Последната промяна е направена от Даниел Петков на Вто Апр 02, 2013 23:00; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Dirigenta

МнениеПуснато на: Вто Апр 02, 2013 22:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Даниел Петков написа:
Здравейте,

То и в момента поддържа СПЦ. Настройва се от Други->Настройки. В новото меню избирате Специални и в полето Метод на работа избирате Средно-претеглена доставена цена. Ако се разминава от този метод, нито г-н Павлов, нито който и да е от колегите ви е виновен за разминаването в настройката.

Колега, струва ми се, че Вие дори не сте разбрал какъв е проблема! Idea
Върнете се в началото
Даниел Петков

МнениеПуснато на: Вто Апр 02, 2013 23:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Да всъщност сте прав. Написали сте го така че нищо не става ясно. Или поне на мен.

Върнете се в началото
Dirigenta

МнениеПуснато на: Сря Апр 03, 2013 08:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам ако написаното е неясно. Работя със същата версия на Склад Про. Ако въведете примера, който съм дал в програмата си, ще се стигне до там че продадената 2-ра бройка ще бъде с отчетна стойност -6лв., която ще бъде експортирана в счетоводния продукт! Тъй като същата е продадена в м.02.2013г. то ако приемем, че това е единствената продажба за месеца, отчетната стойност на продадените стоки ще бъде -6лв. Имам предвид стойността на статията 702/304 за м.02.2013г. Ако евентуално се направи преизчисляване на доставните цени, то тогава проблемът с отчетната стойност този вид стока ще се оправи, но всички останали стоки ще бъдат с преизчислени цени, като в средно-претеглената доставна цена ще са намерили отражение и евентуалните следващи доставки с по-късна дата.
Върнете се в началото
Даниел Петков

МнениеПуснато на: Сря Апр 03, 2013 08:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз въведох същия пример. Никъде не видях отрицателно число. Напишете стъпките по които работите, както и дали ви е заложен СПЦ. Мен това не ми е ясно.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети