Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Бъг във търсене,версия 1.11.9.8

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Warehouse Neo и Axis Cloud
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
btotev

МнениеПуснато на: Сря Ное 02, 2011 10:52    Заглавие: Бъг във търсене,версия 1.11.9.8 Отговорете с цитат

Здравейте,при въвеждане на числа във полето Стока,търсенето показва Кода съответстващ на тези числа.Пример,във полето Стока въвеждам стока във която има числа 1405 и ми изкарва друга стоката която отговаря на Код 1405.Това го засичам във Доставка,Продажба.Във Количестава на Стока и Филтър търсенето е правилно.
Някакво решение ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Ное 02, 2011 15:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е правилното поведение на продукта. Когато въвеждате числа акцентът е върху полето код. Освен това при пълно съвпадение се предполага, че това е приоритетно търсене.

Във Вашия случай поставете определена буква в името, например 1405 да стане А1405.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
btotev

МнениеПуснато на: Сря Ное 02, 2011 19:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Ok,но във Филтър и Количества на стока като напиша само числа ми извежда както стоката в която присъсрват някое от тези числа,така и стоката със този код. Не може ли да се промени нещо ?
Върнете се в началото
btotev

МнениеПуснато на: Сря Ное 02, 2011 19:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Между другото,това се получава ако след числото има букви,пример :
Colm SPZ 1450 La
Ако го няма това La,ми излиза тази стока,стоката със код 1450 и всичката стока в която пресъстват тези числа.
За това оставам с впечатление,че е бъг.
Върнете се в началото
Владимир Димитров

МнениеПуснато на: Сря Ное 02, 2011 23:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е абсолютно нормално и нарочно държание на програмата. Търси се в кода, името и баркода на стоката. Въведеното от вас във филтъра се разделя на думи и всяка от тях се търси по отделно във някое от тези полета. Така че ако искате да търсите по името на стоката въведете и нещо от името и (някоя буква или част освен кода) и така ще я намерите.
Върнете се в началото
btotev

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 09:45    Заглавие: Отговорете с цитат

"Това е абсолютно нормално и нарочно държание на програмата."...Да,но това държане липсва във Филтър и Количества на стока,от тука останах със впечатление за бъг....не го приемайте за заяждане от моя страна...
Colm SPZ 1450 La това което съм дал за пример е описание на ремък.Когато съм във Продажби и клиента пазарува,и аз му добавям стоки,при питане от него за такъв размер ремък в Продажби ми изкарва стоката на която кода е 1450 и аз му казвам,че нямам такъв ремък.
Идеята ми беше ако и тука в Продажби,да вади всичката стока в която пресъства всичките тези числа,Още повече,че ми прави това само със стоки които след тези числа има букви,както е във примера.Има лесно,ще сложа буквите пред числото.....идеята ми беше търсенето да е еднакво на всякъде а не да влиза човек на няколко места да търси в склада си.
Повтарям,това не е заяждане със екипа,просто функционалноста на продукта ще се повиши.
Върнете се в началото
Владимир Димитров

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 10:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи искате да кажете, че ак оси изкарате прозореца за редакция на стоки от менюто и ако изкарате екрана от операция (продажба например). Държанието на филтъра е различно. Така ли? Ако е така то има бъг, но наистна не виждам как може да се получи тази ситуация.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 10:53    Заглавие: Отговорете с цитат

От своя страна аз смятам, че това нововъведение ще "убие" предимства на продукта и ще направи работата по-сложна. Ето пример:
1. Управителят въвежда нова стока (например хляб Добруджа) и тя получава код 250;
2. Продавачката вижда този код и го изписва;
3. Програмата вместо да определи стоката по този код и да я изпише, тя показва Кока Кола 0.250, Fanta 0.250, Швепс 0.250 на екрана и продавачката е в шок!

А цифри се дублират много често, особено при количества, разфасовки, серийни номера и т.н.

Вашето предложение не е логично, добавете буква до кодовете, така, както Ви посъветвах.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
btotev

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 11:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Владимир Димитров написа:
Значи искате да кажете, че ако си изкарате прозореца за редакция на стоки от менюто и ако изкарате екрана от операция (продажба например). Държанието на филтъра е различно. Така ли? Ако е така то има бъг, но наистна не виждам как може да се получи тази ситуация.

Да г-н.Димитров,ако липсват буквите след числата ми показва всичкате стоки във които пресъстват тези числа плюс стоката със този код,така няма проблем във Доставки и Продажби,но има ли интервал букви както е във примера след числата става объркването,но това объркване го няма във Филтър и Количества на стоки.
Жалко,че днес не съм на работа да направя снимки на екрана за да ви покажа.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 11:31    Заглавие: Отговорете с цитат

А Вие къде въвеждате параметрите за търсене - в прозорец Продажби или в прозорец Стоки. Обяснете последователността в детайли.

Струва ми се, че сравнявате две различни неща, ако въвеждате в прозорец Продажби, това се различава от въвеждането в прозорец Стоки. Аз лично тествах и много логично се държи програмата.

Освен това дадох един пример, на който Вие не отговорихте...
Върнете се в началото
Владимир Димитров

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 11:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен под "Филтър и Количества на стоки" имате в предвид справката за количества на стоки. Там се работи по строги критерии за точно определени полета. И въведеното там се счита за точен израз и се търси в точното поле за което е въведен филтъра.

Търсенето директно в екраните за стоки или който и да е друг с филтър търси едновременно за всяка една ключова дума в полетата за код, име и баркод.
Върнете се в началото
btotev

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 11:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Ок,ще преместя буквите предчислото...Лек ден.
Върнете се в началото
btotev

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 12:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблемът беше само във прозорци Продажби и Доставки и то само ако зад числата(както във примерът ми)присъстват букви.
Лек ден,отново.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Warehouse Neo и Axis Cloud All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети