Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Мода за тъчскрийн но без тъчскрийн.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Warehouse Neo и Axis Cloud
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sniperwolf

Местожителство: България

МнениеПуснато на: Сря Ное 02, 2011 20:46    Заглавие: Мода за тъчскрийн но без тъчскрийн. Отговорете с цитат

Здравейте, работил съм не един път с Microinvest, но никога с този, все с платени версии, на уиндоус, затова не знам дали въпроса ми няма да е глупав.

Така скоро ще ми трябва такова нещо, но е за малък бизнес да кажем.. Това мисля, че ще свърши чудесна работа.

Ползвал съм на тъчскриин програмата, но беше комбинация от 2 програми, едната е за ползване в магазина, другата е на отделен компютър, от която се въвежда стоката. Тази в магазина е направена така, че има бутончета с надписи(аз си ги слагам), и там има категории:
Примерно:
Цигари
Алкохол
кафе
шоколади и т.н.

Въпроса ми е, мога ли да ползвам това нещо, но без тъчскриин, и въобще, има ли го това на тази версия, безплатната, която е под линукс?

И също така, друг бърз въпрос, може ли да се слагат под-категории?
Примерно:
Алкохол:
-водка
--първи вид водка
--втори вид водка и т.н.
-уиски
--първи вид
--втори вид...

Мисля, че схванахте идеята?

Още един въпрос, какъв касов апарат ще ми препоръчате, няма смисъл да е скъп, подходящ да се ползва с програмата, за магазин, малък бизнес.. не нещо с много пари на ден..

Мерси предварително.

Поздрави,
М.Ч.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 07:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Могат да се правят групи и подгрупи. При това без ограничение на дълбочината (група Водка, подгрупи Руска, Българска, Финландска, следващи подгрупи и така нататък). Тук въпросът е как ще ги натискате тези бутончета без тъчскрийн. С мишка е неудобно и бавно, чрез клавиатура ще е сложно, защото продавачите ще трябва да запомнят много клавиши. Затова в реалните магазини не се използва такава технология, тя е заменена с баркод скенер. Сканирате стоката и програмата си я намира сама. Това е по-бързо и лесно.

В Linux версията има всички тези възможности. Повечето са безплатни, но има и определени модули, които са платени. След като точно определите какво Ви трябва, тогава ще Ви посочим и съответните модули.

При Microinvest Warehouse Open може да се работи на едно работно място (продажби и доставки на един компютър). Може и да се разделят (продажби на един, доставки на друг). Това е по Ваше желание.

За касови апарати можете да изберете модел на Datecs или Tremol. Позвънете ни в офиса на 02/9555515 и ще Ви консултираме, като Ви посочим конкретен апарат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sniperwolf

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 07:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

първо, благодаря за бързия отговор. Ще е магазин за дрехи, ще има не 3-4 стоки, за да се помнят кодове, а пък дрехите ще бъдат без баркодове. Не знам но си мисля, че ще е удобно така, защото в началото въобще не мислех да има програма и компютър, всичко да е на касовия апарат, но в последствие реших така.

Според споменатите от мен горе специфики, Вие какво ще ми препоръчате да направя, за попринцип е все едно, персонала ще работи повече на тоя компютър, затова и искам да възможно по удобно за тях.

Благодаря и за телефона, за избор на касов апарат.

Последната промяна е направена от sniperwolf на Чет Ное 03, 2011 07:34; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 07:25    Заглавие: Отговорете с цитат

От моя опит мога да кажа че без баркод няма да стане. Шансът една продавачка да намери стоката по групи и подгрупи е малък. Така или иначе програмата позволява всичко написано от Вас, въпрос на организация на процеса е.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sniperwolf

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 07:39    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря отново, за бързия отговор. Някакъв оптимален вариант да ми предложите... Единственото което се сещам, на всяка дреха да лепим "кода" докато го запомнят, персонала.

Но пък така, ако дойде нов продавач пред компютъра, няма да е лесно да запомни толкова много кодове, ако примерно предния персонал са си ги научили вече. Ухх наистина вариантите са кой от кой по неудобен, без баркодове.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2011 07:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето простичко предложение: Още при създаването на номенклатурата да се използва автоматично генериране на код за всяка стока. При доставка, върху всяка стока се лепи етикет с кода (дори и ръчно написан). При продажба се въвежда точно този код и програмата намира стоката.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Warehouse Neo и Axis Cloud All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети