Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

"Проблем" с доставни цени
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Апр 03, 2013 08:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Програмата смята правилно и точно по алгоритъма за среднопретеглена цена. Ето математиката:
1. Доставяте 2 броя по 10 лева. Обща сума на доставката е 20 лева. Това е себестойността на стоките.
2. Изписвате едната бройка на 10 лева. Имате стойност на изписване 10 лева и наличност 10 лева.
3. Чрез кредитно известие променяте стойността и на двата артикула на 2 лева или обща себестойност 4 лева. Обърнете внимание, новата себестойност е 4 лева, а вие вече имате изписана стока за 10 лева!!!
4. Като резултат се получава следното: Имате общо заприхождаване на 4 лева, а вече сте изписали стока на 10! И разликата от -6 се получава като себестойност на втората стока.

Аз понятие "активна" среднопретеглена цена за пръв път срещам, дори и в Wikipedia не намерих такова.

Тук проблемът е чисто организационен, например вашият пример не може да бъде решен, ако този събитие се случи в рамките на 2 месеца. Преизчисляване на доставната цена е единствената възможност.

Последната промяна е направена от Виктор Павлов на Сря Апр 03, 2013 09:00; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dirigenta

МнениеПуснато на: Сря Апр 03, 2013 08:59    Заглавие: Отговорете с цитат

31.01.2013г.:
1. Доставка 2бр. по 10лв.
2. Продажба на 1бр. за 15лв

01.02.2013г.:
1. КИ по сума 2бр. намаление в доставна цена 8лв. за брой. т.е. реална доставна цена 2лв.

02.02.2013г.:
1. Продажба на 1бр. за 15лв.

Проблемът идва от това, че КИ се въвежда след като вече има продажба на 1бр. от стоката. Както знаете, отчетната стойност на вече продадената стока ще остане същата каквато е била в момента на нейната продажба, т.е. без да се има предвид КИ. Проблемът е решим с опцията за преизчисляване на доставните цени, но ако допуснем че вече сме въвели доставки и на други стоки през 02.2013г., то тогава при едно такова преизчисление, в средно-претеглената им доставна цена за м.01.2013г. ще влияят и доставките с по-късна дата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dirigenta

МнениеПуснато на: Сря Апр 03, 2013 09:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Г-н Павлов, механизмът на изчислението ми е ясен. Защо се получава отрицателна стойност също. Не съм убеден, че преизчисляването на доставната цена ще реши проблема. За останалите стоки имам предвид.
Както казах, ако има междувременно последващи доставки на други стоки през м.02.2013г., част от които също са продадени през януари, то тогава при преизчисляването тяхната средно-претеглена цена към 31.01.2013г. няма да бъде вярна, защото в нея ще оказват влияние вече качените доставки през м.02.2013г.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Апр 03, 2013 09:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Доставките за февруари не се отразяват на себестойността на януари.
Dirigenta

МнениеПуснато на: Сря Апр 03, 2013 10:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Както и да е!
Ще дойда до офисът ви другата седмица.
Върнете се в началото
b216

МнениеПуснато на: Пон Ное 04, 2013 11:02    Заглавие: Доставка без ДДС Отговорете с цитат

Здравейте,

Аз имам следния проблем. Получавам стока от ЕС, която не се облага с ДДС и съответно при завеждане на доставката отбелязвам да не се начислява. Когато си направя справка за наличност към дата по преизчислени цени доставното ДДС е 0, но когато си направя справка за продажбите на тези артикули с всички цени, продажни и доставни, там вече се появява това доставно ДДС с неговата съответна стойност.

Може ли това да се коригира?
Върнете се в началото
kilitcho

МнениеПуснато на: Пон Сеп 08, 2014 23:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Dirigenta написа:
Г-н Павлов, механизмът на изчислението ми е ясен. Защо се получава отрицателна стойност също. Не съм убеден, че преизчисляването на доставната цена ще реши проблема. За останалите стоки имам предвид.
Както казах, ако има междувременно последващи доставки на други стоки през м.02.2013г., част от които също са продадени през януари, то тогава при преизчисляването тяхната средно-претеглена цена към 31.01.2013г. няма да бъде вярна, защото в нея ще оказват влияние вече качените доставки през м.02.2013г.

ПРОБЛЕМИ
Пример: Минавате от Склад на Склад Про или решавата да ползвате Склад Про, понже вече имате доста материали или стоки, които трябва да сезаведат.

Склад Про предполага първо по ред на постъпване на данните да се започне с ревизия.
Ревизията се състава, на всякъде склад Про предлага продажна цена, даже и на материали, за които се предполага, че ще се влагат. Имайте в предвид, че продажната цена е променлива величина и не би следвало да участва във формули или да бъде база за изчисление.

Пример:

Склад Про отчита че на 01.09 сме направили ревизия, въвели сме количества и цени на придобиване, без продажни цени. Да речем 100 л. Масло х 1 лв. = 100 лв.

Съответно на 02.09.2014 извършвам продажба на 10 л. Х 1.29 = 12 лв.
На 02.09.2014 имам и доставка на 10 л. Масло по 1.20 лв= 12 лв.

СПЦ за 02.09.2014 е: (90л. Х 1лв) + (10л.х 1.20лв)/ 90л. + 10л = 102/100 = 1.02 лв./л.

След проверка остановявам, че цената на маслото установени при ревизия е в грешна колонка и че е посочена доставна цена ца цялата сделка, а не едничина стойност /така сумарно всичко съвпада със счетоводството като общо количество стоки, но вече не ми изчислява правилно среднопретегленета цена/
За да се го коригирам Склад про не позволява корекция на Ревизия, позволява изтриване и въвеждане на нова, но какво става.

При изтриване на ревизия от 01.09.2014 на 05.09.2014 и въвеждане на нова ревизия с дата 01.09.2014 Склад Про отчита ревизия извършена към дата 05.09.2014, а не към 01.09.

На дата 01.09. обаче сме продали всичкото масло 100 л. И на склад би трябвало да имам 0 л. Въвеждам коректната ревизия с дата 01.09. но при справка на същата ми дава информация за количество –100 л. Понеже към 01.09. склада отчита, че няма налични количества, но след като съм вкарал ревизия през 05.09, склад отчита наличност 100 л. През 01.09 /понеже на всеки въведен документ в склад про, влизам ръчно анулирам и съставям на ново с вярната дата на документ/. И обратно нъ справка ревизия ми изкарва минусови количества, което е абсурд.

След отговор на това съобщение: Разбрахме, че със склад про неможе да се продават минусови количеста, това е логично и нормално....даже приемливо.

ПРОБЛЕМА ВИ Е ПО-ГОЛЯМ: РАБОТИ В РЕАЛНО ВРЕМЕ И НЕ ПОЗВОЛЯВА КОРЕКЦИИ ИЛИ ДОПЪЛВАНЕ НАЗАД ВЪВ ВРЕМЕТО, СЛЕДВА СТРИКТНО ХРОНОЛОГИЯ И ПРИ ПЪРВА КОРЕКЦИЯ ИЛИ ДОПЪЛВАНЕ ИЛИ НЕ ИЗЧИСЛЯВА ПРАВОЛННО СПЦ ИЛИ ПОКАЗВА МИНУСОВИ КОЛИЧЕСТВА.
ПРОБВАЙТЕ ДА КАЧВАТЕ ДОСТАВКИ ВЪВ СКЛАД ПРО ЗА МАРТ в края на МАРТ 350 броя и на авсяка след доствака да се връщате да анулирата фактурата, да коригирате датата на доставката и да генерирате нова фактура.

ТАЗИ ФУНКЦИЯ КОЯТО ДАВАТЕ, АКО ВИЕ СТЕ Я ПОВТОРИЛИ 300 пъти, то ние сме я изпълнявали 400 пъти, просто няма ефект.

Някъде из форума има мой пост, за ревизията как ми изчисли минусови количества и ми си наложи да кача цял склад от самото начало по хронология, аман заман да не пропусна нещо, защото работи в реално време. Оставихте ми телефон да се обадя ама след празниците. Ще ви се обадя, когато Управителя ме начете със санкция до размера на продажната цена на стоките.

Поздрави.

Поздрави
Счетоводител – клиент на Микроинвест
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
qfa

МнениеПуснато на: Пон Ное 30, 2015 15:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй като съм пропуснал изискването, че трябва да минавам през преизчисляване на доставна цена в някои случаи, възможно ли е да се направи тази операция със задни дати (за предходни месеци) и да има някакъв ефект, защото възникнаха доста аномалии в една от базите данни, поради спецификата на работа с нея. Бях задал подробен въпрос с прикачена към него база данни, който изпратих на 27.10.2015 на office@microinvest.net, но тъй като не получих отговор нито тогава, нито на повторното ми запитване от 11.11.2015, се поразрових и попаднах на тази тема. Въпросът ми е, след като е допусната грешката, възможно ли е сам да я коригирам или трябва програмно да се бърка в базата данни от ваша страна, за да се коригират някои стойности?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Ное 30, 2015 16:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще помогнем с базата. Въпросът е да се види на какво се дължат "аномалиите".
qfa

МнениеПуснато на: Пон Ное 30, 2015 17:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен, очевидно се дължат на непреминаването през преизчисляване на доставна цена. Артикул с нулева наличност, на който въвеждам доставка 1 бр. с цена 3398.18 ми излиза в инвентаризацията с цена 5513.23, тъй като преди такава е била доставната цена.
Аз съм си го представял, че събира 1*3398.18+0*5513.23 и дели на 1, но явно не е баш така.
Върнете се в началото
stassy79

МнениеПуснато на: Пон Юли 25, 2016 16:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте има ли възможност да се направи промяна на датата на вече въведна доставка без тя да се изтрива. Много често се случва да вземем стока от която клиент се интересува и след като е продадена да получим фактура от доставчика в следващ ден. При промяна датата на самата програма често стават грешки с датата на следваща продажба и колегите избягват да го правят, а в противен случай при справка продажби с включени доставни цени те са нула.
Върнете се в началото
Spearfish

МнениеПуснато на: Вто Дек 13, 2016 16:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Имам проблем с погрешно въведени доставни цени при доставка. Доставчикът ни е фактурирал погрешно.
Опитах да направя всичко възможно за да ги променя, като първоначално анулирах получената фактура и редактирах доставните цени в доставката. Това не промени доставните цени на стоките.
Опитах и с ревизия, в която промених само стойностите на доставната цена.
Абсолютно същия резултат - доставната си остана същата.

Какво не правя както трябва или имаме някакъв софтуерен проблем?

Благодаря предварително
Върнете се в началото
Albatron

МнениеПуснато на: Пет Дек 16, 2016 22:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Може ли да направите следните доуточнения, като разглеждаме само една стока, по ваш избор:
1. Какво е било количеството на стоката преди доставката;
2. Какво количество сте добавили при доставката;
3. Каква единична доставна цена ви дава в справката след направената доставката;
4. Каква е единичната цена на стоката в документа за доставка;
5. Каква е версията на програмата;
6. С каква база данни работите.
radob

МнениеПуснато на: Пет Авг 11, 2017 10:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо има разминаване между:

При преглед на стоки доставна цена е 0 лв.
При ревизия - показва ми партидите с реалните цени.

Работя с последна версия на Склад Про, Access-ка база данни, с партиди.

Как мога да преизчисля доставните цени за да са реалните?

/когато започнах да работя с партиди вкарах наличности по 10000 от всичко с доставна цена 0, за да може да работи програмата, вкарвани са реални доставки с реални партиди, сега поетапно правя ревизия на група продукти, като занулявам количествата в тази помощна партида и оставам само реалните партиди -в никоя ревизия не съм заложил по голямо намерено количество, от това което е ревизирано в партидата/.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Авг 11, 2017 10:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
когато започнах да работя с партиди вкарах наличности по 10000 от всичко с доставна цена 0

Това е изключително грешно! Сега програмата е изписвала от тези партиди и няма технология за промяна.

Свържете се с мен на 0888 344 304, но принципът е нова база, пълна ревизия и поставяне на реалните цени.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети